Zestawy witamin i minerałów dla dzieci – syropy, krople, żelki witaminowe, tabletki i inne

Lista witamin i minerałów do stosowania przez dzieci.

Zobacz także:

Ból i gorączka u dziecka
Biegunka i wymioty u dziecka
Choroba lokomocyjna
Ząbkowanie
Wszystkie leki dla dzieci

Witaminy i minerały dla dzieci

Aby dzieci zdrowo rosły niezbędne jest przede wszystkim ich prawidłowe odżywianie i aktywność ruchowa od pierwszych chwil życia. Dzięki temu ich organizmy rozwijają się i przyjmują niezbędne do funkcjonowania i zdrowego rozwoju witaminy i minerały. Każde z nich odpowiadają za inne funkcje organizmu, dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta.

Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie dobrać posiłków bogatych we wszystkie wymagane składniki?

Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi medycyna. Na rynku dostępny jest ogrom różnego rodzaju produktów uzupełniających braki poszczególnych witamin i minerałów. Dzięki temu w prosty sposób można je uzupełnić. Należy pamiętać przy tym, że przyczyną niedoboru danej witaminy w organizmie nie zawsze jest brak jej w codziennej diecie dziecka. Często zdarza się, że najzwyczajniej jego organizm słabo ją przyswaja lub nie toleruje danego składnika. Jednak najgroźniejszą przyczyną może być choroba w czasie której zapotrzebowanie na daną witaminę drastycznie wzrasta. Gdy obserwujemy niepokojące objawy mimo zapewnienia odpowiedniej dawki witamin powinniśmy niezwłocznie zgłosić się z dzieckiem do lekarza.

W jakiej postaci dostępne są witaminy?

Są one dostępne w różnych formach przyjaznych dzieciom. Najczęściej w postaci syropów, żelków, kropelek, pastylek do ssania, musującego granulatu a nawet lizaków. Wszytko po to aby zachęcić dzieci do spożycia produktu. Odpowiednią dla dziecka dawkę pomoże nam dobrać lekarz. Należy pamiętać przy tym aby nie dawać dziecku witamin na zapas, ponieważ nadmiar może być równie szkodliwy co niedobór.

Przykładowe witaminy i minerały do stosowania u dzieci:

Wapń
Witamina D3 (cholekalcyferol)
Żelazo
Witamina A (retinol, palmitynian retinylu)
Witamina E (α-Tokoferol)