SUPROSTIV

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SUPROSTIV? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną leku Suprostiv jest tamsulosyna. Tamsulosyna jest wybiórczym antagonistą receptora adrenergicznego typu alfa1A/1D. Tamsulosyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego (prostaty) i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Ponadto tamsulosyna zmniejsza uczucie parcia na mocz.

Suprostiv jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Do tych objawów można zaliczyć trudności w oddawaniu moczu (słaby strumień), oddawanie moczu kroplami, parcie na mocz oraz zwiększoną częstość oddawania moczu zarówno w nocy, jak i w dzień.

SKŁAD SUPROSTIV, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek w ilości 0,4 mg.

– Pozostałe składniki to:
– kapsułka: celuloza mikrokrystaliczna, talk, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, triacetyna, wapnia stearynian;
– osłonka kapsułki: żelatyna, indygotyna (E132), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek, żółty (E172) i żelaza tlenek, czerwony (E172), sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona;
– tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek, czarny (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE SUPROSTIV? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to: 1 kapsułka raz na dobę.

Lek Suprostiv należy przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku.

Kapsułkę należy połknąć w całości, nie należy jej rozgryzać ani żuć.

Zazwyczaj Suprostiv jest przepisywany w celu stosowania go przez długi czas. Wpływ na pęcherz i oddawanie moczu utrzymuje się podczas długotrwałego stosowania leku Suprostiv.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SUPROSTIV, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przyjęcie zbyt wielu kapsułek leku Suprostiv może prowadzić do niepożądanego obniżenia ciśnienia krwi i zwiększenia częstości uderzeń serca z uczuciem osłabienia. W przypadku przyjęcia zbyt wielu kapsułek leku Suprostiv, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Suprostiv należy przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SUPROSTIV W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Suprostiv nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Donoszono o przypadkach zaburzeń wytrysku nasienia u mężczyzn. Oznacza to, że nasienie nie wypływa przez cewkę moczową, tylko cofa się do pęcherza (wytrysk wsteczny) lub objętość nasienia jest zmniejszona lub nie dochodzi do wytrysku. Zjawisko to nie stanowi zagrożenia.

ULOTKA LEKU SUPROSTIV – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SUPROSTIV CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SUPROSTIV CENA, REFUNDACJA

SUPROSTIV OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here