Konsultacja merytoryczna:

Finahit

Finahit, 5 mg, tabletki powlekane
Finasteryd należy do grupy leków określanych jako inhibitory 5-alfa-reduktazy, których działanie polega na zmniejszaniu wielkości gruczołu krokowego u mężczyzn.

Finasteryd zmniejsza wielkość gruczołu krokowego w przypadku jego powiększenia. Finasteryd jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Gruczoł krokowy położony jest poniżej pęcherza moczowego (występuje tylko u mężczyzn). Produkuje on wydzielinę wchodzącą w skład nasienia. Powiększenie gruczołu może prowadzić do choroby zwanej łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (ang. BPH – benign prostatic hyperplasia). Finasteryd powoduje zmniejszenie wielkości powiększonego gruczołu krokowego, poprawia przepływ moczu i łagodzi objawy wywoływane przez łagodny rozrost gruczołu krokowego oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia niezdolności do oddawania moczu (dolegliwość zwana ostrym zatrzymaniem moczu) i konieczności leczenia chirurgicznego.

Czym jest łagodny rozrost gruczołu krokowego
Choroba zwana łagodnym rozrostem gruczołu krokowego związana jest z powiększeniem tego gruczołu. Może to prowadzić do ucisku cewki moczowej, przez którą wydalany jest mocz.

Może to prowadzić do wystąpienia zaburzeń, takich jak:
– uczucia częstszej niż zwykle potrzeby oddania moczu, zwłaszcza w nocy;
– uczucia natychmiastowej potrzeby oddania moczu;
– trudności z oddawaniem moczu;
– osłabienia siły strumienia oddawanego moczu;
– oddawanie moczu przerywanym strumieniem;
– uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza.

U niektórych mężczyzn choroba ta może być przyczyną poważniejszych zaburzeń, takich jak:
– zakażenie układu moczowego,
– nagłe zatrzymanie moczu;
– konieczność operacji chirurgicznej.

Finahit, 1 mg, tabletki powlekane
Lek Finahit, 1 mg, zawiera finasteryd. Finasteryd należy do grupy leków określanych jako inhibitory 5-alfa-reduktazy.

Lek Finahit, 1 mg, jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (znanego jako łysienie androgenowe). Lek Finahit, 1 mg, jest stosowany u mężczyzn w celu zapobiegania dalszej utracie włosów. Najlepsze wyniki terapii lekiem Finahit, 1 mg, uzyskuje się u mężczyzn z łagodną do umiarkowanej, lecz nie całkowitą utratą włosów. Lek Finahit, 1 mg, hamuje aktywność ważnego enzymu (5α-reduktazy typu II), który uczestniczy w regulacji aktywności mieszków włosowych.

Lek Finahit, 1 mg, w sposób swoisty zmniejsza stężenie dihydrotestosteronu (DHT), który jest główną przyczyną występowania łysienia typu męskiego. W ten sposób, lek Finahit, 1 mg, pomaga w odwróceniu procesu łysienia, zapobiegając dalszej utracie włosów.

Jaki jest skład Finahit, jakie substancje zawiera?

Finahit, 5 mg, tabletki powlekane
– Substancją czynną leku jest finasteryd. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

– Ponadto lek zawiera: rdzeń tabletki – laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna (E460), skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), makrogologlicerydów lauryniany i magnezu stearynian (E572); skład otoczki: hypromeloza 6 cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, indygokarmin (E132), lak.

Finahit, 1 mg, tabletki powlekane
– Substancją czynną leku jest finasteryd. Każda tabletka powlekana zawiera 1 mg finasterydu.

– Ponadto lek zawiera: rdzeń tabletki – laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna (E460), skrobia żelowana,kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), makrogologlicerydów lauryniany i magnezu stearynian (E572); skład otoczki: hypromeloza 6cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Finahit – jak stosować ten lek?

Finahit, 5 mg, tabletki powlekane
Lek Finahit, 5 mg, należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka leku Finahit, 5 mg (co odpowiada 5 mg finasterydu).

Tabletki powlekane można przyjmować „na pusty żołądek” lub w trakcie posiłku. Lek należy przyjmować doustnie. Tabletki powlekane należy połykać w całości. Nie należy ich dzielić ani kruszyć. Lekarz może przepisać finsteryd razem z innym lekiem (zwanym doksazosyną), aby ułatwić kontrolę przebiegu choroby.

Chociaż poprawę można zauważyć po krótkim czasie od zastosowania leku, może być niezbędna kontynuacja leczenia przez co najmniej sześć miesięcy, aby ocenić, czy odpowiedź na leczenie jest zadowalająca.

Lekarz poinformuje, jak długo należy zażywać lek Finahit, 5 mg. Nie należy przerywać leczenia wcześniej, ponieważ może to spowodować nawrót objawów.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Brak jest doświadczenia dotyczącego stosowania leku Finahit, 5 mg u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania. Dotychczas nie prowadzono badań nad zastosowaniem leku Finahit, 5 mg u pacjentów poddawanych hemodializie.

Pacjenci w wieku podeszłym
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Finahit, 5 mg, jest za mocne lub za słabe, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

Finahit, 1 mg, tabletki powlekane
Lek Finahit, 1 mg, należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka leku Finahit, 1 mg, na dobę (co odpowiada 1 mg finasterydu).

Tabletki powlekane można przyjmować „na pusty żołądek” lub w trakcie posiłku. Tabletki powlekane należy połykać w całości. Nie należy ich dzielić ani kruszyć.

• Przyjmowanie leku Finahit, 1 mg, częściej niż raz na dobę nie powoduje większej skuteczności ani nie przyśpiesza pojawienia się działania leku.
• Łysienie typu męskiego rozwija się przez długi czas. Zwykle, aby zauważyć pierwsze oznaki zwiększenia gęstości włosów lub zmniejszenia stopnia utraty włosów, konieczne jest stosowanie leku codziennie przez 3 do 6 miesięcy.
• Lekarz oceni skuteczność działania leku Finahit, 1 mg. Ważne jest, aby kontynuować przyjmowanie leku Finahit,1 mg, przez okres, jaki zalecił lekarz.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Brak jest doświadczenia dotyczącego stosowania leku Finahit, 1 mg, u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Finahit, 5 mg, tabletki powlekane
W przypadku przyjęcia większej dawki leku Finahit, 5 mg, niż zalecana, albo lek Finahit, 5 mg, przyjął ktoś inny, należy udać się do najbliższego oddziału ratunkowego dyżurnego szpitala. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub puste opakowanie w celu ułatwienia identyfikacji leku.

Finahit, 1 mg, tabletki powlekane
W przypadku przyjęcia większej dawki leku Finahit, 1 mg, niż zalecana, lub jeśli lek Finahit przyjął ktoś inny, należy udać się do najbliższego oddziału ratunkowego dyżurnego szpitala. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub puste opakowanie w celu ułatwienia identyfikacji leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Finahit – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Finahit może być stosowany w czasie posiłku lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Finahit w okresie ciąży i karmienia piersią?

Finahit, 5 mg, tabletki powlekane
Lek Finahit, 5 mg, jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u mężczyzn. Lek nie powinien być stosowany przez kobiety. Kobiety w ciąży lub kobiety, u których istnieje możliwość zajścia w ciążę,

nie powinny dotykać leku Finahit, 5 mg, w szczególności, jeśli są one przełamane lub pokruszone. W przypadku wchłonięcia finasterydu przez skórę lub przyjęcia go doustnie przez kobietę w ciąży, noszącą płód płci męskiej, dziecko może się urodzić z wadami rozwojowymi narządów płciowych. W przypadku kontaktu ciężarnej kobiety z połamanymi lub pokruszonymi tabletkami należy porozmawiać o tym z lekarzem.

Gdy partnerka seksualna pacjenta jest w ciąży lub może zajść w ciążę, pacjent powinien unikać narażania partnerki na kontakt z nasieniem (np. stosując prezerwatywę) lub powinien przerwać stosowanie finasterydu.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Finahit, 1 mg, tabletki powlekane
Lek Finahit, 1 mg, jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u mężczyzn.

Kobiety w ciąży lub kobiety, u których istnieje możliwość zajścia w ciążę, nie powinny dotykać leku Finahit, 1 mg, w szczególności, jeśli są one przełamane lub pokruszone. W przypadku wchłonięcia finasterydu przez skórę lub przyjęcia go doustnie przez kobietę w ciąży, noszącą płód płci męskiej, dziecko może się urodzić z wadami rozwojowymi narządów płciowych.

Gdy partnerka seksualna pacjenta jest w ciąży lub może zajść w ciążę, pacjent powinien unikać narażania partnerki na kontakt z nasieniem (np. stosując prezerwatywę) lub powinien przerwać stosowanie finasterydu.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Finahit – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FINAHIT, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 68.88 KB


FINAHIT, 1 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 61.49 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Finahit m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FINAHIT, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 96.87 KB


FINAHIT, 1 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 87.99 KB

Cena - ile kosztuje Finahit?

Cena Finahit i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Finahit.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Finahit? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Purete Thermale pianka oczyszczająca (Opakowanie: 150 ml)Vichy Purete Thermale pianka oczyszczająca (Opakowanie: 150 ml) jest produktem pielęgnacyjnym przeznaczonym do stosowania dla wszystkich rodzajów skóry - również wrażliwej. Dokładnie oczyszcza i wygładza skórę. Cera wygląda promiennie, świeżo, przywrócony jest jej naturalny blask. Nie zatyka porów.
Produkt hypoalergiczny, testowany dermatologicznie na skórze wrażliwej. Zawiera koją…

65.99 

Zastosowanie GeloVox wiśn.-mentol tabletki (Opakowanie: 20 )GeloVox wiśn.-mentol tabletki (Opakowanie: 20 ) to wyrób medyczny w postaci tabletek do ssania na gardło, które łagodzą podrażnienia wywołane delikatnymi infekcjami gardła i krtani, a także nadmiernym wykorzystywaniem głosu. Łagodzą chrypkę oraz suchy kaszel, ułatwiają przełykanie oraz likwidują nadmierną suchość w gardle.
Efekt działania GeloVox wiśn.-mentol tabletki (Opakowanie: 20 )GeloVox…

37.42 

Bort Handgelenkstütze mit Alusch.rec.large schwarz (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

113.99 

Aroma Thermoduftstein Simply Silent (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

133.99 

Zastosowanie Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2X5 ml)Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2X5 ml) to maseczka regeneracyjna, która intensywnie pielęgnuje nawet skórę skłonną do neurodermii. Wspiera odbudowę tkanki oraz jej warstwy ochronnej, dzięki czemu staje się ona odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych.Efekt działania Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2X5 ml)Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2…

8.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief