Spis leków zawierających substancję: Bisoprolol

ACEBIS

ACEBIS to lek zawierający dwie substancje czynne – bisoprololu fumaran i ramipryl – w jednej kapsułce. Ramipryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE), który działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu tłoczenie krwi do organizmu. Bisoprololu fumaran należy do grupy leków zwanych beta-blokerami (beta-adrenolitykami), które spowalniają częstość akcji serca i zwiększają wydajność serca w pompowaniu krwi w organizmie. Lek ACEBIS jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) i (lub) przewlekłej niewydolności serca z dysfunkcją lewej komory serca. Lek jest dostępny na receptę.

Alotendin

Alotendin to lek zawierający substancje czynne bisoprolol i amlodypinę. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Działa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co obniża ciśnienie tętnicze i zmniejsza obwodowy opór naczyniowy. Lek jest dostępny na receptę.

Betapres

Lek Betapres ma postać kapsułek twardych. Lek ten stosuje się w kardiologii, u osób zagrożonych na przykład zawałem serca. Betapres zawiera dwie substancje aktywne. Pierwsza z nich rozszerza naczynia krwionośne, ułatwaiając przepływ krwi i zmniejszając ciśnienie krwi, redukuje groźne dla serca i całego organizmu nadciśnienie tętnicze. Druga substancja z kolei zmniejsza krzepliowść krwi, zmniejszając ryzyko powstawania w naczyniach krwionośnych zakrzepów mogących prowadzić np. do zawału serca. Lek Betapres jest stosowany w leczeniu wysokiego cisnienia krwi u pacjentów z ryzykiem wystapienia chorób serca. Lek ten leczy nadciśnienie tętnicze. Lek zmniejsza ryzyko wystapienia zawału serca.

Bibloc

Bibloc to lek z grupy beta-adrenolityków, który działa na układ sercowo-naczyniowy, stabilizując pracę serca. Jego głównym celem jest łagodzenie zbyt intensywnej aktywności serca poprzez obniżanie częstotliwości rytmu oraz siły skurczu mięśnia sercowego. Bibloc jest stosowany w leczeniu niewydolności serca, objawiającej się dusznością podczas wysiłku lub zatrzymaniem płynów w organizmie, wysokiego ciśnienia tętniczego krwi oraz dławicy piersiowej (bólu serca). Lek jest dostępny na receptę.

Bibloc ASA

Bibloc ASA to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Lek ten chroni serce przed zbyt intensywną pracą, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi i poprawia przepływ krwi w naczyniach, również w wieńcowych, co poprawia ukrwienie mięśnia sercowego i jego natlenienie. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej oraz niewydolności serca, objawiającej się dusznością podczas wysiłku lub zatrzymaniem płynów w organizmie.

Bicardef

Bicardef to lek w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancję czynną bisoprolol. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Bicardefu jest również stabilna, przewlekła niewydolność serca o nasileniu łagodnym i umiarkowanym u pacjentów w podeszłym wieku (≥70 lat).

Bicardiol

Bicardiol to lek zawierający substancję czynną bisoprololu fumaran, który należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami. Jest stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory, w skojarzeniu z inhibitorami ACE, lekami moczopędnymi i, w razie potrzeby z glikozydami naparstnicy. Lek jest dostępny na receptę.

Bidop

Lek w postaci tabletek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi i w przewlekłej, stabilnej dławicy piersiowej, zmniejszający zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen.

Bilokord

Preparat doustny powodujący ograniczenie zapotrzebowania serca na tlen. Lek zawiera substancję czynną – bisoprolol, należącą do grupy beta-adrenolityków. Leki te chronią serce przed zbyt intensywną czynnością. Zastosowanie: Leczenie stabilnej, przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory serca, w skojarzeniu z inhibitorami ACE i lekami moczopędnymi.

Bilokord ASA

Lek złożony, zawiera dwie substancje czynne: bisoprolol i kwas acetylosalicylowy. Produkt stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca u pacjentów przyjmujących wcześniej oddzielnie bisoprolol i kwas acetylosalicylowy.

Bisocard

Bisocard to lek z grupy beta-blokerów, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Lek ten jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, stabilnej dławicy piersiowej oraz przewlekłej stabilnej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory. Bisocard działa poprzez zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. Jest dostępny na receptę.

Bisogamma

Lek Bisogamma jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca, która objawia się bólem w klatce piersiowej.

Bisogen Combi

Lek na nadciśnienie zawierający kombinację dwóch substancji czynnych: bisoprolol i hydrochlorotiazyd.

Bisohexal 5 / 10

Bisohexal to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Jest to lek nasercowy, który działa poprzez zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen. Bisohexal jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca. Jest dostępny na receptę.

Bisoprolol -1A Pharma

Bisoprolol -1A Pharma to lek z grupy wybiórczych beta-adrenolityków, który działa poprzez blokowanie receptorów beta, głównie beta1. Lek ten jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, stabilnej dławicy piersiowej oraz przewlekłej stabilnej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory (w skojarzeniu z innymi lekami). Jest dostępny na receptę.

Bisoprolol Accord

Lek Bisoprolol ma postać tabletek powlekanych. Jest to lek nasercowy. Bisoprolol zmniejsza nadmierną aktywność serca, zmniejszając jego obciążenie.

Bisoprolol Actavis

Bisoprolol Actavis to lek z grupy beta-adrenolityków, który działa poprzez blokowanie receptorów beta, głównie beta1. Jego działanie polega na zmniejszeniu częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego. Stosuje się go w leczeniu nadciśnienia tętniczego, stabilnej dławicy piersiowej oraz przewlekłej stabilnej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory (w skojarzeniu z innymi lekami). Lek jest zwykle dobrze tolerowany i dostępny na receptę.

Bisoprolol Aurobindo

Bisoprolol Aurobindo to lek, który zawiera bisoprolol – substancję należącą do grupy beta-blokerów. Lek ten chroni serce przed zbyt intensywną czynnością, co prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenia ciśnienia tętniczego. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej i przewlekłej niewydolności serca. Bisoprolol Aurobindo jest dostępny na receptę.

Bisoprolol Aurovitas

Bisoprolol Aurovitas to lek z grupy beta-adrenolityków, które chronią serce przed zbyt intensywną czynnością. Substancja czynna preparatu, bisoprolol, zmniejsza częstotliwość rytmu serca i siłę jego skurczu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej, stabilnej dławicy piersiowej. Bisoprolol Aurovitas jest dostępny na receptę.

Bisoprolol Genoptim

Lek Bisoprolol Genoptim zawiera fumaran bisoprololu, który należy do grupy leków zwanych beta-blokerami. Jest stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego i dławicy piersiowej. Bisoprolol należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami, które wpływają na reakcję organizmu na niektóre impulsy nerwowe, szczególnie w sercu. Lek ten jest dostępny na receptę.

Bisoprolol Ozone

Lek Bisoprolol leczy chorobę niedokrwienną serca, dławicę piersiową oraz nadciśnienie tętnicze. Lek obniża także ciśnienie tętnicze krwi.

Bisoprolol Vitabalans

Lek hamuje pobudzający wpływ katecholamin na akcję serca, dzięki czemu normalizuje jego czynność skurczową. Leczenie nadciśnienia tętniczego orazstabilnej dławicy piersiowej.

Bisoprolol VP

Lek przyczyniający się do wyraźnego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Ogranicza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen.

Bisopromerck

Lek kardiologiczny, zawierający bisaprolol, który należy do grupy beta-blokerów. Zastosowanie. Leczenie nadciśnienia tętniczego. Leczenie choroby niedokrwiennej serca (angina pectoris).

Bisoratio

Lek z grupy beta-blokerów powodujący zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego.

Bisoratio ASA

Bisoratio ASA to lek, który zawiera dwie substancje czynne: bisoprololu fumaran i kwas acetylosalicylowy. Bisoprololu fumaran jest lekiem z grupy beta-blokerów, który zmniejsza częstotliwość rytmu serca i siłę jego skurczu, a także obniża ciśnienie tętnicze. Kwas acetylosalicylowy hamuje syntezę tromboksanu, co prowadzi do zmniejszenia agregacji płytek krwi. Lek jest stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca (dławicy piersiowej). Bisoratio ASA jest dostępny na receptę.

Blocard

Blocard to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną bisoprololu fumaran. Bisoprolol należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami. Blocard jest stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca oraz w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub dławicy piersiowej (ból w klatce piersiowej spowodowany niedostatecznym zaopatrzeniem serca w tlen). Lek jest dostępny na receptę.

Borez

Borez to lek z grupy beta-adrenolityków, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Lek jest stosowany w leczeniu stabilnej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory, w skojarzeniu z inhibitorami ACE i lekami moczopędnymi oraz, opcjonalnie, glikozydami naparstnicy. Borez jest wskazany do stosowania u osób dorosłych.

Conaret

Conaret to lek, który zawiera bisoprolol jako substancję czynną. Jest to lek na receptę, który jest często stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca. Działa poprzez zmniejszenie częstości pracy serca, co z kolei zmniejsza obciążenie serca i ciśnienie krwi. Conaret jest dostępny w postaci tabletek do stosowania doustnego.

Concor

Concor to lek z grupy beta-blokerów, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Działa poprzez zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca. Jest dostępny na receptę.

Concor ASA

Concor ASA to lek zawierający bisoprolol fumaran, który jest beta-adrenolitykiem. Działa poprzez zwolnienie pracy serca, co zwiększa jego efektywność w pompowaniu krwi i obniża wysokie ciśnienie tętnicze. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca. Jest dostępny na receptę.

Concor Cor

Concor Cor to lek, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Jest to lek z grupy beta-blokerów, które wpływają na reakcję organizmu na niektóre impulsy nerwowe, szczególnie w sercu. W rezultacie bisoprolol zwalnia czynność serca i w ten sposób zwiększa wydajność serca w pompowaniu krwi wewnątrz organizmu. Lek ten stosuje się w leczeniu niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca oraz nadciśnienia tętniczego. Jest dostępny na receptę.

Concoram

Concoram to lek w postaci tabletek, który zawiera dwie substancje czynne: bisoprolol i amlodypinę. Jest wskazany u pacjentów, u których ciśnienie tętnicze jest odpowiednio kontrolowane bisoprololem i amlodypiną podawanymi w oddzielnych tabletkach, w takich samych dawkach, jak w produkcie złożonym. Lek jest dostępny na receptę.

Corectin

Corectin

Corectin to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Jest to lek z grupy beta-blokerów, który działa poprzez zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, a także obniżenie ciśnienia tętniczego. Corectin stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, stabilnej dławicy piersiowej oraz przewlekłej stabilnej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory (w skojarzeniu z innymi lekami). Jest dostępny na receptę.

Coronal

Coronal to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną bisoprolol1. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca (dławicy piersiowej). Działa poprzez rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zmniejsza opór przepływu krwi i obniża ciśnienie. Coronal jest dostępny na receptę.

Piramil Biso

Piramil Biso to lek, który zawiera substancję czynną ramipryl. Jest to lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny, który hamuje powstawanie angiotensyny II, substancji powodującej skurcz naczyń oraz pobudzającej uwalnianie aldosteronu. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, a także w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Lek jest dostępny na receptę.

Prestilol

Prestilol to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: bisoprololu fumaran i peryndopryl z argininą. Jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) oraz stabilnej przewlekłej niewydolności serca. Może być również stosowany w celu zmniejszenia ryzyka zdarzeń sercowych, takich jak zawał serca, u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową.

RABADA

RABADA to lek zawierający dwie substancje czynne: bisoprololu fumaran i ramipryl. Bisoprololu fumaran należy do grupy leków zwanych beta-blokerami, które zwalniają czynność serca i zwiększają wydajność serca w pompowaniu krwi w organizmie. Ramipryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE) i działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu tłoczenie krwi do organizmu. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej niewydolności serca z dysfunkcją lewej komory serca. Jest dostępny na receptę.

Ramipril + Bisoprolol fumarate Aristo

Lek Ramipril + Bisoprolol fumarate Aristo jest lekiem, który zawiera dwie substancje czynne: ramipryl i bisoprolol fumaran. Ramipryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE), co oznacza, że działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu pompowanie krwi. Z kolei bisoprolol fumaran należy do grupy beta-blokerów (beta-adrenolityków), które spowalniają tętno i zwiększają wydajność serca w pompowaniu krwi w organizmie. Lek stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) i (lub) przewlekłej niewydolności serca z dysfunkcją lewej komory serca. Jest dostępny na receptę.

Ramipril + Bisoprolol fumarate Sandoz

Ramipril + Bisoprolol fumarate Sandoz to lek, który zawiera dwie substancje czynne: ramipryl i bisoprolol fumaran. Ramipryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACEI) i działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu pompowanie krwi. Bisoprolol fumaran należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami, które zwalniają częstość akcji serca i powodują, że serce skuteczniej pompuje krew do całego organizmu. Lek ten jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) i (lub) przewlekłej niewydolności serca ze zmniejszoną czynnością skurczową lewej komory u dorosłych pacjentów, u których uzyskano właściwą kontrolę za pomocą bisoprololu i ramiprylu, podawanych jednocześnie w tych samych dawkach.