Substancja czynna: Tamsulosyna

Tamsulosyna – lek stosowany wyłącznie u mężczyzn w leczeniu objawów rozrostu gruczołu krokowego oraz zapobiegania jego nawrotom. Mechanizm działania tamsulosyny polega na hamowaniu receptorów alfa1-adrenergicznych, co powoduje rozkurczenie mięśni gładkich cewki moczowej oraz gruczołu krokowego. Lek stosuje się m.in. w leczeniu objawów takich jak częstomocz, gwałtowne parcie na mocz, osłabienie strumienia moczu i uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Lek występuje w postaci chlorowodorku tamsulosyny.

Tamsulosynę stosuje się w monoterapii lub leczeniu skojarzonym z innymi lekami, które wspomagają leczenie objawów ze strony dróg moczowych. Występuje w postaci tabletek i kapsułek o przedłużonym/zmodyfikowanym uwalnianiu. Lek stosuje się raz dziennie, po pierwszym posiłku. Optymalna długość leczenia powinna trwać około 6 miesięcy.

Możliwe działania niepożądane: zawroty głowy, ból głowy, zaburzenia wytrysku, kołatanie serca, zapalenie błony śluzowej nosa, zaparcia, wymioty, nudności, biegunka, wysypka, świąd, pokrzywka.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik