Calcium Hasco

Calcium Hasco to lek zawierający organiczne sole wapnia, które są łatwo przyswajalne przez organizm. Wapń jest niezbędny w wielu procesach fizjologicznych, takich jak utrzymanie prawidłowego krzepnięcia krwi, kurczliwości mięśni, przewodnictwa nerwowego i czynności błon komórkowych. Lek jest stosowany w profilaktyce i uzupełnianiu niedoboru wapnia, zwłaszcza w stanach zwiększonego zapotrzebowania (np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy), a także wspomagająco w leczeniu objawów alergii. Calcium Hasco jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Calcium HASCO to lek zawierający sole wapnia. Wapń jest składnikiem budulcowym organizmu oraz odgrywa ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych (utrzymaniu prawidłowego krzepnięcia krwi, kurczliwości mięśni, przewodnictwa nerwowego, czynności błon komórkowych). Wapń zmniejsza także przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych działając przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Wapń przenika przez łożysko i do mleka kobiecego.

Wskazaniami do zastosowania leku Calcium HASCO są profilaktyka i uzupełnianie niedoboru wapnia w organizmie np. w okresie ciąży lub karmienia piersią, leczenie osteoporozy oraz wspomagające leczenie objawów alergii.

Skład

Substancjami czynnymi leku są organiczne sole wapnia (glukonolaktobionian oraz laktobionian) w ilości odpowiadającej 115,6 mg jonów wapniowych w 5 ml syropu.

Inne składniki leku to sacharoza, sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), w zależności od smaku aromat bananowy,malinowy, pomarańczowy lub truskawkowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek Calcium HASCO jest przeznaczony do podawania doustnego. Syrop należy dawkować za pomocą dołączonej do opakowania miarki.

Dawkowanie:
Dorośli: 15 ml 2 lub 3 razy na dobę.
Dzieci: do 6 lat: 5 ml 2 lub 3 razy na dobę, od 6 do 12 lat: 10 ml 2 lub 3 razy na dobę.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania leku.

Jeśli wystąpią objawy przedawkowania, należy odstawić lek i jak najszybciej przewieźć pacjenta do szpitala.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Calcium Hasco
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
Opinie o Calcium Hasco (forum)

Stosujesz Calcium Hasco? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Calcium Hasco. Podziel się doświadczeniami na forum.