Konsultacja merytoryczna:

Tamsunorm

Lek Tamsunorm stosowany jest w leczeniu objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (powiększeniem gruczołu krokowego).

Tamsunorm jest lekiem należącym do grupy tak zwanych antagonistów receptorów alfa-adrenergicznych. Wiąże się selektywnie i konkurencyjnie z jednym z receptorów znajdujących się w obrębie mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej (receptorem alfa-adrenergicznym), powodując zmniejszenie napięcia tych mięśni, a dzięki temu zwiększa maksymalną prędkość przepływu moczu, co przynosi ulgę przy zatrzymaniu moczu.

Wpływa również korzystnie na wszelkie objawy podrażnienia dróg moczowych i zatrzymania moczu, w których istotną rolę odgrywa niestabilność pęcherza oraz napięcie mięśni gładkich w dolnej części dróg moczowych.

Działanie leku utrzymuje się po długotrwałym leczeniu.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek.

Inne składniki leku to:
Zawartość kapsułki:
Sacharoza
Skrobia kukurydziana
Hypromeloza
Talk
Glikol propylenowy
Polisorbat 80
Krzemionka koloidalna bezwodna
Etyloceluloza, 25% dyspersja wodna
Kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu (1:1), 30% dyspersja
Trietylu cytrynian

Otoczka kapsułki:
Żelatyna
Sodu laurylosiarczan
Tytanu dwutlenek (E171)
Żółcień pomarańczowa (E110)
Azorubina (E122)
Błękit patentowy V (E131)
Woda oczyszczona

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tamsunorm – jak stosować ten lek?

Tamsunorm należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Tamsunorm, to:

Dorośli:
Doustnie, 0,4 mg (1 kapsułka) na dobę po porannym posiłku lub po pierwszym posiłku danego dnia.
Kapsułki należy połykać w całości.

Pacjenci w podeszłym wieku:
Nie ma potrzeby zmiany dawkowania.

Pacjenci z niewydolnością wątroby:
U pacjentów z umiarkowanym upośledzeniem czynności wątroby nie ma potrzeby zmiany dawkowania.

Pacjenci z niewydolnością nerek:
U pacjentów, u których klirens kreatyniny przekracza 0,17 ml/s (10 ml/min) nie ma potrzeby zmiany dawkowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Tamsunorm należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tamsunorm – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Tamsunorm należy przyjmować po porannym posiłku lub po pierwszym posiłku danego dnia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tamsunorm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie dotyczy – lek stosowany jest wyłącznie przez mężczyzn.

Ulotka Tamsunorm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tamsunorm 0,4 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde (Tamsulosini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 93.01 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tamsunorm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tamsunorm 0,4 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde (Tamsulosini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 118.91 KB

Cena - ile kosztuje Tamsunorm?

Cena Tamsunorm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tamsunorm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tamsunorm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym (Opakowanie: 12 )Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym (Opakowanie: 12 ) to produkt medyczny zawierający w składzie substytut soli emskiej zawierający w swoim składzie zbliżoną ilość podstawowych anionów i kationów. Preparat wpływa korzystnie na kondycję jamy ustnej.
Pastylki polecane są dla wszystkich osób odczuwających nieprzyjemne drapanie czy ból w okolicach gardł…

8.49 

Zastosowanie Eucerin Lipo Balance Krem intensywnie odżywiający (Opakowanie: 50 ml)Twoja skóra jest niezwykle wrażliwa i przesuszona? Masz już dość stosowania kosmetyków, które tylko chwilowo nawilżają i wymagają częstego stosowania, aby utrzymywać pozytywny efekt? Szukasz czegoś, co będzie dawało długotrwałe rezultaty? Mamy coś idealnego dla Twoich potrzeb! Oto Eucerin Lipo Balance Krem intensywnie odżywiający (Opakowanie: 50 ml), któ…

80.99 

Zastosowanie Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g)Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g) to odżywczy balsam do ust, który chroni i pielęgnuje. Usta stają się gładsze i miększe. Kosmetyk przeznaczony jest do skóry suchej i uszkodzonej, wymagającej natychmiastowej regeneracji.
Efekt działania Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g)Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g) to…

15.43 

Zastosowanie Blue Berry Plus (Opakowanie: 60 )Blue Berry Plus (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety przeznaczonym do dietetycznego procesu wzmacniania i wspierania prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Preparat może wpłynąć korzystnie na zniwelowanie deficytów cynku i miedzi.
Spożywanie preparatu przeznaczone jest dla osób borykających się z nadmiernym ryzykiem osłabienia wzroku związanego z niedoborami luteiny czy witaminy A w organizmie.
Suplement zalecany jest także…

48.86 

Zastosowanie EMOLIUM DIABETIX Wzmacniający Balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml)EMOLIUM DIABETIX Wzmacniający Balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml) to długotrwale nawilżający i wzmacniający balsam do ciała przeznaczony dla osób ze skórą bardzo suchą. Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci od 3. roku życia.
Preparat przeznaczony jest dla osób z wymagającą lub bardzo wymagającą…

36.38 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief