Konsultacja merytoryczna:

Calcium Polfarmex

Calcium Polfarmex syrop

Lek Calcium Polfarmex, zawierający wapń w postaci łatwo przyswajalnych soli organicznych: glubionianu i laktobionianu, uzupełnia niedobory wapnia w organizmie.

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych.

Lek Calcium Polfarmex wskazany jest do stosowania w profilaktyce i leczeniu następstw niedoborów wapnia w organizmie.

Jaki jest skład Calcium Polfarmex, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są wapnia glubionian i wapnia laktobionian. 100 ml syropu zawiera 29,4 g wapnia glubionianu i 6,4 g wapnia laktobionianu.

Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa (bananowa,jeżynowa lub wiśniowa – w zależności od smaku) płynna, sodu benzoesan, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Calcium Polfarmex – jak stosować ten lek?

Doustnie
Dzieci w wieku od 2 do 11 lat – 2,5 ml do 5 ml dwa razy na dobę
Dzieci w wieku od 12 do 17 lat – 5 ml do 10 ml dwa do trzech razy na dobę
Dorośli – 15 ml dwa do trzech razy na dobę

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie może powodować zaburzenia układu pokarmowego: nudności; wymioty; bóle brzucha; wzdęcia. W przypadku przedawkowania należy podawać siarczan magnezu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calcium Polfarmex – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium Polfarmex w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek Calcium Polfarmex można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ulotka Calcium Polfarmex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CALCIUM POLFARMEX, 115 mg jonów wapnia/5 ml, syrop (Calcii glubionas + Calcii lactobionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 160.38 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Calcium Polfarmex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CALCIUM POLFARMEX, 115 mg jonów wapnia/5 ml, syrop (Calcii glubionas + Calcii lactobionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 165.83 KB


CALCIUM POLFARMEX (o smaku bananowym), 114 mg jonów wapnia/5 ml, syrop (Calcii glubionas + Calcii lactobionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 165.72 KB


CALCIUM POLFARMEX (o smaku truskawkowym), 114 mg jonów wapnia/5 ml, syrop (Calcii glubionas + Calcii lactobionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 38.00 KB

Cena - ile kosztuje Calcium Polfarmex?

Cena Calcium Polfarmex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Calcium Polfarmex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Calcium Polfarmex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Bioderma Sensibio żel pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Bioderma Sensibio żel pod oczy (Opakowanie: 15 ml) specjalistyczny produkt do pielęgnacyj skóry wokół oczu o lekkiej, kremowej konsystencji. Łagodzi stany zapalne oraz powstałe podrażnienia.

redukuje cienie pod oczami
zapobiega powstawaniu tzw."kurzych łapek"
redukuje drobne zmarszczki wokół oczu
nawilża i ujędrnia ciało

Efekt działania Bioderma Sensibio żel pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Bioderma Sensibio żel…

56.81 

Zastosowanie Avene Couvrance podkład korygujący we fluidzie - naturalny 02 (Opakowanie: 30 ml)Podkład korygujące we fluidzie o umiarkowanej sile krycia (14% pigmentów) jest łatwy do stosowania i pozwala na uzyskanie doskonałego makijażu skóry o jednolitym i matowym wykończeniu. Konsystencja fluidu typu oil-free jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry. Zapewnia trwały makijaż odporny na wodę i pot. Nie barwi ubrań.
Nadaje…

92.99 

Zastosowanie Aescin tabletki (Opakowanie: 30 )Aescin tabletki (Opakowanie: 30 ) to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym do stosowania w przypadku niewydolności żył, żylaków dolnych kończyn czy żylaków odbytu. Wspiera leczenie zapalenia żył, krwiaków i obrzęków – także pooperacyjnych i pourazowych.Efekt działania Aescin tabletki (Opakowanie: 30 )Aescin tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera escynę – substancję pochodzącą z nasion kasztanowca, która ma działanie antyoksydacyjne…

18.84 

Zastosowanie Hascovir LIPOŻEL (Opakowanie: 3 g)Hascovir LIPOŻEL (Opakowanie: 3 g) to produkt leczniczy w postaci żelu przeznaczony dla osób borykających się z jawną postacią opryszczki wargowej. Zmniejsza zmiany skórne i przyspiesza leczenie, pozwalając wrócić chorobie to stanu utajonego.Efekt działania Hascovir LIPOŻEL (Opakowanie: 3 g)Hascovir LIPOŻEL (Opakowanie: 3 g) zawiera acyklowir – substancję czynną, która hamuje replikację wirusa opryszczki typu 1 i 2, a…

17.66 

Zastosowanie NIVEROSIN krem (Opakowanie: 50 g)NIVEROSIN krem (Opakowanie: 50 g) przeznaczony jest dla osób z tak zwaną skórą naczynkową, objawiającą się miejscowym zaczerwienieniem wynikającym z osłabienia i pękania naczynek krwionośnych w skórze. Ich kruchość może być wrodzona lub wynikać z niewłaściwej diety, pielęgnacji lub gospodarki hormonalnej. Może być stosowany na twarz i na większe obszary skóry…

20.64 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief