Bisoprolol Ozone

Bisoprolol Ozone 5 i Bisoprolol Ozone 10 należą do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Leki te chronią serce przed zbyt intensywną czynnością, co przyczynia się do zmniejszenia jego napięcia i obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
Bisoprolol może być stosowany w leczeniu dławicy piersiowej (bólu w klatce piersiowej wywołanego niedrożnością tętnic zaopatrujących mięsień sercowy w krew) lub nadciśnienia tętniczego (podwyższonego ciśnienia krwi).

Jaki jest skład Bisoprolol Ozone, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bisoprololu półfumaran.
Bisoprolol Ozone 5: każda tabletka zawiera 5 mg bisoprololu półfumaranu.
Bisoprolol Ozone 10: każda tabletka zawiera 10 mg bisoprololu półfumaranu.
Pozostałe składniki to laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krospowidon.
Każda tabletka Bisoprolol Ozone 5 zawiera także żółty barwnik (zawierający laktozę i żelaza tlenek żółty (E 172)).
Każda tabletka Bisoprolol Ozone 10 zawiera także beżowy barwnik (zawierający laktozę, żelaza tlenek żółty i żelaza tlenek czerwony (E 172)).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Bisoprolol Ozone – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
■ Tabletki należy połykać w całości popijając wodą.
■ Lekarz określi właściwą dawkę leku. Zwykle leczenie rozpoczyna się od najmniejszej dawki (5 mg).

Zazwyczaj stosowana dawka wynosi 10 mg, raz na dobę, natomiast maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 20 mg. Lek należy przyjmować codziennie mniej więcej o tej samej porze.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek nie należy stosować dawki większej niż 10 mg bisoprololu raz na dobę. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Nie jest konieczne dostosowanie dawkowania leku. Nie należy stosować dawki większej niż 10 mg raz na dobę. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku, ze względu na brak doświadczenia w stosowaniu bisoprololu u dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub niniejszą ulotkę, aby personel medyczny wiedział, jaki lek został zażyty.
Objawy przedawkowania leku to: zawroty głowy, uczucie oszołomienia, zmęczenie, duszność i (lub) świszczący oddech. Może także dojść do zwolnienia czynności serca, obniżenia ciśnienia tętniczego, niewydolności serca i zmniejszenia stężenia glukozy we krwi (co może objawiać się uczuciem głodu, nadmiernym poceniem i kołataniem serca).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bisoprolol Ozone – czy mogę spożywać alkohol?

Bisoprolol Ozone 5, Bisoprolol Ozone 10 można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.
Lek należy połykać w całości popijając wodą.
Bisoprolol może wywoływać zawroty głowy i uczucie oszołomienia, które mogą nasilić się po spożyciu alkoholu. W takim przypadku należy unikać spożywania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bisoprolol Ozone w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bisoprolol może niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży i (lub) na płód. Istnieje zwiększone ryzyko
przedwczesnego porodu, poronienia, zmniejszenia stężenia cukru we krwi oraz zwolnienia częstości serca u dziecka. Lek może również wpłynąć na rozwój dziecka. Z tego powodu u kobiet w ciąży Bisoprolol Ozone nie jest zalecany.
Nie wiadomo, czy bisoprolol przenika do pokarmu kobiecego, dlatego nie zaleca się jego stosowania w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Bisoprolol Ozone i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Bisoprolol Ozone – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Bisoprolol Ozone. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CHARAKTERYSTYKA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bisoprolol Ozone m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bisoprolol Ozone 5 mg, 10 mg, tabletki (Bisoprololi hemifumaras)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Bisoprolol Ozone? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.