Suprostiv

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Substancją czynną leku Suprostiv jest tamsulosyna. Tamsulosyna jest wybiórczym antagonistą receptora adrenergicznego typu alfa1A/1D. Tamsulosyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego (prostaty) i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Ponadto tamsulosyna zmniejsza uczucie parcia na mocz.

Suprostiv jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Do tych objawów można zaliczyć trudności w oddawaniu moczu (słaby strumień), oddawanie moczu kroplami, parcie na mocz oraz zwiększoną częstość oddawania moczu zarówno w nocy, jak i w dzień.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Suprostiv.

Skład

– Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek w ilości 0,4 mg.

– Pozostałe składniki to:
– kapsułka: celuloza mikrokrystaliczna, talk, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, triacetyna, wapnia stearynian;
– osłonka kapsułki: żelatyna, indygotyna (E132), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek, żółty (E172) i żelaza tlenek, czerwony (E172), sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona;
– tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek, czarny (E172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to: 1 kapsułka raz na dobę.

Lek Suprostiv należy przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku.

Kapsułkę należy połknąć w całości, nie należy jej rozgryzać ani żuć.

Zazwyczaj Suprostiv jest przepisywany w celu stosowania go przez długi czas. Wpływ na pęcherz i oddawanie moczu utrzymuje się podczas długotrwałego stosowania leku Suprostiv.

Przedawkowanie

Przyjęcie zbyt wielu kapsułek leku Suprostiv może prowadzić do niepożądanego obniżenia ciśnienia krwi i zwiększenia częstości uderzeń serca z uczuciem osłabienia. W przypadku przyjęcia zbyt wielu kapsułek leku Suprostiv, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Suprostiv należy przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Suprostiv nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Donoszono o przypadkach zaburzeń wytrysku nasienia u mężczyzn. Oznacza to, że nasienie nie wypływa przez cewkę moczową, tylko cofa się do pęcherza (wytrysk wsteczny) lub objętość nasienia jest zmniejszona lub nie dochodzi do wytrysku. Zjawisko to nie stanowi zagrożenia.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here