Furazek Junior

Furazek Junior jest lekiem w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą pochodną nitrofuranu. Furazydyna jest lekiem przeciwbakteryjnym

Wskazaniem do stosowania leku Furazek Junior jest:
– leczenie ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych wywołanych przez drobnoustroje Escherichia coli u dorosłych i dzieci.

Jaki jest skład Furazek Junior, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą. 1 ml zawiesiny zawiera 15 mg furazydyny.

Pozostałe składniki to: sacharoza, guma ksantan, sodu benzoesan (E 211), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), aromat truskawkowy s-144940: naturalne substancje aromatyczne, preparaty aromatyczne, maltodekstryna kukurydziana, skrobi oktenylobursztynian sodowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Furazek Junior – jak stosować ten lek?

Podanie doustne. Do opakowania dołączona jest strzykawka (10 ml) ułatwiająca dawkowanie leku. Lek Furazek Junior należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko, co zwiększa wchłanianie leku.

Zalecana dawka.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat
Pierwszego dnia stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (6,5 ml zawiesiny co 6 godzin); w następne dni: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (6,5 ml zawiesiny co 8 godzin). Leczenie trwa zwykle 7–10 dni. W razie konieczności leczenie można powtórzyć po upływie 10–15 dni.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku od 3 miesięcy do 14 lat
Produkt leczniczy Furazek Junior należy stosować w dawce 5–7 mg/kilogram masy ciała na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych.

Lek stosuje się przez 7–8 dni. Gdy zachodzi konieczność leczenie można powtórzyć po upływie 10-15 dni.

Do opakowania dołączona jest strzykawka ułatwiająca dawkowanie.

Tabela dawkowania

Należy zachować ostrożność podając lek małym dzieciom ze względu na ryzyko zakrztuszenia.

Instrukcja przygotowania zawiesiny
Przygotowanie 100 ml zawiesiny obejmuje dolanie do butelki 60 ml przegotowanej wody, ochłodzonej do temperatury pokojowej. Przed dodaniem wody butelkę z lekiem należy wstrząsnąć w celu rozluźnienia proszku. Wodę należy dodać w 2 porcjach po 30 ml wykorzystując załączoną strzykawkę. Po każdym dodaniu wody należy odwrócić butelkę i mocno wytrząsać aż powstanie jednorodna zawiesina. Przed każdym użyciem wstrząsnąć. Przygotowaną zawiesinę przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8ºC nie dłużej niż 15 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Furazek Junior – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Furazek Junior najlepiej przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie terapii furazydyną

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Furazek Junior w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy stosować leku Furazek Junior w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (do 38 tygodnia) i okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furazydyny do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych o wpływie furazydyny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić zawroty głowy, senność,zaburzenia widzenia, mogące wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Furazek Junior i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Furazek Junior – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Furazek Junior. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Furazek Junior, 15 mg/ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Furazidinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Furazek Junior m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Furazek Junior, 15 mg/ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Furazidinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Furazek Junior? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(6 ocen, średnia: 6,33 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.