Spis leków zawierających substancję: Tamsulosyna

Adatam

Adatam

Adatam to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest stosowany u mężczyzn w łagodzeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Lek zmniejsza napięcie mięśni, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę moczową i oddawanie moczu. Adatam występuje w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu oraz tabletek o przedłużonym uwalnianiu.

Adatam Duo

Adatam Duo to lek stosowany w leczeniu powiększonego gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego) u mężczyzn. Jest to połączenie dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest nienowotworowy rozrost gruczołu krokowego spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem.

Adatam XR

Adatam XR to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to lek stosowany u mężczyzn w celu złagodzenia objawów zaburzeń ze strony układu moczowego, które związane są z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Tamsulosyna jest wybiórczym antagonistą receptora adrenergicznego typu α1A/1D, co prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu.

Apo-Tamis

Apo-Tamis to lek w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to wybiórczy i kompetycyjny antagonista postsynaptycznych receptorów adrenergicznych α1. Dzięki temu powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, co zwiększa maksymalny przepływ moczu i zmniejsza objawy podrażnienia i niedrożności. Lek jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest dostępny na receptę.

Bazetham

Bazetham stosowany jest leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. Benign Prostatic Hyperplasia – BPH), który jest spowodowany powiększeniem gruczołu krokowego u Panów, co może powodować trudności w oddawania moczu.

Bazetham Retard

Lek przeznaczony dla mężczyzn w celu leczenia objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Substancją czynną leku Bazetham Retard jest tamsulosyna. Tamsulosyna blokuje receptory adrenergiczne typu alfa1, powodując zmniejszenie napięcia mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej (przewód wyprowadzający mocz na zewnątrz). W związku z tym cewka moczowa, która przebiega przez wnętrze gruczołu krokowego jest mniej zwężona, ułatwia to oddawanie moczu.

Biohemoril (czopki przeciw hemoroidom)

Biohemoril to produkt dostępny bez recepty, który jest stosowany w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu. Przyjmuje się, że preparat wykazywać będzie łagodne działanie ściągające i przeciwzapalne. Wskazaniem do stosowania Biohemoril są guzki krwawnicze odbytu (Choroba hemoroidalna), oraz jako leczenie wspomagające w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy.

Duitam

Duitam to lek stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Przyczyną tego schorzenia jest nadmierna produkcja dihydrotestosteronu, co prowadzi do powiększenia gruczołu krokowego. Lek ten zawiera dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Duitam jest dostępny na receptę.

Duodart

Duodart to lek stosowany w urologii, który oddziałuje na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Dzięki swoim właściwościom zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Preparat ma zastosowanie w obniżeniu prawdopodobieństwa ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, a także w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Lek jest dostępny na receptę.

Duotix

Duotix to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym, znanym jako łagodny rozrost gruczołu krokowego. Lek ten składa się z dwóch różnych substancji czynnych: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza produkcję hormonu dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa poprzez rozluźnienie mięśni w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Dutamsol

Dutamsol to lek dostępny na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Lek jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), który jest nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem.

Dutaprostam

Dutaprostam to lek, który zawiera dwie substancje aktywne: dutasteryd i tamsulosynę. Jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), który jest nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Lek jest dostępny na receptę.

Dutasteride + Tamsulosin Accord

Lek Dutasteride + Tamsulosin Accord jest specyfikiem stosowanym u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Składa się on z dwóch leków: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd należy do inhibitorów enzymu 5-alfa-reduktazy, a tamsulosyna do antagonistów receptorów alfa adrenergicznych. Lek jest dostępny na receptę.

Dutasteride + Tamsulosin hydrochloride León Farma

Lek Dutasteride + Tamsulosin hydrochloride León Farma jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Lek ten stanowi skojarzenie dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Zalecana dawka to jedna kapsułka przyjmowana raz na dobę, 30 minut po tym samym posiłku każdego dnia. Jest to lek na receptę.

Dutatev

Dutatev to lek zawierający dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Dutatev zmniejsza ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności interwencji chirurgicznej. Lek jest dostępny na receptę.

Dutrozen

Dutrozen to dwuskładnikowy lek stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Składa się z dwóch substancji leczniczych: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza produkcję dihydrotestosteronu, co pomaga w zmniejszeniu prostaty i łagodzi objawy, natomiast tamsulosyna działa rozkurczająco na mięśnie prostaty, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Findarts Duo

Findarts Duo to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego), który jest spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Składa się on z dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to leczenie umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz zmniejszanie ryzyka ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Fokusin

Fokusin to lek stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu prostaty. Jego głównym składnikiem jest tamsulozyna, która jest selektywnym antagonistą receptorów adrenergicznych alfa1A/D. Działa poprzez relaksację mięśni gładkich w proście i szyjce pęcherza moczowego, co ułatwia przepływ moczu. Fokusin jest zwykle stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem prostaty, którzy mają problemy z oddawaniem moczu, takie jak trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, osłabienie strumienia moczu i uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Fokusin jest dostępny na receptę na podstawie dostęp

Fokusin SR

Fokusin SR to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulosynę. Jest to wybiórczy antagonistą receptorów adrenergicznych typu alfa1, który powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, dzięki czemu zwiększa maksymalny przepływ moczu. Lek jest zalecany do stosowania w objawach związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Landulosin

Lek Landulosin jest lekiem na receptę stosowanym w leczeniu powiększonego gruczołu krokowego, znanego również jako łagodny rozrost gruczołu krokowego. Jest to stan nienowotworowy spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Landulosin jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę.

Marumax

Marumax to lek na receptę, który jest dostępny w postaci twardych kapsułek. Jest to preparat złożony, zawierający antagonistę receptorów α 1-adrenergicznych i inhibitor 5-α-reduktazy. Substancje czynne to dutasteryd i tamsulozyna (chlorowodorek tamsulozyny). Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Pomaga zmniejszyć ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Miktosan

Miktosan to lek, który zawiera substancję czynną tamsulosyny chlorowodorek. Należy on do grupy leków nazywanych antagonistami receptorów alfa-adrenergicznych. Tamsulosyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego oraz cewki moczowej, co ułatwia przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwia oddawanie moczu. Miktosan jest stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (powiększonym gruczołem krokowym). Jest to lek na receptę.

OMI-TAM

OMI-TAM to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Lek ten zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i układu moczowego, ułatwiając przepływ moczu oraz oddawanie moczu. Jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego).

Omnic 0,4

Omnic 0,4 to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to wybiórczy i kompetycyjny antagonista postsynaptycznych receptorów adrenergicznych typu α1, a szczególnie podtypów α1A i α1D. Tamsulosyna powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, co zwiększa maksymalny przepływ cewkowy moczu. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Omnic Ocas 0,4

Omnic Ocas 0,4 to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulosynę. Jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Tamsulosyna jest wybiórczym antagonistą receptora adrenergicznego typu alfa1A/1D, który zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu.

Omsal

Omsal to lek, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to wybiórczy i kompetycyjny antagonista postsynaptycznych receptorów adrenergicznych typu α1, a szczególnie podtypów α1A i α1D. Tamsulosyna powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, co ułatwia przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Lek jest stosowany w leczeniu objawów występujących w dolnym odcinku dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Omsal jest dostępny na receptę.

Prostamnic

Prostamnic to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to selektywny i kompetycyjny antagonista postsynaptycznych receptorów adrenergicznych typu α1, a szczególnie podtypów α1A i α1D. Prostamnic powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, co zwiększa maksymalny wypływ moczu. Stosuje się go u mężczyzn w łagodzeniu objawów zaburzeń czynności układu moczowego związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego).

Ranlosin

Ranlosin to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to wybiórczy antagonista receptorów adrenergicznych α1, a szczególnie podtypów α1A i α1D. Tamsulosyna powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego (prostaty) i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Wskazaniem do stosowania Ranlosinu są objawy z dolnych dróg moczowych związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Ranlosin Duo

Ranlosin Duo to lek, który zawiera substancję czynną tamsulosynę. Jest to wybiórczy antagonistą receptora adrenergicznego typu 1A/1D, który zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego (prostaty) i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Wskazaniem do stosowania leku są objawy dotyczące dolnych dróg moczowych związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Lek jest dostępny na receptę.

Ranlosin XR

Ranlosin XR to lek, który działa rozkurczowo na mięśnie gładkie gruczołu krokowego i cewki moczowej. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Ponadto, tamsulosyna zmniejsza uczucie parcia na mocz. Ranlosin XR jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest dostępny na receptę.

Solesmin

Solesmin to suplement diety, który zawiera składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Preparat zawiera standaryzowane suche wyciągi z kłącza ruszczyka kolczastego i z nasion kasztanowca zwyczajnego oraz rutozyd, witaminę C i bromelainę. Wyciąg z ruszczyka kolczastego zawiera ruskogeninę, saponinę która poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo. Solesmin jest dostępny bez recepty.

Solifenacin succinate + Tamsulosin hydrochloride Adamed

Lek Solifenacin succinate + Tamsulosin hydrochloride Adamed jest połączeniem dwóch różnych leków: solifenacyny i tamsulosyny. Solifenacyna należy do grupy leków przeciwcholinergicznych, które rozkurczają mięśnie gładkie pęcherza moczowego, zmniejszając wydalanie moczu. Tamsulosyna natomiast, należy do grupy leków blokujących receptory alfa-adrenergiczne, które łagodzą objawy przerostu prostaty (gruczołu krokowego), rozkurczając mięśnie gładkie gruczołu krokowego i cewki moczowej. Lek jest dostępny na receptę.

Solitombo

Lek Solitombo to preparat złożony, który zawiera solifenacynę i tamsulozynę. Solifenacyna należy do grupy leków przeciwcholinergicznych, a tamsulosyna do grupy leków blokujących receptory alfa-adrenergiczne. Stosuje się go u mężczyzn w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z gromadzeniem i oddawaniem moczu, które są spowodowane problemami z pęcherzem moczowym oraz powiększeniem gruczołu krokowego. Lek jest dostępny na receptę.

Suprostiv

Suprostiv to lek, którego substancją czynną jest tamsulozyna. Jest to czynnik blokujący receptory adrenergiczne typu alfa1A/1D, który zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego (prostaty) i cewki moczowej. Suprostiv jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Lek ten jest dostępny na receptę.

Symlosin SR

Symlosin SR to lek na receptę, który zawiera tamsulozynę. Jest to substancja odpowiedzialna za blokowanie receptorów adrenergicznych typu alfa1, co prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając tym samym oddawanie moczu. Lek ten jest stosowany w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Symlosin SR występuje w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu.

Tadumix

Tadumix to lek stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Składa się z dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa na mięśnie w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Tamduro

Tamduro to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanego nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Tamduro jest skojarzeniem dwóch innych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Substancjami czynnymi leku są dutasteryd i tamsulosyny chlorowodorek. Jedna kapsułka zawiera 0,5 mg dutasterydu i 0,4 mg tamsulosyny chlorowodorku. Lek jest dostępny na receptę.

Tamiron

Tamiron to lek, którego substancją czynną jest tamsulozyna. Jest to wybiórczy antagonistą receptorów alfa1A/1D-adrenergicznych, który działa na mięśnie gładkie gruczołu krokowego i cewki moczowej. Dzięki temu ułatwia przepływ moczu przez cewkę moczową i zmniejsza odczucie parcia na mocz. Tamiron jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest dostępny na receptę.

Tamispras

Tamispras to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego), takich jak: trudności w oddawaniu moczu, oddawanie moczu kropelkami, uczucie nagłego parcia na pęcherz oraz częste oddawanie moczu, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Lek jest dostępny na receptę.

Tamoptim

Tamoptim to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to lek stosowany w leczeniu objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. Tamoptim jest dostępny w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, które należy połykać w całości, w pozycji siedzącej lub stojącej.