Konsultacja merytoryczna:

Tadalafil Actavis

Tadalafil Actavis jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek Tadalafil Actavis znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Tadalafil Actavis zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, Tadalafil Actavis pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. w wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadalafil Actavis nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Actavis nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

Jaki jest skład Tadalafil Actavis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka zawiera 2,5 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki leku:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, talk, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tadalafil Actavis – jak stosować ten lek?

Lek Tadalafil Actavis w postaci tabletek jest przeznaczony do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek Tadalafil Actavis. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku Tadalafil Actavis częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku Tadalafil Actavis raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Przejmowanie leku Tadalafil Actavis raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin.
Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Actavis nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadalafil Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil Actavis lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Actavis i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadalafil Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek przeznaczony dla mężczyzn.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych mężczyzn zażywających lek Tadalafil Actavis podczas badań klinicznych zgłaszano występowanie zawrotów głowy, dlatego należy poznać swoją reakcję na tabletki przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tadalafil Actavis

Ulotka Tadalafil Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tadalafil Actavis, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 66.72 KB


Tadalafil Actavis, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 69.45 KB


Tadalafil Actavis, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 66.15 KB


Tadalafil Actavis, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 66.30 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadalafil Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tadalafil Actavis, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 133.74 KB


Tadalafil Actavis, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 140.02 KB


Tadalafil Actavis, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 132.15 KB


Tadalafil Actavis, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 132.21 KB

Cena - ile kosztuje Tadalafil Actavis?

Cena Tadalafil Actavis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadalafil Actavis.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadalafil Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz