Konsultacja merytoryczna:

Tamoptim

Tamoptim stosuje się w leczeniu objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.
Objawy te mogą obejmować trudności w oddawaniu moczu (słaby strumień), oddawanie moczu kroplami, parcie na mocz oraz potrzebę częstego oddawania moczu zarówno w dzień, jak i w nocy.

Substancja czynna zawarta w kapsułkach (tamsulosyna – tzw. antagonista receptorów adrenergicznych typu alfa1A) powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej. Ułatwia w ten sposób przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu.

Jaki jest skład Tamoptim, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna.
Każda kapsułka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera substancję czynną: 0,4 mg tamsulosyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to celuloza mikrokrystaliczna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk.
Otoczka kapsułki: żelatyna, indygotyna (E 132), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tamoptim – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecaną dawką jest jedna kapsułka Tamoptim jeden raz na dobę po pierwszym posiłku dnia.

Kapsułkę należy przyjmować w całości, na stojąco lub siedząco (nie na leżąco), popijając szklanką wody.

Kapsułki nie wolno żuć.

Lekarz przepisuje lek w dawce dostosowanej do potrzeb pacjenta i określa czas trwania leczenia.

Nie należy zmieniać dawki bez porozumienia z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Tamoptim jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Modyfikacja dawki nie jest konieczna u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub lekkimi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby. Przyjmowanie leku przez osoby z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby jest przeciwwskazane.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tamoptim – czy mogę spożywać alkohol?

Tamoptim należy przyjmować po pierwszym posiłku dnia. Przyjmowanie tego leku na pusty żołądek może zwiększyć ilość działań niepożądanych lub ich nasilenie.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tamoptim w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Ulotka Tamoptim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tamoptim, 0,4 mg, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde (Tamsulosini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 185.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tamoptim m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tamoptim, 0,4 mg, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde (Tamsulosini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 203.56 KB

Cena - ile kosztuje Tamoptim?

Cena Tamoptim i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tamoptim.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tamoptim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Granat Sok bez konserwantów zapobiega infekcjom i przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Doskonale wpływa na układ sercowo-naczyniowy, obniża ciśnienie krwi, przeciwdziała nowotworom, łagodzi stany zapalne i wykazuje właściwości przeciwmiażdżycowe.

Spray do nosa zapobiegający wysychaniu błony śluzowej, a także oczyszczający nozdrza. Likwiduje uczucie suchości i zatkania nosa podczas przebywania w zadymionych, zakurzonych pomieszczeniach, w niskich temperaturach lub przy silnym wietrze.

Skład preparatu tworzy naturalny ekstrakt z pędów młodego jęczmienia oraz chrom. Suplement diety Olimp Młody Jęczmień Premium polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w cenne substancje wspomagające utrzymanie organizmu w zdrowiu.

Preparat polecany dla osób, u których poziom glukozy we krwi jest podwyższony. Suplement diety Morwa Biała+ zawiera wyciąg z liścia morwy białej. Jest to składnik, który pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm…

Podrażnione gardło to częste zjawisko, które znacznie uprzykrza życie. Suplement diety Apteo Dziecko Gardło zestaw 6 ziół w postaci pastylek do ssania zawiera szałwię, dziewannę, werbenę, rumianek, tymianek i prawoślaz, które koją podraż…

Passispasmina obecnie Senospasmina stosowana jest pomocniczo w zaburzeniach nerwicowych, w trudnościach w zasypianiu; w zaburzeniach nerwicowych związanych z okresem pokwitania i przekwitania.

Napar przygotowany z ziela mniszka lekarskiego działa wspomagająco na prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz dróg żółciowych. Herbatka Mniszek marki Herbapol Kraków polecana jest także jako wsparcie dla właściwego funkcjonowania dróg moczowych.

Swanson EPO Olej z wiesiołka, to suplement diety, który pomaga w naturalny sposób wspierać mechanizmy odpornościowe organizmu oraz dobrze wpływa na kondycję skóry nawilżając i uelastyczniając od środka. Preparat zawiera NNKT…

Kapsułki do żucia Eye Q o smaku truskawkowym pełne ważnych dla zdrowia wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie kwasu eikozapentaenowego. Uzupełniają ich niedobory, co dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu, szczególnie układu nerwowego.

Codipar 250 jest stosowany: w bólach różnego pochodzenia, bóle głowy i zębów,  bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączki, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych oraz w gorączce w przebiegu…

Lek w postaci zawiesiny Ibum Forte Pure to produkt leczniczy zawierający 200mg ibuprofenu w 5ml. Jest to preparat wskazany do stosowania w przypadku gorączki oraz bólu o nasileniu słabym i umiarkowanym. Do stosowania od 3. miesiąca ż…

AKNICARE CB CHEST & BACK to kosmetyk ograniczający namnażanie się bakterii będących przyczyną trądziku oraz regulujący produkcję sebum. Ponadto ogranicza nasilenie odczynu zapalnego i zapobiega powstawaniu zaskórników.

Cholinex bez cukru znajduje zastosowanie w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Pomaga zniwelować obrzęk i przekrwienie.

Symbol zastępczy

Substancją czynną leku Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg jest ibuprofen zaliczany do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu łagodzi bóle o słabym i umiarkowanym nasileniu.

Lek Ibum z substancją czynną – ibuprofenem to środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Kapsułka z płynną zawartością łatwo się rozpuszcza i szybko wchłania, skutecznie likwidując ból.

Wegetariańskie kapsułki CoQ10 30mg zawierają koenzym Q10, który znany jest także jako ubichinon. Składnik ten wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a jednocześnie wspomaga procesy energetyczne zachodzące w komórkach.

Marka Intenson oferuje najwyższej jakości produkt – Amarantus ziarno, który doprowadzi do kulinarnej rewolucji! Ziarna tej rośliny cechują się wybornym smakiem, są odżywcze, a przy tym lekkostrawne! Szarłat pasuje do dań wytrawnych i słodkich.

SEN APTEO PLUS to naturalny suplement diety, który wykazuje właściwości uspokajające i odprężające. Łagodzi skutki stresu i ogranicza nadmierną pobudliwość, przyśpieszając zasypianie i ograniczając liczbę nocnych przebudzeń.

Jeszcze skuteczniejsza ochrona przed komarami, meszkami i kleszczami – Moskilex Ultra! To nie jedna, ale aż trzy substancje aktywne o działaniu odstraszającym owady. Preparat łączy maksymalną skuteczność z wysokim stopniem bezpieczeństwa użytkowania.

Preparat wskazany jest w: stanach napięcia nerwowego i niepokoju oraz w trudnościach w zasypianiu.