Konsultacja merytoryczna:

Androstatin

Androstatin zawiera substancję czynną finasteryd w ilości 1 mg. Finasteryd hamuje aktywność 5α-reduktazy – wewnątrzkomórkowego enzymu typu II, odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT).

U mężczyzn z łysieniem androgenowym, finasteryd przyczynia się do zmniejszenia stężenia DHT w osoczu i w łysiejącej skórze głowy, a w następstwie do hamowania procesu miniaturyzacji mieszków włosowych.

Androstatin jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn (łysienie androgenowe), w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania ich dalszej utracie.

Androstatin nie jest wskazany do stosowania u kobiet i dzieci.

Jaki jest skład Androstatin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest finasteryd (Finasteridum).

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, hydroksypropyloceluloza.

otoczka tabletki: talk, alkohol poliwinylowy hydrolizowany, makrogol 3000, tytanu dwutlenek , lak żółcieni chinolinowej, lak indygotyny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Androstatin – jak stosować ten lek?

Zaleca się stosowanie 1 mg (1 tabletka) raz na dobę.
Lek należy przyjmować doustnie, podczas lub niezależnie od posiłków.

Aby zwiększyć wzrost włosów i (lub) zapobiec ich dalszej utracie, konieczne jest stosowanie leku codziennie, co najmniej przez 3 miesiące. W celu utrzymania wyników leczenia zaleca się nieprzerwane stosowanie leku. Odstawienie leku powoduje zanik wyników jego działania w ciągu 12 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zaleca się specjalnego postępowania po przedawkowaniu finasterydu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Androstatin – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować w trakcie lub niezależnie od posiłków, ponieważ pokarm nie wpływa na wchłanianie leku. Tabletkę należy popić wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Androstatin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Finasteryd jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i u kobiet w wieku rozrodczym. Kobiety będące w ciąży i kobiety w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek leku Androstatin. Jeżeli substancja czynna leku przeniknie do organizmu (po podaniu doustnym lub poprzez kontakt ze skórą) kobiety spodziewającej się dziecka płci męskiej, może spowodować wystąpienie zaburzeń rozwojowych organów płciowych u płodu. O przypadku zetknięcia kobiety ciężarnej z substancją czynną leku Androstatin należy powiadomić lekarza. Tabletki leku Androstatin są powlekane, co podczas zwykłego stosowania zabezpiecza przed kontaktem z substancją czynną leku, o ile tabletka nie zostanie pokruszona lub przełamana.

Androstatin nie jest przeznaczony dla kobiet.
Nie wiadomo, czy finasteryd przenika do mleka kobiecego.

Ulotka Androstatin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Androstatin, 1 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 218 razy

Rozmiar plku 59.89 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Androstatin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Androstatin, 1 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 82 razy

Rozmiar plku 89.39 KB

Cena - ile kosztuje Androstatin?

Cena Androstatin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Androstatin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Androstatin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Silimax (Opakowanie: 36 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.79 

Zastosowanie Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g)Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g) to wyrób medyczny dla dzieci już od 6. miesiąca życia. Reguluje pracę jelit, ułatwia wypróżnianie i zmiękcza stolec. Zmniejsza częstotliwość przewlekłych i sporadycznych zaparć bez powodowania skutków ubocznych.Efekt działania Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g)Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g) zawiera makrogol 3350 – substancję, która wiąże wodę w masie kałowej, zmiękczając…

27.99 

Kaminfeuer Bio ätherisches öl (Opakowanie: 5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

25.99 

Toepfer Babycare Waschgel (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

27.99 

Zastosowanie Naproxen Emo żel (Opakowanie: 55 g)Naproxen Emo żel (Opakowanie: 55 g) zawiera substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zalecany dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów oraz bóle stawowo-mięśniowe.
Efekt działania Naproxen Emo żel (Opakowanie: 55 g)Naproksen wykazuje działanie zmniejszające obrzęki i stany zapalne. Działa przeciwgorączkowo. Stosowany miejscowo na skórę wspomaga w bólach stawowych, również…

9.97 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief