Szampony i tabletki na wypadanie włosów

Indeks leków stosowanych w leczeniu wypadających włosów.

Zobacz także:

Grzybica skóry
Odciski
Opryszczka i zajady
Środki do dezynfekcji skóry i ran
Trądzik
Ukąszenia owadów
Urazy, rany, skaleczenia
Wszystkie leki dermatologiczne

Wypadanie włosów – problem powszechny

Każdy z nas marzy o pięknych, lśniących i gęstych włosach, które są okazem zdrowia i witalności. Jesteśmy karmieni obrazem pięknych kobiet z długimi włosami i grubymi warkoczami i mężczyzn z zadbanymi fryzurami. Niestety coraz więcej osób zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów. Skąd się bierze, co jest tego przyczyną i jak temu zapobiec? Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zadawał sobie takie pytanie.

Wypadanie włosów jest oznaką, której nie można bagatelizować, odzwierciedla bowiem stan naszego zdrowia. Jeśli więc nagle zaobserwujemy znaczny wzrost liczby wypadających włosów koniecznie powinniśmy zastanowić się, czy nasz organizm nie daje nam ostrzegawczego sygnału. Wypadanie włosów może być bowiem objawem niedożywienia, zaburzeń hormonalnych, łysienia, zatrucia, niedoborów pewnych substancji w organizmie, przyjmowania określonych leków lub zaburzeń na tle psychicznym.

Jak tu nie wyłysieć?

Istnieje kilka sposobów jak poradzić sobie z wypadaniem włosów. Na początek możemy zacząć od domowych rozwiązań – warto zmienić swoją dietę na bardziej wartościową, pielęgnować skórę głowy i włosy odpowiednimi preparatami, zadbać o poprawę kondycji całego organizmu. Najczęściej polecana jest domowa odżywka z jajek, które zawierają odżywcze proteiny. Jeśli jednak takie metody nie działają warto sięgnąć po silniejsze środki – zwłaszcza polecane są preparaty z witaminą E i A, silikonem, ceramidami, aloesem i minerałami morskimi, kolagenem i olejem z awokado oraz olejkiem jojoba i masłem karite. Możemy kupić serum do włosów w postaci olejku, kapsułki do rozcierania lub tabletek – wszystko zależy od naszych preferencji. Wystarczy odpowiedni preparat i czas na regenerację, by nasze włosy znów były zdrowe i silne.

Przykładowe substancje stosowane w dermatologii:

Grzybica skóry:

Flukonazol
Itrakonazol
Ketokonazol
Klotrymazol
Kwas mlekowy
Terbinafina
Worykonazol

Opryszczka:

Acyklowir
Pranobeks inozyny

Dezynfekcja skóry:

Jodowany powidon
Alkohol izopropylowy

Trądzik:

Ichtiol
Izotretynoina
Kwas fusydynowy
Nadtlenek benzoilu
Witamina B2 (ryboflawina)

Ukąszenia owadów:

Adrenalina
Benzokaina