LOXON 2% / 5%

KATEGORIA:
LEKI DERMATOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LOXON 2% / 5% - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LOXON 2% / 5%. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LOXON 2% / 5% w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LOXON 2% / 5%? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Loxon występuje w postaci płynu do stosowania na skórę głowy i zawiera substancję czynną minoksydyl. Minoksydyl pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.
Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia lekiem (w przypadku LOXON 5%) lub po 4 miesiącach (LOXON 2%).
Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym stopniu są uzależnione od systematycznego stosowania leku i indywidualnych cech pacjenta.

SKŁAD LOXON 2% / 5%, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest minoksydyl.
1 ml płynu na skórę zawiera 50 mg lub 20 mg minoksydylu.

Ponadto lek zawiera: glikol propylenowy, etanol, woda oczyszczona, kwas cytrynowy.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LOXON 2% / 5%? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe).
Lek stosuje się dwa razy na dobę.

Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby.

Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml
Średnia objętość 10 rozpyleń wynosi 1 ml

Uwaga: po nałożeniu płynu na skórę głowy dokładnie umyć ręce.

Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Loxon jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LOXON 2% / 5%, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie są znane przypadki przedawkowania minoksydylu stosowanego miejscowo.

Ze względu na duże stężenie minoksydylu w leku Loxon, przypadkowe połknięcie leku może wywołać objawy związane z ogólnym działaniem minoksydylu. Do najczęściej występujących objawów należą: tachykardia (przyspieszona czynność serca), omdlenia, zawroty głowy, nagłe zwiekszenie masy ciała.
W przypadku zaobserwowania podobnych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku LOXON z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LOXON 2% / 5% W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Leku nie należy stosować w okresie ciąży.

ULOTKA LEKU LOXON 2% / 5% – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LOXON 2% / 5% CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - LOXON 2% / 5% CENA, REFUNDACJA

LOXON 2% / 5% OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(6 ocen, średnia: 7,50 na 10)
Loading...

2 KOMENTARZE

  1. U mnie Loxon spowodował nadmierne owłosienie nie tam gdzie trzeba… Zamiast na głowie nastąpił porost włosów na całym ciele.

  2. Używam LOXON 5% od 2 lat. Bardzo mi pomógł. Po ok. 4 miesiącach stosowania zahamował wypadanie włosów i powiększanie się zakoli. Widoczny również był/jest porost nowych włosów. Bardzo polecam. Jedyny minus to konieczność udania się do dermatologa po receptę. Bez niej leku o stężeniu 5% nie uda się kupić legalnie.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here