Fervex ExtraTabs

Grupa farmakoterapeutyczna: Inne leki złożone stosowane w przeziębieniu.

Lek zawiera dwie substancje czynne:
• paracetamol – łagodzi ból i zmniejsza gorączkę,
• chlorofenaminy maleinian – zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, łzawienie oczu i kichanie.

Fervex ExtraTabs jest wskazany w leczeniu objawów przeziębienia, zapalenia błony śluzowej nosa i gardła oraz stanów grypopodobnych, takich jak:
• wodnista wydzielina z nosa i łzawienie oczu
• kichanie
• bóle głowy
• gorączka.

Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 15 lat.

Dla dzieci w wieku poniżej 15 lat przeznaczone są inne leki, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Fervex ExtraTabs, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i chlorofenaminy maleinian.
Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 4 mg chlorofenaminy maleinianu.

Pozostałe składniki to:
kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 90, glicerolu dibehenian, magnezu stearynian, substancja powlekająca*, substancja polerująca**


* hypromeloza (E 464), glikol propylenowy (E 1520), tytanu dwutlenek (E 171), azorubina, lak glinowy (E 122), indygotyna, lak glinowy (E 132)
** woda oczyszczona, wosk pszczeli (E 901), wosk carnauba (E 903), polisorbat 20 (E 432), kwas sorbinowy (E 200)

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Fervex ExtraTabs – jak stosować ten lek?

Ta postać leku przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 15 lat.

Dorośli i dzieci o masie ciała > 50 kg (w wieku > 15 lat)

1 tabletka(500 mg paracetamolu 4 mg chlorofenaminy) 

Odstęp pomiędzy dawkami 4 godziny

Maksymalna dawka dobowa leku – 4 tabletki (2000 mg paracetamolu 16 mg chlorofenaminy) 

Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki 4 tabletek w ciągu doby.


Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3000 mg na dobę.
Maksymalna dawka dobowa chlorofenaminy maleinianu nie powinna przekraczać 16 mg na dobę (4 tabletek na dobę).

Uwaga: Należy sprawdzić, czy inne leki, przyjmowane przez pacjenta, nie zawierają paracetamolu i (lub) chlorofenaminy, w tym leki wydawane bez recepty. Leków tych nie należy stosować równocześnie, aby nie przekroczyć zalecanej dawki dobowej. W razie konieczności przyjęcia innych leków zawierających te same substancje, należy skonsultować
się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób podawania
Podanie doustne.
Tabletki należy połykać w całości popijając płynem (np. wodą, mlekiem, sokiem owocowym). W związku z uspokajającym działaniem tego leku, leczenie najlepiej jest rozpoczynać wieczorem.

Częstość stosowania leku
1 tabletka, powtarzać według potrzeb, nie częściej niż co 4 godziny, nie przekraczając dawki 4 tabletek na dobę.

Okres stosowania leku
Jeśli gorączka lub ból utrzymują się dłużej niż 3 dni lub objawy nie ustąpią po 5 dniach, należy ponownie rozważyć stosowane leczenie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym w szpitalu. Przedawkowanie może być śmiertelne. Główne objawy zatrucia w pierwszych 24 godzinach to: wymioty, ból brzucha i bladość.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fervex ExtraTabs – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może powodować senność nasilającą się przez alkohol:
• leczenie najlepiej jest rozpoczynać wieczorem,
• w trakcie leczenia należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol lub leków uspokajających.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fervex ExtraTabs w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Ten lek, w normalnych warunkach stosowania, może być przyjęty w ciąży, jeżeli leczenie jest krótkotrwałe (kilka dni) i w zalecanych dawkach. Jednak w przypadku nadmiernego podawania leku pod koniec ciąży lek może spowodować objawy neurologiczne u noworodków. Przed przyjęciem tego leku należy zawsze poradzić się lekarza i nigdy nie przekraczać zalecanej dawki.

Karmienie piersią
Lek najprawdopodobniej przenika do mleka matki. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią ze względu na działanie uspokajające u dziecka (może wystąpić letarg, zmniejszone napięcie) lub odwrotnie, pobudzenie (bezsenność).

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Fervex ExtraTabs i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Fervex ExtraTabs – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Fervex ExtraTabs. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Fervex ExtraTabs, 500 mg + 4 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Chlorphenamini maleas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fervex ExtraTabs m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Fervex ExtraTabs, 500 mg + 4 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Chlorphenamini maleas)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Fervex ExtraTabs? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.