Konsultacja merytoryczna:

Tadaxin

Tadaxin zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Tadaxin, 5 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z:
– zaburzeniami erekcji. Jest to stan, w którym mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek Tadaxin znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.
Po stymulacji seksualnej lek Tadaxin pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadaxin nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadaxin nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

– objawami ze strony układu moczowego spowodowanych częstym stanem chorobowym nazywanym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest to stan, kiedy gruczoł krokowy powiększa się z wiekiem. Objawy obejmują: trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, wrażenie niecałkowitego opróżniania pęcherza i konieczność częstszego oddawania moczu, nawet w nocy. Tadaxin poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Wykazano, że Tadaxin łagodzi te objawy ze strony układu moczowego już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Jaki jest skład Tadaxin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka zawiera 20 mg tadalafilu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K-29-32, sodu cytrynian, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran.
Otoczka tabletki: hypromeloza 6 cPs, triacetyna, talk, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tadaxin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki leku Tadaxin są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Zalecana dawka początkowa to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną. Jeśli dawka ta nie jest wystarczająca, lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg.

Tabletkę można przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną.

Lek Tadaxin może być skuteczny jeszcze do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Nie należy przyjmować leku Tadaxin częściej niż raz na dobę. Lek Tadaxin, 10 mg i 20 mg jest przeznaczony do stosowania przed planowaną aktywnością seksualną i nie jest zalecany do stałego, codziennego stosowania.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadaxin nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadaxin lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadaxin – czy mogę spożywać alkohol?

Informacje dotyczące wpływu alkoholu podane są w punkcie 3 poniższej ulotki. Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadaxin i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadaxin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Płodność
Kiedy podawano lek psom, doszło u nich do zmniejszenia wytwarzania plemników w jądrach.
Zmniejszenie ilości plemników obserwowano u niektórych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne, by prowadziło to do bezpłodności.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych mężczyzn zażywających lek Tadaxin podczas badań klinicznych zgłaszano występowanie zawrotów głowy, dlatego należy poznać swoją reakcję na tabletki przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Ulotka Tadaxin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tadaxin, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 190.89 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadaxin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tadaxin, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 400.38 KB

Cena - ile kosztuje Tadaxin?

Cena Tadaxin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadaxin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadaxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Oral B mint 50 m woskowana nić dentystyczna mi (Opakowanie: 1 op.)Oral B mint 50 m woskowana nić dentystyczna mi (Opakowanie: 1 op.) to woskowana nić dentystyczna, która ułatwia dogłębne usuwanie resztek pokarmu z przestrzeni międzyzębowej. Dociera tam, gdzie zwykła szczoteczka sobie nie poradzi.
Efekt działania Oral B mint 50 m woskowana nić dentystyczna mi (Opakowanie: 1 op.)Oral B mint 50 m woskowana nić dentystyczna mi (Opakowanie: 1…

17.99 

Zastosowanie Prenatal Classic (Opakowanie: 90 )Prenatal Classic (Opakowanie: 90 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży od II trymestru. Może być stosowany do dnia porodu, a także dłużej - przez cały okres karmienia piersią.

Preparat zawiera kompleks najważniejszych witamin i minerałów potrzebnych mamie i dziecku.
Efekt działania Prenatal Classic (Opakowanie: 90 )Produkt zawiera składniki, które wspierają prawidłowy rozwój ukł…

52.99 

Zastosowanie Ahava mineralny balsam do ciała (Opakowanie: 250 ml)Ahava mineralny balsam do ciała (Opakowanie: 250 ml) to balsam do ciała, który pomaga odżywić suchą skórę i zachować jej elastyczność. Formuła balsamu szybko się wchłania bez uczucia zbytniego natłuszczenia. Jest wykonana z bogatej w składniki odżywcze wody z Morza Martwego, aloesu i wygładzającego oczaru.

Balsam jest przeznaczony do codziennego…

74.99 

Zastosowanie Mucosolvan mini syrop (Opakowanie: 100 ml)Mucosolvan mini syrop (Opakowanie: 100 ml) jest środkiem leczniczym na ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
Efekt działania Mucosolvan mini syrop (Opakowanie: 100 ml)Substancja czynna leku, chlorowodorek ambroksolu, zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.
SkładSubstancją czynną leku jest chlorowodorek ambroksolu. 5 ml syropu…

18.18 

Zastosowanie Iladian direct plus tabletki dopochwowe (Opakowanie: 10 )Iladian direct plus tabletki dopochwowe (Opakowanie: 10 ) to wyrób medyczny w postaci tabletek dopochwowych, które wspierają walkę z infekcjami intymnymi u kobiet. Zmieniają środowisko w pochwie, przez co staje się ona niekorzystna do kolonizacji przez szkodliwe bakterie, które wywołują stan zapalny i świąd.Efekt działania Iladian direct plus tabletki dopochwowe (Opakowanie: 10 )Produkt zawiera składniki, które utrzymują…

22.27 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief