Konsultacja merytoryczna:

Tadalafil Belupo

Lek Tadalafil Belupo zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Lek Tadalafil Belupo 5 mg jest stosowany do leczenia dorosłych mężczyzn:

– z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że tadalafil znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Po stymulacji seksualnej, lek Tadalafil Belupo pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Lek Tadalafil Belupo nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Belupo nie działa na zaburzenia erekcji przy braku stymulacji seksualnej.

Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

– z objawami ze strony układu moczowego związanych z powszechną dolegliwością nazwaną łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jest to stan, kiedy gruczoł krokowy powiększa się z wiekiem. Objawy obejmują: trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, wrażenie niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego i konieczność częstszego oddawania moczu, nawet w nocy. Tadalafil Belupo poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza moczowego, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Wykazano, że tadalafil łagodzi te objawy ze strony układu moczowego już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Jaki jest skład Tadalafil Belupo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tadalafil.

Tadalafil Belupo 5 mg: jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: laktoza bezwodna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, hydroksypropyloceluloza, polisorbat 80, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: hypromeloza 2910, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tadalafil Belupo – jak stosować ten lek?

Leczenie zaburzeń erekcji
Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg raz na dobę przyjmowana mniej więcej o tej samej porze dnia.

Lekarz może zmniejszyć dawkę na 2,5 mg, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na lek Tadalafil Belupo. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku Tadalafil Belupo częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku Tadalafil Belupo raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Przyjmowanie leku Tadalafil Belupo raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Belupo nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji.

Leczenie objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego
Dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, mniej więcej o tej samej porze dnia. Jeżeli u pacjenta występuje łagodny rozrost gruczołu krokowego oraz zaburzenia erekcji to dawka – tabletka 5 mg raz na dobę pozostaje bez zmian.

Nie wolno przyjmować leku Tadalafil Belupo częściej niż raz na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 załączonej ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadalafil Belupo – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki leku Tadalafil Belupo są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil Belupo lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu
(stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy podczas wstawania.

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Belupo i dlatego pijąc go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadalafil Belupo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Tadalafil Belupo jest przeznaczony do stosowania doustnego tylko u mężczyzn.

Płodność
Kiedy podawano lek psom, nastąpiło u nich zmniejszenie wytwarzania plemników w jądrach. Zmniejszenie stężenia plemników obserwowano u niektórych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne, by prowadziło to do bezpłodności.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych mężczyzn przyjmujących tadalafil podczas badań klinicznych zgłaszano występowanie zawrotów głowy, dlatego należy dokładnie poznać swoją reakcję na lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tadalafil Belupo

Ulotka Tadalafil Belupo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tadalafil Belupo, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadalafil Belupo, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadalafil Belupo,20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadalafil Belupo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tadalafil Belupo, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadalafil Belupo, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadalafil Belupo,20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Tadalafil Belupo?

Cena Tadalafil Belupo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadalafil Belupo.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadalafil Belupo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz