Konsultacja merytoryczna:

Sobycombi

Sobycombi zawiera dwie substancje czynne: bisoprolol i amlodypinę.

Sobycombi jest wskazany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) i (lub) choroby serca (stabilnej choroby wieńcowej) u pacjentów, u których uzyskano odpowiednią kontrolę podczas jednoczesnego stosowania bisoprololu i amlodypiny, w takich samych dawkach jak w leku złożonym Sobycombi.

Jaki jest skład Sobycombi, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są bisoprololu fumaran i amlodypina (w postaci amlodypiny benzylanu).

5 mg + 5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu i 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

5 mg + 10 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu i 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

10 mg + 5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu i 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

10 mg + 10 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu i 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Sobycombi – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Sobycombi to 1 tabletka na dobę.

Tabletki należy przyjmować rano, popijając wodą, z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Tabletek nie należy rozgryzać ani żuć.

Ważne jest, aby regularnie przyjmować lek. Należy udać się do lekarza na kolejną wizytę przed zużyciem przepisanej ilości leku.

Linia podziału na tabletce (jeśli jest na tabletce) nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej ilości tabletek leku Sobycombi niż zalecił lekarz, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie zbyt wielu tabletek może spowodować, że ciśnienie tętnicze będzie niskie lub nawet niebezpiecznie niskie. Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie ,,pustki” w głowie, omdlenie lub osłabienie. Jeśli obniżenie ciśnienia będzie duże, może dojść do wstrząsu. Skóra pacjenta może stać się chłodna i wilgotna, a pacjent może stracić przytomność. Objawy przedawkowania mogą również obejmować zwolnienie czynności serca, znaczne trudności w oddychaniu lub drżenie (z powodu zmniejszonego stężenia cukru we krwi). W razie przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Sobycombi należy natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sobycombi – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można stosować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sobycombi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Istnieje ryzyko, że podawanie leku Sobycombi w czasie ciąży może być szkodliwe dla dziecka. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania amlodypiny w czasie ciąży u ludzi. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Nie wiadomo czy bisoprolol lub amlodypina przenikają do mleka kobiecego. Dlatego też nie zaleca się karmienia piersią podczas przyjmowania leku Sobycomb

Ulotka Sobycombi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sobycombi, 5 mg + 5 mg, 5 mg + 10 mg, 10 mg + 5 mg, 10 mg + 10 mg, tabletki (Bisoprololi fumaras + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sobycombi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sobycombi, 5 mg + 5 mg, 5 mg + 10 mg, 10 mg + 5 mg, 10 mg + 10 mg, tabletki (Bisoprololi fumaras + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Sobycombi?

Cena Sobycombi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sobycombi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sobycombi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Sobycombi”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
19.99 

Zastosowanie Kneipp Männersache 2.0 żel pod prysznic 2w1 (Opakowanie: 200 ml)Kneipp Männersache 2.0 żel pod prysznic 2w1 (Opakowanie: 200 ml) to żel pod prysznic dla mężczyzn z naturalnymi kompozycjami składników. Chroni skórę przed przesuszeniem oraz łagodzi podraż…

70.52 

Zastosowanie Vichy Dercos szampon przeciwłupieżowy do skóry tłustej (Opakowanie: 390 ml)Vichy Dercos szampon przeciwłupieżowy do skóry tłustej (Opakowanie: 390 ml) przeznaczony jest do codziennego stosowania. Unikalna formuła eliminuje łupież oraz swędzenie…

16.69 

Zastosowanie D-Vitum aerozol 1000 j.m. (Opakowanie: 6 ml)D-Vitum aerozol 1000 j.m. (Opakowanie: 6 ml) to suplement zawierający witaminę D 1000 j.m., przeznaczony do stosowania w celu uzupełnienia diety w witaminę D3. D Vitum 1000 aerozol jest odpowiedni dla dzieci od 1…

20.94 

Zastosowanie Raniseptol spray na rany (Opakowanie: 125 ml)Raniseptol spray na rany (Opakowanie: 125 ml) to wyrób medyczny w formie sprayu z nanosrebrem do stosowania na rany skórne. Preparat wykazuje działanie antyseptyczne i antybakteryjne, przyspieszając proces gojenia się…

31.09 

Zastosowanie Olimp Gold-Vit.C Forte 1000mg (Opakowanie: 30 )Olimp Gold-Vit.C Forte 1000mg (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z witaminą C w składzie, przyczyniający się do dostarczenia odpowiedniej ilości witaminy do organizmu i ograniczający ryzyko pojawienia się niedoboró…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief