Omsal

Lek Omsal stosowany jest w leczeniu objawów powiększenia gruczołu krokowego (stan chorobowy zwany łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Powiększony gruczoł krokowy może uciskać cewkę moczową zaburzając przepływ moczu, czego skutkiem mogą być trudności z rozpoczęciem oddawania moczu, zmniejszony strumień moczu oraz potrzeba nagłego lub częstszego oddawania moczu. Omsal nie powoduje zmniejszenia gruczołu krokowego, a jedynie rozluźnia mięśnie wokół gruczołu, przywracając swobodny przepływ moczu i łagodząc objawy towarzyszące oddawaniu moczu.

Jaki jest skład Omsal, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek. Każda kapsułka zawiera 0,4 mg tamsulosyny
chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
– Wypełnienie kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) (zawiera: polisorbat 80, sodu laurylosiarczan), talk, trietylu cytrynian, wapnia
stearynian.
– Otoczka kapsułki: żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Omsal – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, zalecana dawka leku to jedna kapsułka na dobę po śniadaniu lub po
pierwszym posiłku danego dnia.

Kapsułki nie należy rozgryzać ani żuć, należy połykać ją w całości.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się na izbę przyjęć najbliższego szpitala,
ponieważ skutki przypadkowego lub celowego przedawkowania leku mogą wymagać interwencji medycznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Omsal – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Omsal z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Omsal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Omsal nie jest wskazany do stosowania u kobiet. Podczas stosowania leku zaobserwowano zaburzenia erekcji.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Omsal

Ulotka Omsal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Omsal przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Omsal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Omsal w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Omsal

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Omsal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

2 komentarze do “Omsal”

  1. Biorę lek od ok 15 lat.Jestem b zadowolony.Nie oczekuję że choroba nagle ustąpi ale zapewniam że przez lata przyjmowania nie posunęła się ani o krok.Jestem b systematyczny w pobieraniu specyfiku i to też w znaczącym stopniu pomaga.Serdecznie pozdrawiam cierpiących…

    Odpowiedz
  2. PRZY KAŻDYM PRZYJMOWANYM LEKU SA SKUTKI UBOCZNE. JA OD 9 DNI PRZYJMUJE O M S A L SA PROBLEMY ALE LEPIEJ BRAĆ LEK NIŻ CHODZIĆ Z CEWNIKIEM FOLEYA.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Omsal. Podziel się doświadczeniami na forum.