Amikacin B. Braun

Lek Amikacin B. Braun jest antybiotykiem z grupy aminoglikozydów, stosowanym do leczenia ciężkich zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny w przypadku zakażeń płuc i dolnych dróg oddechowych, zakażeń w obrębie jamy brzusznej, powikłanych i nawracających zakażeń nerek, dróg moczowych i pęcherza moczowego, a także zakażeń skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Amoxicillin -1A Pharma

Amoxicillin -1A Pharma to antybiotyk, który jest pochodną penicyliny. Lek ten ma właściwości bakteriobójcze i jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na amoksycylinę. Lek ten leczy zakażenia uszu, gardła, nosa i zatok, zakażenia w obrębie klatki piersiowej, takich jak bakteryjne zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, zakażenia pęcherza moczowego. Jest dostępny na receptę.

Amoxicillin CNP Pharma

Amoxicillin CNP Pharma to antybiotyk, który jest często stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych. Lek ten jest skuteczny przeciwko szerokiemu spektrum bakterii i jest często przepisywany na zakażenia uszu, gardła, nosa i zatok, zakażenia dolnych dróg oddechowych takie jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, zakażenia pęcherza moczowego, wczesne stadium boreliozy oraz chorobę wrzodową żołądka wywołaną przez bakterie Helicabacter pylori. Jest dostępny na receptę.

Amoxicillin MIP Pharma

Amoxicillin MIP Pharma to antybiotyk, który jest pochodną penicyliny. Ma właściwości bakteriobójcze i jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na amoksycylinę. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia układu moczowego oraz schorzenia układu trawiennego.

Azithromycin Actavis

Azithromycin Actavis to antybiotyk z grupy makrolidów, stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zakażenia układu oddechowego, skóry i tkanek miękkich. Azithromycin Actavis jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia dolnych i górnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.

Azithromycin Aurovitas

Azithromycin Aurovitas to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek ten jest skuteczny przeciwko wielu różnym rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zapalenie zatok, gardła, migdałków, zapalenie płuc, skóry i tkanek miękkich. Jest również stosowany w leczeniu niepowikłanych zakażeń cewki moczowej i szyjki macicy wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Azithromycin Aurovitas jest dostępny na receptę.

Azithromycin Vitama

Azithromycin Vitama to antybiotyk należący do grupy makrolidów, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zakażenia dolnych dróg oddechowych, gardła i nosa, zakażenia ucha, skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Azypronal

Azypronal to lek z grupy antybiotyków zwanych makrolidami, które stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Działa na bakterie wrażliwe na azytromycynę, co czyni go skutecznym w leczeniu różnych chorób. Azypronal jest szczególnie skuteczny w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie gardła, zapalenie zatok, a także zakażeń ucha, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, Azypronal jest skuteczny w leczeniu zakażeń cewki moczowej lub szyjki macicy, wywołane przez bakterie Chlamydia trachomatis. Jest dostępny na receptę.

Ceclor MR

Ceclor MR to doustny półsyntetyczny antybiotyk z grupy cefalosporyn. Jest dostępny w postaci tabletek powlekanych o przedłużonym uwalnianiu. Lek jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, takich jak ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie migdałków, zapalenie dróg moczowych, zapalenie płuc, zapalenie zatok oraz zakażenia skóry i tkanek miękkich. Ceclor MR jest lekiem na receptę.

Cefuroxim-MIP

Cefuroxim-MIP to antybiotyk beta-laktamowy o szerokim spektrum działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest dostępny na receptę. Substancją czynną preparatu jest cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do II generacji tych antybiotyków. Preparat jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń u dorosłych i dzieci, w tym u noworodków: pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz zakażenia tkanek miękkich – zapalenie skóry i tkanki podskórnej, róża oraz zakażenia ran.

Cefuroxime Glob

Cefuroxime Glob to antybiotyk beta-laktamowy o szerokim spektrum działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany do leczenia zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, ucha środkowego, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Może być również stosowany w leczeniu boreliozy.

Cefuroxime Teva

Cefuroxime Teva to antybiotyk należący do grupy cefalosporyn II generacji. Jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych spowodowanych przez określone typy bakterii. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych dróg oddechowych (w tym zakażenia ucha, zatok, migdałków i gardła), zakażenia w obrębie klatki piersiowej, zakażenia pęcherza moczowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz wczesną fazę boreliozy. Lek jest dostępny na receptę.

Chinoplus

Chinoplus to antybiotyk, który działa na niektóre szczepy bakterii. Jest stosowany do leczenia zakażeń bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych i jest przeznaczony dla osób dorosłych. Jest dostępny na receptę.

Cisplatin Mylan

Cisplatin Mylan to lek stosowany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów. Jest to lek cytostatyczny, który działa poprzez hamowanie podziału komórek nowotworowych. Wskazania do stosowania obejmują zaawansowane lub przerzutowe postacie raka jąder, raka jajników, raka pęcherza moczowego, płaskonabłonkowego raka głowy i szyi, niedrobnokomórkowego raka płuc oraz drobnokomórkowego raka płuc. Cisplatin Mylan jest dostępny na receptę.

Critipeme

Lek Critipeme jest antybiotykiem o działaniu antybakteryjnym. Jest stosowany do leczenia różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia płuc (np. zapalenie płuc), ciężkie zakażenia pęcherza moczowego i nerek (zakażenia dróg moczowych), zakażenia skóry i tkanek leżących pod skórą, zakażenia w obrębie jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej, zapalenie pęcherzyka żółciowego). Lek ten jest dostępny na receptę.

Cyprofloksacyna Infomed

Cyprofloksacyna Infomed to lek przeciwbakteryjny z grupy fluorowanych chinolonów. Działa poprzez hamowanie syntezy DNA w komórkach bakteryjnych, co prowadzi do uszkodzenia DNA i zablokowania licznych procesów komórkowych. Stosuje się go u dorosłych w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, nerek i dolnych dróg moczowych, narządów płciowych, zapalenia gruczołu krokowego, zakażeń w obrębie jamy brzusznej, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, posocznicy, w profilaktyce lub leczeniu zakażeń u chorych ze zmniejszoną odpornością oraz w selektywnym odkażaniu jelit u chorych poddawanych leczeniu immunosupresyjnemu. Jest dostępny na receptę.

Dafurag

Dafurag

Dafurag to lek przeciwbakteryjny, który jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Zawiera substancję czynną – furazydynę, znaną również jako furaginę, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Lek jest dostępny na receptę.

Dafurag Junior

Dafurag Junior to lek przeciwbakteryjny, który zawiera substancję czynną – furazydynę, znaną również jako furaginę. Jest to pochodna nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych, wywołanych przez bakterie z gatunku pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) u dzieci i dorosłych. Dafurag Junior jest dostępny na receptę.

DaFurag Max

DaFurag Max

DaFurag Max to lek przeciwbakteryjny, zawierający substancję czynną – furaginę, która jest pochodną nitrofuranu. Furagina hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wskazaniem do stosowania leku DaFurag Max jest zakażenie dolnych dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Debdox

Lek Debdox jest lekiem przeciwnowotworowym, stosowanym w chemioterapii. Jego działanie polega na uszkadzaniu komórek rakowych i hamowaniu ich wzrostu. Jest dostępny w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji, czyli kroplówek. Lek Debdox jest dostępny na receptę.

Deespa

Deespa

Deespa to lek, którego substancją czynną jest drotaweryna, syntetyczna pochodna papaweryny. Wykazuje działanie spazmolityczne (rozkurczowe) wobec mięśni gładkich, bezpośrednio oddziałując na mięśniówkę gładką bez względu na rodzaj unerwienia. Lek jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w celu złagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich, takimi jak skurcze dróg moczowych, rodnych czy układu pokarmowego.

Desparin

Desparin to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną drotawerynę, będącą syntetyczną pochodną papaweryny. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie, co jest szczególnie zauważalne w stanach skurczowych w obrębie jamy brzusznej, dróg żółciowych, układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz układu krążenia. Wskazania do stosowania obejmują stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych i moczowych, a także w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego i dróg rodnych. Lek jest dostępny bez recepty.

Dospax

Dospax to lek o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Dospax jest chlorowodorek drotaweryny. Lek jest wskazany do stosowania w stanach skurczowych mięśni gładkich. Produkt leczniczy Dospax jest dostępny na receptę.

Dospax Forte

Dospax Forte to lek o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Dospax Forte jest chlorowodorek drotaweryny. Wskazaniem do stosowania leku jest m.in. kamica dróg żółciowych lub kamica nerkowa. Lek jest dostępny bez recepty.

Doxorubicin Teva

Doxorubicin Teva to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną – chlorowodorek doksorubicyny. Doksorubicyna należy do grupy leków przeciwnowotworowych (przeciwrakowych) znanych pod nazwą antracyklin. Doksorubicyna uszkadza komórki nowotworowe (rakowe) i sprawia, że nie mogą dłużej rosnąć. Stosowany jest w leczeniu wielu rodzajów nowotworów, w tym raka piersi, raka kości, nowotworów tkanek miękkich, raka płuc, raka układu chłonnego, niektórych nowotworów krwi, raka szpiku kostnego, raka endometrium, raka tarczycy i niektórych postaci raka pęcherza moczowego. Jest dostępny na receptę.

Drotafemme

Drotafemme to lek o działaniu rozkurczowym na mięśnie gładkie, zawierający substancję czynną drotawerynę. Jest stosowany w stanach skurczowych mięśni gładkich, związanych z chorobami dróg żółciowych, dróg moczowych, a także w bolesnym miesiączkowaniu. Lek jest dostępny bez recepty.

Drotafemme Forte

Drotafemme Forte to lek o działaniu rozkurczowym, zawierający drotawerynę. Produkt leczniczy stosuje się w skurczach mięśni gładkich, m.in.: w bolesnym miesiączkowaniu, chorobach dróg żółciowych czy kamicy nerkowej. Substancją czynną leku jest drotaweryny chlorowodorek. 1 tabletka powlekana zawiera 80 mg drotaweryny chlorowodorku. Lek jest dostępny bez recepty.

Epirubicin-Ebewe

Epirubicin-Ebewe to lek onkologiczny, który jest stosowany w chemioterapii. Jest to antybiotyk przeciwnowotworowy, który działa na komórki w fazie aktywnego wzrostu, hamując lub całkowicie zatrzymując ich wzrost i zwiększając możliwość obumarcia tych komórek. Lek ten jest wskazany do stosowania w leczeniu różnych typów nowotworów, takich jak rak piersi, rak jajnika, rak żołądka, chłoniaki nieziarnicze, rak płuca (drobno- i niedrobnokomórkowy), rak okrężnicy i odbytnicy, rak głowy i szyi, nowotwory tkanek miękkich, białaczki oraz rak pęcherza moczowego. Epirubicin-Ebewe jest dostępny na receptę.

Farmorubicin PFS

Farmorubicin PFS to lek stosowany w leczeniu różnych typów nowotworów, takich jak rak pęcherza moczowego, rak piersi i inne. Jest to cytotoksyczny antybiotyk o właściwościach przeciwnowotworowych. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę i jest stosowany tylko w lecznictwie zamkniętym. Dawkowanie i sposób podania zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta i powinno być ustalane przez lekarza.

Farmorubicin R.D.

Farmorubicin R.D. to lek stosowany w chemioterapii nowotworów. Jest to cytotoksyczny antybiotyk z grupy antracyklin, którego substancją czynną jest epirubicyna. Działa poprzez tworzenie trwałych kompleksów z cząsteczkami DNA, co prowadzi do śmierci komórki. Lek jest wskazany w leczeniu różnych typów nowotworów, takich jak rak pęcherza moczowego, rak piersi, rak żołądka, nowotwory głowy i szyi, białaczka, rak płuca, chłoniaki nieziarnicze złośliwe, szpiczak mnogi, rak jajnika, rak trzustki, rak okrężnicy i odbytnicy oraz mięsaki tkanek miękkich. Farmorubicin R.D. jest dostępny na receptę.

Forcid 1000

Forcid 1000 to antybiotyk zawierający dwie substancje czynne: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina działa bakteriobójczo, niszcząc bakterie poprzez zakłócanie produkcji ich ścian komórkowych. Kwas klawulanowy działa jako inhibitor beta-laktamaz, chroniąc amoksycylinę przed rozkładem przez enzymy produkowane przez niektóre bakterie. Forcid 1000 jest zwykle stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych, takich jak infekcje układu oddechowego, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich, a także infekcje zębów. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Forcid 1000 jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Furagina APTEO MED

Furagina APTEO MED to lek, który zawiera furazydynę jako substancję czynną. Furazydyna jest pochodną nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wskazaniem do stosowania leku Furagina APTEO MED jest zakażenie dolnych dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Furagina FORTE APTEO MED

Furagina FORTE APTEO MED to lek bez recepty, który jest stosowany w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych. Zawiera substancję czynną furazydynę, która jest pochodną nitrofuranu i działa na bakterie wywołujące infekcje dolnych dróg moczowych, takie jak E. Coli. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Furaginum Adamed

Furaginum Adamed

Furaginum Adamed to lek na receptę, który zawiera substancję czynną furazydynę. Jest to lek przeciwbakteryjny, stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych wywołanych przez pałeczki okrężnicy (Escherichia coli). Należy zachować ostrożność podczas stosowania, szczególnie u dzieci do 3 miesięcy życia, osób z niewydolnością nerek, polineuropatią, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz kobiet w ciąży.

Furaginum Hasco

Furaginum Hasco

Furaginum Hasco to lek, który zawiera furazydynę, znaną także jako furagina, jako substancję czynną. Furazydyna jest pochodną nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Lek stosuje się w leczeniu ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Furaginum Hasco jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia.

Furaginum Hasco Max

Furaginum Hasco Max

Furaginum Hasco Max to lek przeciwbakteryjny, który zawiera furaginę, znaną również jako furazydyna. Jest stosowany w leczeniu ostrych i nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Lek jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 15 lat. Furaginum Hasco Max jest dostępny na receptę.

Furaginum Teva

Furaginum Teva to lek na receptę, który zawiera substancję czynną furazydynę. Jest to lek przeciwbakteryjny, stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych wywołanych przez bakterie z gatunku pałeczki okrężnicy (Escherichia coli). Należy zachować ostrożność podczas stosowania, szczególnie u dzieci do 3 miesięcy życia, osób z niewydolnością nerek, polineuropatią, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz kobiet w ciąży.

Furaginum US Pharmacia

Furaginum US Pharmacia to lek stosowany w leczeniu ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Zawiera substancję czynną furaginę, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty i może być stosowany u młodzieży powyżej 15 lat oraz u dorosłych.

Furamix

Furamix to lek, który jest często stosowany w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych. Jest to lek na receptę, co oznacza, że jest dostępny tylko na podstawie recepty od lekarza. Furamix zawiera substancję czynną o nazwie furagina, która jest skuteczna przeciwko niektórym bakteriom powodującym infekcje układu moczowego. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek do przyjmowania doustnego.

Furazek

Furazek to lek przeciwbakteryjny, który zawiera substancję czynną furazydynę, znaną również jako furaginę. Jest on szczególnie skuteczny w leczeniu niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych, w tym nawracających zakażeń układu moczowego u kobiet wywołanych przez drobnoustroje Escherichia coli. Lek Furazek jest dostępny na receptę.

Leki na infekcje dróg moczowych – preparaty na zapalenie pęcherza moczowego

Lista leków stosowanych w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego.

Zobacz także:

Ból gardła
Ból i gorączka
Kaszel mokry
Kaszel suchy
Katar
Leki na grypę
Ospa wietrzna i półpasiec
Zapalenie oskrzeli
Zatoki
Wszystkie leki na przeziębienie i grypę
Wszystkie leki urologiczne

Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego jest dolegliwością bardzo bolesną i kłopotliwą. Z całą pewnością wie to każdy, kto choć raz miał z nią do czynienia. Problemem związanym z tą chorobą dodatkowo jest to, iż posiada ona tendencje do powracania i wcale nie tak łatwo jest wyleczyć ją raz na zawsze. Do tego o wiele częściej dotyczy ona kobiet niż mężczyzn, na co znaczący wpływ ma układ moczowy, który u kobiet jest nieco inny. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób leczyć się, gdy pojawi się zapalenie pęcherza moczowego oraz po jakie leki i suplementy sięgać, aby zapobiec nawrotom.

Jakie leki na zapalenie pęcherza moczowego?

Jeśli nie pojawiają, się póki co żadne objawy chorobowe, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór suplementów, które posiadają w składzie wyciąg z żurawiny. Powinny być one wysokiej jakości i zapewniać, że radzą sobie przy zapaleniu pęcherza moczowego. Dzięki takim suplementom o wiele łatwiej można zadbać o swoje zdrowie zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy zachorowalność jest znacznie większa.

Oczywiście nie zawsze jest to jedyne rozwiązanie. Gdy choroba już się pojawi, koniecznie trzeba sięgnąć po specjalne lekarstwa, które mają wysokie działanie lecznicze. Takie lekarstwa z reguły są moczopędne i przeciw zapalne. Dzięki temu o wiele łatwiej można wygasić toczący się stan zapalny i wzmocnić funkcjonowanie całego organizmu. Często najlepsze leki na zapalenie pęcherza moczowego są jednak na receptę. To dlatego warto odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, gdy pojawią się niepokojące objawy, takie jak ból przy oddawaniu moczu, pieczenie czy stan podgorączkowy.

Substancje stosowane przy przeziębieniu o grypie (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i wiele innych)

Ibuprofen
Kamfora
Kodeina
Kwas acetylosalicylowy
Metamizol
Paracetamol
Lipa
Rutozyd (rutyna)
Sosna
Witamina C (kwas askorbowy)

Katar i zatoki:

Fenylefryna
Ksylometazolina
Oksymetazolina
Olejek eukaliptusowy

Substancje stany zapalne i ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol
Lewomentol
Tymianek

Ospa wietrzna / półpasiec:

Acyklowir
Benzokaina
Pranobeks inozyny

Zapalenie oskrzeli:

Acetylocysteina 
Azytromycyna
Bromek ipratropiowy
Fenspiryd
Lewofloksacyna
Liść bluszczu
Meropenem
Moksyfloksacyna

Kaszel suchy i mokry:

Babka lancetowata
Butamirat
Dekstrometorfan
Fenspiryd
Gwajafenezyna