Calcium Hasco

Calcium Hasco

Calcium Hasco to lek zawierający organiczne sole wapnia, które są łatwo przyswajalne przez organizm. Wapń jest niezbędny w wielu procesach fizjologicznych, takich jak utrzymanie prawidłowego krzepnięcia krwi, kurczliwości mięśni, przewodnictwa nerwowego i czynności błon komórkowych. Lek jest stosowany w profilaktyce i uzupełnianiu niedoboru wapnia, zwłaszcza w stanach zwiększonego zapotrzebowania (np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy), a także wspomagająco w leczeniu objawów alergii. Calcium Hasco jest dostępny bez recepty.

Devikap

Devikap

Devikap to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną cholekalcyferol, identyczną z witaminą D wytwarzaną w organizmie człowieka. Stosowany jest w celu zapobiegania niedoborom i uzupełniania niedoborów witaminy D3 oraz leczenia objawów związanych z jej niedoborem. Wskazania do stosowania to zapobieganie i leczenie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, zapobieganie krzywicy u wcześniaków, zapobieganie chorobom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych, zapobieganie niedoborom witaminy D w przypadku zaburzeń jej wchłaniania u dzieci i dorosłych, wspomagająco w leczeniu osteoporozy u dorosłych oraz leczenie niedoczynności przytarczyc u dorosłych.

Estabiom Baby

estabiom baby

Estabiom Baby to suplement diety, który zawiera szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) oraz Bifidobacterium breve BR03. Preparat jest wskazany do uzupełnienia diety w składniki wspomagające funkcjonowanie układu odpornościowego u niemowląt i dzieci do 3 lat. Estabiom Baby dostępny jest bez recepty.

Ferrum Lek

Ferrum Lek to lek zawierający żelazo, dostępny na receptę. Jest stosowany w celu zapobiegania i leczenia niedoboru żelaza o różnej przyczynie, głównie w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Lek ten jest dostępny w różnych formach, takich jak tabletki do rozgryzania i żucia, syrop oraz roztwór do wstrzykiwań. Dawkowanie jest indywidualne i zależy od stopnia niedoboru żelaza.

Multi-Sanostol

Multi-sanostol

Multi-Sanostol to lek wielowitaminowy dostępny w formie syropu, który zawiera zarówno witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (witaminy A, D3, E), jak i w wodzie (witaminy B1, B2, B6, C, PP, dekspantenol) oraz dodatkowo wapń. Jest stosowany zapobiegawczo i leczniczo w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, w chorobach infekcyjnych, okresach rekonwalescencji. Jest dostępny bez recepty.

Sanosvit Calcium

Sanosvit Calcium

Sanosvit Calcium to lek w postaci syropu, który zawiera glukonolaktobionian wapnia i laktobionian wapnia. Wapń jest niezbędny dla utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej organizmu oraz dla prawidłowego funkcjonowania wielu mechanizmów regulacyjnych. Sanosvit Calcium jest stosowany w profilaktyce i uzupełnianiu niedoboru wapnia w organizmie, np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy, a także wspomagająco w leczeniu objawów alergii. Sanosvit Calcium jest dostępny bez recepty.

Vigantol

Vigantol to lek, który zawiera witaminę D3 (cholekalcyferol). Jest stosowany w celu zapobiegania niedoborom i uzupełniania niedoborów witaminy D3 oraz leczenia objawów związanych z jej niedoborem. Vigantol dostępny jest w różnych formach, w tym tabletkach i kroplach. Lek jest dostępny na receptę.

Zestawy witamin i minerałów dla dzieci – syropy, krople, żelki witaminowe, tabletki i inne

Lista witamin i minerałów do stosowania przez dzieci.

Zobacz także:

Ból i gorączka u dziecka
Biegunka i wymioty u dziecka
Choroba lokomocyjna
Ząbkowanie
Wszystkie leki dla dzieci

Witaminy i minerały dla dzieci

Aby dzieci zdrowo rosły niezbędne jest przede wszystkim ich prawidłowe odżywianie i aktywność ruchowa od pierwszych chwil życia. Dzięki temu ich organizmy rozwijają się i przyjmują niezbędne do funkcjonowania i zdrowego rozwoju witaminy i minerały. Każde z nich odpowiadają za inne funkcje organizmu, dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta.

Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie dobrać posiłków bogatych we wszystkie wymagane składniki?

Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi medycyna. Na rynku dostępny jest ogrom różnego rodzaju produktów uzupełniających braki poszczególnych witamin i minerałów. Dzięki temu w prosty sposób można je uzupełnić. Należy pamiętać przy tym, że przyczyną niedoboru danej witaminy w organizmie nie zawsze jest brak jej w codziennej diecie dziecka. Często zdarza się, że najzwyczajniej jego organizm słabo ją przyswaja lub nie toleruje danego składnika. Jednak najgroźniejszą przyczyną może być choroba w czasie której zapotrzebowanie na daną witaminę drastycznie wzrasta. Gdy obserwujemy niepokojące objawy mimo zapewnienia odpowiedniej dawki witamin powinniśmy niezwłocznie zgłosić się z dzieckiem do lekarza.

W jakiej postaci dostępne są witaminy?

Są one dostępne w różnych formach przyjaznych dzieciom. Najczęściej w postaci syropów, żelków, kropelek, pastylek do ssania, musującego granulatu a nawet lizaków. Wszytko po to aby zachęcić dzieci do spożycia produktu. Odpowiednią dla dziecka dawkę pomoże nam dobrać lekarz. Należy pamiętać przy tym aby nie dawać dziecku witamin na zapas, ponieważ nadmiar może być równie szkodliwy co niedobór.

Przykładowe witaminy i minerały do stosowania u dzieci:

Wapń
Witamina D3 (cholekalcyferol)
Żelazo
Witamina A (retinol, palmitynian retinylu)
Witamina E (α-Tokoferol)