Acenol

Acenol zawiera paracetamol, stosowany w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne). Może być jednym z leków w zwalczaniu bólu. Działa przeciwgorączkowo. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 300 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, powidon, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten lek? Lek dawkuje się podobnie w obu wskazaniach, tj. jako … Czytaj dalej

Acenol Forte

Acenol forte zawiera paracetamol, stosowany w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne). Może być jednym z leków w zwalczaniu bólu. Działa przeciwgorączkowo. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, powidon, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten lek? Lek dawkuje się podobnie w obu wskazaniach, tj. … Czytaj dalej

Acutral

Acutral jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku Acutral jest objawowe leczenie bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u pacjentów, u których właściwe jest równoczesne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol. 1 … Czytaj dalej

Acutral Effervescent

Acutral Effervescent jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku Acutral Effervescent jest objawowe leczenie bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u pacjentów, u których właściwe jest równoczesne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol. 1 tabletka musująca zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu. Inne … Czytaj dalej

Agrypin

Agrypin zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Agrypin jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Agrypin jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Amipar

AMIPAR tabletki, 500 mg jest to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Wskazania do stosowania to podwyższona temperatura ciała oraz bóle różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, migrena, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba i bóle menstruacyjne). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 tabletka zawiera: substancję czynną – paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten … Czytaj dalej

Antidol 15

Antidol 15 jest złożonym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dostępnym w postaci tabletek. Zawiera paracetamol zmniejszający ból i działający przeciwgorączkowo oraz kodeinę, należącą do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Kodeina może być stosowana w monoterapii lub z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Działanie przeciwbólowe leku Antidol 15 utrzymuje się około 4 godzin. Zarówno paracetamol, jak i kodeina ulegają metabolizmowi w wątrobie. Całkowite wydalenie z moczem następuje … Czytaj dalej

AntyGrypin noc

AntyGrypin noc granulat

AntyGrypin noc jest lekiem złożonym, zawierającym 3 substancje czynne: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, maleinian chlorofenaminy, który zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu oraz kwas askorbowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie. Ten lek jest stosowany do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Jeśli po … Czytaj dalej

Apap

Apap

APAP jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki. Lek jest dostępny bez recepty, jednakże jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Głównymi wskazaniami do stosowania leku APAP są: bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Lek APAP … Czytaj dalej

Apap 325 mg

APAP 325 mg jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Lek działa przeciwbólowo w bólach o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu: bólach głowy, migrenach, nerwobólach, bólach zębów, gardła, bólach kręgosłupa, bólach mięśni oraz bólach menstruacyjnych. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka powlekana zawiera … Czytaj dalej

Apap ból i gorączka

Tabletki musujące APAP ból i gorączka zawierają paracetamol, który jest lekiem o łagodnym działaniu przeciwbólowym i obniżającym temperaturę ciała w gorączce. Stosowanie tabletek zaleca się w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu i (lub) gorączki. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu. Inne składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sorbitol, sodu węglan bezwodny, powidon K 25, symetykon, … Czytaj dalej

Apap ból i gorączka C plus

Apap ból i gorączka C plus

Lek APAP ból i gorączka C plus zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kwas askorbowy (witamina C) uzupełnia niedobór witaminy C, wspomagającej odporność organizmu w czasie zakażeń wirusowych. Lek APAP ból i gorączka C plus wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu i (lub) gorączki. Jeśli po upływie kilku dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , … Czytaj dalej

APAP Caps

APAP Caps

APAP Caps zawiera substancję czynną paracetamol, która należy do grupy leków zwanych analgetykami (leków przeciwbólowych). Lek APAP Caps stosuje się w leczeniu objawowym łagodnego do umiarkowanego bólu i (lub) gorączki. Lek APAP Caps można stosować u dorosłych, młodzieży i dzieci, lecz nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 9 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda kapsułka miękka zawiera 500 … Czytaj dalej

Apap Direct

APAP DIRECT to lek przeciwbólowy dedykowany dla dorosłych w nowoczesnej formie granulek. Dzięki doustnej formie, podawanej bezpośrednio na język, bez konieczności popijania, lek w wygodny sposób usuwa ból i gorączkę u dorosłych, zawsze i wszędzie kiedy tego potrzebujesz. APAP DIRECT może szybciej usuwać ból niż zwykła tabletka, gdyż substancja czynna dociera do żołądka już w postaci rozpuszczonej. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 saszetka zawiera: substancję czynną: paracetamol … Czytaj dalej

Apap Direct Max

Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki przeciwzapalne. Lek Apap Direct Max stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 saszetka zawiera: substancję czynną: paracetamol 1000 mg; Ponadto lek zawiera: sorbitol (E420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E955), magnezu stearynian, hypromeloza, … Czytaj dalej

Apap dla dzieci Forte

Apap dla dzieci Forte

APAP dla dzieci FORTE to lek należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, które działają przeciwbólowo w przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz zmniejszają gorączkę. APAP dla dzieci FORTE to lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne) i (lub) gorączki. APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) … Czytaj dalej

Apap Extra

Apap Extra

APAP EXTRA to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg kofeina 65 mg Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian; w skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350. Dawkowanie … Czytaj dalej

APAP intense

Lek APAP intense zawiera dwie substancje czynne (odpowiedzialne za działanie leku), są to ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działanie leków z grupy NLPZ polega na łagodzeniu bólu, zmniejszaniu obrzęku i obniżaniu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę. Lek ten jest szczególnie odpowiedni do uzyskania silniejszego działania przeciwbólowego niż w przypadku zastosowania samego ibuprofenu lub … Czytaj dalej

Apap Junior

Apap Junior

APAP JUNIOR dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Forma smacznego, owocowego granulatu. Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki przeciwzapalne. Lek Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu. Jaki jest skład , jakie … Czytaj dalej

Apap NBG

APAP NBG zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kofeina jest substancją, która działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Dodanie kofeiny do paracetamolu istotnie zwiększa jego skuteczność w leczeniu napięciowych bólów głowy. Kofeina przyspiesza również początek działania paracetamolu. Wskazaniem do stosowania leku jest ból głowy typu napięciowego o nasileniu lekkim lub umiarkowanym. Bóle głowy typu napięciowego są najczęstszym rodzajem bólów głowy. Napięciowe bóle … Czytaj dalej

Apap Noc

Apap Noc

APAP NOC to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. APAP NOC łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno- stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami … Czytaj dalej

Apap Przeziębienie

Apap Przeziębienie

APAP przeziębienie, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno- -stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła … Czytaj dalej

Apap Przeziębienie CAPS

APAP Przeziębienie CAPS to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak nieżyt błony śluzowej nosa (katar), ból głowy … Czytaj dalej

APAP Przeziębienie FAST

Apap Przeziębienie Fast zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy. Lek wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 tabletka musująca zawiera substancje czynne: paracetamol 500 mg kwas askorbowy … Czytaj dalej

Apap przeziębienie HOT

Apap Przeziębienie Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, za- wierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jaki jest skład , jakie substancje … Czytaj dalej

Apenal

Czopki Apenal działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek stosuje się u niemowląt i dzieci w bólach i gorączce różnego pochodzenia, np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Substancja pomocnicza to tłuszcz stały (Witepsol S58). Dawkowanie preparatu – jak stosować ten lek? Leki Apenal w czopkach o mocach 50 mg i 80 mg jest przeznaczony … Czytaj dalej

ApoPatram

ApoPatram jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych: tramadolu i paracetamolu, które działają jednocześnie w celu zmniejszenia bólu. ApoPatram jest przeznaczony do leczenia umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie leku złożonego, zawierającego: tramadol i paracetamol. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi są: tramadolu chlorowodorek i paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu. Ponadto lek zawiera: powidon, skrobię żelowaną … Czytaj dalej

Azemdol

Lek Azemdol jest lekiem przeciwbólowym stanowiącym połączenie dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym: tramadolu i paracetamolu. Lek Azemdol jest przeznaczony do stosowania w leczeniu umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz uzna, że konieczne jest łączne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Lek Azemdol powinien być stosowany wyłącznie u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol. … Czytaj dalej

Bolopax

Bolopax jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest paracetamol. Wskazania do stosowania: – łagodny lub umiarkowany ból głowy; – migrena; – neuralgia (nerwoból); – ból zęba, gardła, uszu; – objawowe leczenie bólu reumatycznego; – łagodny lub umiarkowany ból pooperacyjny; – ból pourazowy; – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: powidon … Czytaj dalej

Calpol / Calpol 6 Plus

Lek Calpol oraz Calpol 6 Plus w postaci zawiesiny doustnej zawiera jako substancję czynną paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Lek Calpol przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 miesięcy do 6 lat. Lek Calpol 6 Plus przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych. Wskazania do stosowania Calpol oraz Calpol 6 Plus: gorączka występująca w przebiegu: • przeziębienia, • grypy, • chorób wieku dziecięcego … Czytaj dalej

Cefalgin

Cefalgin

Cefalgin jest lekiem złożony zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: – bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle; – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina. Jedna tabletka zawiera: … Czytaj dalej

Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus jest lekiem złożonym zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: – bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle; – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina. Jedna tabletka … Czytaj dalej

Cerugrip

Cerugrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Choligrip

Choligrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Choligrip jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy … Czytaj dalej

Choligrip Effect

Choligrip Effect zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie leku jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. – Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. – Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Choligrip Effect jest wskazany do leczenia objawów występujących w czasie przeziębienia lub grypy: bólu głowy, gardła, gorączki, złego samopoczucia (zmęczenia, osłabienia uwagi), bólów mięśniowych. Inne wskazania to: bóle zębów, bóle kostne, stawowe, migrena, bóle … Czytaj dalej

Choligrip Menthol Active

Choligrip Menthol Active jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, zapaleniem błony śluzowej nosa (katarem). Choligrip Menthol Active zawiera 3 składniki aktywne: – paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo – fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie – witamina C – witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy. Jaki jest skład … Czytaj dalej

Choligrip na noc

Choligrip na noc zawiera trzy substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające. Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych. Lek Choligrip na noc stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólów głowy i … Czytaj dalej

Co-Codamol

Lek Co-Codamol zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci kodeiny fosforanu półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu, który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen, stosowanymi w monoterapii. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Co-Codamol Forte

Lek Co-Codamol Forte zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci fosforanu kodeiny półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol Forte można stosować u dzieci powyżej 16 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu , który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii. Jaki jest skład , jakie substancje … Czytaj dalej

Codipar

Codipar

CODIPAR jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego. CODIPAR jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, jak: – bóle głowy; – bóle mięśniowe, stawowe i kostne; – bolesne miesiączki; – bóle zębów; a także w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Jedna tabletka zawiera substancję czynną: paracetamol 500 mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, … Czytaj dalej