Scaliant

Scaliant zawiera dwie substancje czynne w jednej tabletce: bisoprololu fumaran i peryndopryl z argininą.

· Bisoprololu fumaran należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Beta-adrenolityki zwalniają częstość akcji serca i powodują, że serce skuteczniej pompuje krew do całego organizmu.
· Peryndopryl z argininą jest inhibitorem konwertazy, czyli enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitor ACE). Działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu przepompowywanie krwi.

Scaliant stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) i (lub) stabilnej przewlekłej niewydolności serca (stanu, kiedy serce nie jest w stanie pompować ilości krwi wystarczającej do zaspokojenia potrzeb organizmu, co powoduje duszność i obrzęki), i (lub) w celu zmniejszenia ryzyka zdarzeń sercowych, takich jak zawał serca, u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową (stanem, w którym zaopatrzenie serca w krew jest zmniejszone lub zablokowane) i którzy mieli już zawał serca oraz (lub) zabieg operacyjny mający poprawić zaopatrzenie serca w krew przez rozszerzenie naczyń krwionośnych, które ją dostarczają.

Zamiast przyjmować bisoprololu fumaran i peryndopryl z argininą w oddzielnych tabletkach, pacjent zażyje tylko jedną tabletkę leku, która zawiera obie substancje czynne w tych samych ilościach.

Jaki jest skład Scaliant, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są bisoprololu fumaran i peryndopryl z argininą.

Każda tabletka leku zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 4,24 mg bisoprololu, i 5 mg peryndoprylu z argininą, co odpowiada 3,395 mg peryndoprylu.
Każda tabletka leku zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 4,24 mg bisoprololu, i 10 mg peryndoprylu z argininą, co odpowiada 6,79 mg peryndoprylu.
Każda tabletka leku zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 8,49 mg bisoprololu, i 5 mg peryndoprylu z argininą, co odpowiada 3,395 mg peryndoprylu.
Każda tabletka leku zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu, co odpowiada 8,49 mg bisoprololu, i 10 mg peryndoprylu z argininą, co odpowiada 6,790 mg peryndoprylu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna PH 102, wapnia węglan, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, glicerol, hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Scaliant – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody, rano przed posiłkiem.

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić połowę tabletki leku raz na dobę, rano przed posiłkiem.

Pacjenci z chorobą nerek
Jeśli u pacjenta występuje umiarkowana choroba nerek, lekarz może zalecić połowę tabletki leku. Leku nie zaleca się pacjentom z ciężką chorobą nerek.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia za dużej liczby tabletek niż zalecono, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Najbardziej prawdopodobnym objawem przedawkowania jest obniżenie ciśnienia tętniczego, co może spowodować zawroty głowy lub omdlenie (jeśli się to stanie, pomóc może ułożenie pacjenta z uniesionymi nogami), duże trudności z oddychaniem, drżenia (z powodu zmniejszonego stężenia cukru we krwi) i zwolniona częstość akcji serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Scaliant – czy mogę spożywać alkohol?

TaZaleca się zażywanie leku Scaliant przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Scaliant w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Pacjentka musi powiedzieć lekarzowi, jeśli myśli, że jest (lub może być) w ciąży. Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku przed zajściem w ciążę lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży oraz zaleci zażywanie innego leku zamiast leku. Scaliant nie jest zalecany we wczesnym etapie ciąży i nie wolno go przyjmować, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesiąca, ponieważ lek
może powodować poważne uszkodzenie u dziecka, jeżeli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi lub zaczyna karmić piersią. Lek nie jest zalecany u kobiet karmiących piersią. Lekarz może wybrać inną metodę leczenia, jeśli pacjentka chce karmić piersią, zwłaszcza, gdy dziecko jest noworodkiem albo było urodzone przedwcześnie.

Ulotka Scaliant – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Scaliant 5 mg + 5 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 5 mg + 10 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 10 mg + 5 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 10 mg + 10 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Scaliant m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Scaliant 5 mg + 5 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 5 mg + 10 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 10 mg + 5 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 10 mg + 5 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (


Scaliant 10 mg + 10 mg, tabletki powlekane Bisoprololi fumaras + Perindoprilum argininum) (

Opinie o Scaliant - forum pacjentów

Stosujesz Scaliant? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz