Loxon 2% / 5%

Loxon 2% i Loxon 5% to leki dostępne bez recepty, które zawierają substancję czynną minoksydyl. Są one stosowane w leczeniu łysienia typu androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Minoksydyl działa poprzez pobudzanie porostu włosów, odwracanie lub spowalnianie miniaturyzacji mieszków włosowych oraz stymulowanie namnażania się komórek mieszków w fazie wzrostu. Preparaty te mają postać płynu do stosowania na skórę głowy. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Loxon 2% / 5%. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Loxon 2% / 5% i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Loxon występuje w postaci płynu do stosowania na skórę głowy i zawiera substancję czynną minoksydyl. Minoksydyl pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.

Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia lekiem (w przypadku LOXON 5%) lub po 4 miesiącach (LOXON 2%).

Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym stopniu są uzależnione od systematycznego stosowania leku i indywidualnych cech pacjenta.

Kategorie powiązane:
Dermatologia - choroby skóry włosów i paznokci, Wypadanie włosów - łysienie,

Reklama

Jaki jest skład Loxon 2% / 5%, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest minoksydyl.
1 ml płynu na skórę zawiera 50 mg lub 20 mg minoksydylu.

Ponadto lek zawiera: glikol propylenowy, etanol, woda oczyszczona, kwas cytrynowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Loxon 2% / 5% – jak stosować?

1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe).
Lek stosuje się dwa razy na dobę.

Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby.

Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml
Średnia objętość 10 rozpyleń wynosi 1 ml

Uwaga: po nałożeniu płynu na skórę głowy dokładnie umyć ręce.

Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Loxon jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane przypadki przedawkowania minoksydylu stosowanego miejscowo.

Ze względu na duże stężenie minoksydylu w leku Loxon, przypadkowe połknięcie leku może wywołać objawy związane z ogólnym działaniem minoksydylu. Do najczęściej występujących objawów należą: tachykardia (przyspieszona czynność serca), omdlenia, zawroty głowy, nagłe zwiekszenie masy ciała.

W przypadku zaobserwowania podobnych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Loxon 2% / 5% – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku LOXON z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Loxon 2% / 5% w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie należy stosować w okresie ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Loxon 2% / 5%

Ulotka Loxon 2% / 5% – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów


Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Loxon 2% / 5% w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Loxon 2% / 5%

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Loxon 2% / 5%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

2 komentarze do “Loxon 2% / 5%”

  1. U mnie Loxon spowodował nadmierne owłosienie nie tam gdzie trzeba… Zamiast na głowie nastąpił porost włosów na całym ciele.

    Odpowiedz
  2. Używam LOXON 5% od 2 lat. Bardzo mi pomógł. Po ok. 4 miesiącach stosowania zahamował wypadanie włosów i powiększanie się zakoli. Widoczny również był/jest porost nowych włosów. Bardzo polecam. Jedyny minus to konieczność udania się do dermatologa po receptę. Bez niej leku o stężeniu 5% nie uda się kupić legalnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Loxon 2% / 5%. Podziel się doświadczeniami na forum.