Borez

Borez to lek z grupy beta-adrenolityków, który zawiera substancję czynną bisoprolol. Lek jest stosowany w leczeniu stabilnej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory, w skojarzeniu z inhibitorami ACE i lekami moczopędnymi oraz, opcjonalnie, glikozydami naparstnicy. Borez jest wskazany do stosowania u osób dorosłych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Borez. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Borez należy do grupy leków zwanych antagonistami receptorów beta-adrenergicznych (beta adrenolityki). Leki te chronią serce przed zbyt intensywną czynnością.

Bisoprololu fumaran może być stosowany w leczeniu:
– niewydolności serca, objawiającej się dusznością podczas wysiłku fizycznego lub zatrzymaniem płynów w organizmie. W takim przypadku lek Borez może być stosowany jako leczenie dodatkowe w połączeniu z innymi lekami przeznaczonymi do leczenia niewydolności serca.

Ponadto Borez 5mg i 10mg stosowane są w leczeniu:
– nadciśnienia tętniczego;
– dławicy piersiowej (uczucie ucisku w klatce piersiowej).

Jaki jest skład Borez, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bisoprololu fumaran.

Borez 5 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 4,24 mg bisoprololu.
Borez 10 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 8,49 mg bisoprololu.
Borez 2.5 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 2,5 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 2,12 mg bisoprololu.

Ponadto lek zawiera:
celulozę mikrokrystaliczną, wapnia wodorofosforan bezwodny, sodu laurylosiarczan, krospowidon, krzemionkę koloidalną bezwodną i glicerolu dibehenian w rdzeniu tabletki oraz hypromelozę, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400 i żelaza tlenek żółty (E172) w otoczce tabletki.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Borez – jak stosować?

Dokładny sposób dawkowania zawarty w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia za dużej liczby tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub tę ulotkę, aby personel medyczny wiedział dokładnie, jaki lek został zażyty. Objawy przedawkowania mogą obejmować zawroty głowy, uczucie oszołomienia, uczucie zmęczenia, duszność i (lub) świszczący oddech. Może również wystąpić zwolnienie rytmu serca, obniżenie ciśnienia krwi, ostra niewydolność serca i małe stężenie glukozy we krwi (które może objawiać się jako uczucie głodu, nasilonego pocenia i kołatania serca).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Borez – czy mogę spożywać alkohol?

Lek BOREZ tabletki może być przyjmowany w czasie posiłku lub niezależnie od posiłków. Zalecaną dawkę – całą tabletkę/całe tabletki i (lub) pół tabletki – należy połknąć w całości popijając wystarczającą ilością płynu; nie wolno rozgryzać ani kruszyć tabletek.

Alkohol może nasilać zawroty głowy i uczucie oszołomienia, które mogą występować po zastosowaniu tego leku. Jeśli wystąpią takie działania, należy unikać picia alkoholu.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Borez w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Borez może działać szkodliwie na ciążę i (lub) na nienarodzone dziecko. Istnieje zwiększone ryzyko
porodu przedwczesnego, poronienia, małego stężenia cukru we krwi dziecka oraz zwolnienia rytmu jego serca. Lek może również wpłynąć na rozwój dziecka. Z tego powodu nie należy przyjmować bisoprololu podczas ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Borez

Ulotka Borez – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Borez przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Borez m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Sprawdź cenę i dostępność Borez w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Borez

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Borez? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Borez. Podziel się doświadczeniami na forum.