Bazetham

Działanie i wskazania

Bazetham zawiera substancję czynną tamsulosyny chlorowodorek, która zaliczana jest do czynników blokujących receptory α1A-adrenergiczne.
Bazetham stosuje się w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. Benign Prostatic Hyperplasia – BPH), który jest spowodowany powiększeniem gruczołu krokowego u mężczyzn, co może powodować trudności w oddawania moczu i (lub) częste oddawanie moczu.
Tamsulosyna działa poprzez rozluźnienie mięśni wokół pęcherza i gruczołu prostaty, w celu łatwiejszego oddania moczu.

Bazetham cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Bazetham:

  • cena leku Bazetham (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Bazetham z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Bazetham - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest 400 mikrogramów tamsulosyny chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk, żelatynę, indygotynę (E132), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172), szelak i glikol propylenowy.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli mężczyźni włączając mężczyzn w podeszłym wieku
– Zalecana dawka to jedna kapsułka raz na dobę.
– Kapsułki należy przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku danego dnia. Kapsułki należy przyjmować w całości, na stojąco lub siedząco, popijając szklanką wody.
– Kapsułek nie należy żuć ani rozrywać.

Przedawkowanie

Należy uważnie przyjrzeć się dawce leku umieszczonej na etykiecie. W przypadku jednoczesnego połknięcia kilku kapsułek lub w przypadku połknięcia kapsułki przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku i pozostałe kapsułki, co przyspieszy rozpoznanie leku. Objawy przedawkowania to uczucie pustki w głowie lub zawroty głowy spowodowane spadkiem ciśnienia krwi, wymioty i biegunka.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek należy przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku dnia. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody, w pozycji stojącej lub siedzącej. Nie należy żuć, ani rozrywać kapsułki.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Bazetham nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.
W związku ze stosowaniem tamsulosyny były zgłaszane zaburzenia ejakulacji (np. brak ejakulacji lub ejakulacja wsteczna).

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Bazetham - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(1 ocen, średnia: 3,00 na 10)
Loading...

1 KOMENTARZ

  1. Od 12 lat zażywam Bazetham.Od maja 2019 refundowany jest bazetham retard ,niby ten sam sklad.Ale a praktyce to nie to samo. jedna tabletka zażyta rano raz na dobe nie wystarcza. Po ok. 16 godz od zazycia cieżko oddac mocz.Poprostu juz nie działa.Ten poprzedni Bazetham bez powolnego uwalniania działał rewelacyjnie aż do zażycia nowej dawki. No cóż ten dobry trzeba kupowac za duże pieniądze .Nie stac mnie na takie wydatki. Widocznie w ministerrstwie zdrowia widza lepeij co dobrze służy starszym ludziom

Please enter your comment!
Please enter your name here