Tadalafil Accord

Tadalafil Accord to lek, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest on stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Zaburzenia erekcji to stan, w którym mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć lub utrzymać wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Tadalafil Accord zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Tadalafil Accord jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn:
– z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że Tadalafil Accord znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Po stymulacji seksualnej, Tadalafil Accord pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadalafil Accord nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Accord nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

– z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi częstym stanem chorobowym nazywanym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest to stan, kiedy gruczoł krokowy powiększa się z wiekiem. Objawy obejmują: trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, wrażenie niecałkowitego opróżniania pęcherza i konieczność częstszego oddawania moczu,
nawet w nocy. Tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Wykazano, że tadalafil łagodzi te objawy ze strony układu moczowego już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Skład

– Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg tadalafilu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza (3 cps), celuloza mikrokrystaliczna, sorbitanu stearynian, magnezu stearynian

– Składniki otoczki: laktoza jednowodna, hypromeloza (15 cps), tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Nie należy przyjmować leku Tadalafil Accord częściej niż raz na dobę.

Leczenie zaburzeń erekcji
Dawka zmienna, stosowana w razie potrzeby:
należy stosować tabletki Tadalafil Accord 10 mg i 20 mg; zalecana dawka początkowa to 10 mg przyjmowana przed aktywnością seksualną. Jeśli dawka ta nie jest wystarczająca, lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg.

Lek Tadalafil Accord można przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Lek Tadalafil Accord może być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Stosowanie leku raz na dobę: należy stosować tabletki Tadalafil Accord 5 mg; zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Przejmowanie leku Tadalafil Accord raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek Tadalafil Accord. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Przyjmowanie leku Tadalafil Accord raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Accord nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil Accord lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Leczenie objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego
Dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia.

Jeżeli u pacjenta występuje łagodny rozrost gruczołu krokowego oraz zaburzenia erekcji to dawka – tabletka 5 mg raz na dobę pozostaje bez zmian.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent lub ktokolwiek inny przyjął dawkę większą niż zalecana, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub niezwłocznie udać się do szpitala, zabierając ze sobą opakowanie leku. Mogą wystąpić działania niepożądane.

Jedzenie i picie (alkohol)

Informacje dotyczące wpływu alkoholu podane są w punkcie „DAWKOWANIE LEKU [php function=6]”. Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Accord i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy przyjmować tadalafilu w czasie ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne i tak zalecił lekarz.

Karmienie piersią
Nie wolno karmić piersią w trakcie przyjmowania tadalafilu ponieważ nie wiadomo czy lek przenika do mleka kobiet. Przed zastosowaniem każdego leku w okresie ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Płodność
Kiedy podawano lek psom, wystąpiło u nich zmniejszenie wytwarzania plemników w jądrach.

Zmniejszenie stężenia plemników obserwowano u niektórych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne by prowadziło to do bezpłodności.

Ulotka Tadalafil AccordCharakterystyka produktu leczniczego (ChPL)Opinie o Tadalafil Accord (forum)

Stosujesz Tadalafil Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Tadalafil Accord. Podziel się doświadczeniami na forum.