SUPRAX

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci leku 100 mg/5 ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej. W dolnej sekcji strony znajdziecie Państwo załączoną dokumentację dla innych postaci farmaceutycznych tego leku.

REKLAMA

SUPRAX WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Substancją czynną leku Suprax jest cefiksym − doustny antybiotyk cefalosporynowy trzeciej generacji. Ma on działanie bakteriobójcze. Mechanizm działania leku polega na hamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii. Ze względu na dużą odporność cefiksymu na beta-laktamazy wiele drobnoustrojów chorobotwórczych opornych na penicyliny i cefalosporyny jest wrażliwych na cefiksym.

Suprax jest wskazany do stosowania w leczeniu następujących ostrych i przewlekłych zakażeń wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze wrażliwe na cefiksym:
– zakażenia dolnych dróg oddechowych: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc;
– zakażenia górnych dróg oddechowych: zakażenia nosa, gardła i uszu (zapalenie ucha środkowego, zapalenie migdałków podniebiennych, zapalenie gardła);
– niepowikłane zakażenia dróg moczowych, np. zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie pęcherza i moczowodu, niepowikłane odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie cewki moczowej;
– ostre rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej.

REKLAMA

SUPRAX SKŁAD

5 ml zawiesiny zawiera substancje czynną: 100 mg cefiksymu (Cefiximum) w postaci 111,92 mg trójwodzianu cefiksymu
Pozostałe składniki to: sodu benzoesan, guma ksantanowa, aromat truskawkowy, sztuczny Dragoco 9/795485, sacharoza.

SUPRAX DAWKOWANIE

Lek do stosowania doustnego.

Pacjenci dorośli
Zalecana dawka dobowa to 200 mg do 400 mg dla dorosłych. Lek można przyjmować jednorazowo lub w dwóch dawkach podzielonych. Suprax można przyjmować przed, po i w trakcie posiłku. Dostępne są również tabletki powlekane 200 mg.

Pacjenci w wieku podeszłym
Jeśli nie występuje ciężka niewydolność nerek, nie ma konieczności zmiany dawkowania. Jeżeli lekarz stwierdził u pacjenta poważne zaburzenia czynności nerek, zaleci zmniejszenie dawki dobowej leku.

REKLAMA

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku Suprax u niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy.

Zalecana dawka to dla dzieci i młodzieży wynosi od 3 do 8 mg/kg mc. na dobę.

Dawka dobowa w zależności od masy ciała
poniżej 6 kg 1 × 2,5 ml (1 × 1/2 miarki) lub 2 × 1,25 ml (2 × 1/4 miarki)
6,0-12,5 kg 1 × 5 ml (1 × 1 miarka) lub 2 × 2,5 ml (2 × 1/2 miarki)
12,5-25,0 kg 1 × 10 ml (1 × 2 miarki) lub 2 × 5 ml (2 × 1 miarka)
25,0-37,5 kg 1 × 15 ml (1 × 3 miarki) lub 2 × 7,5 ml (2 × 11/2 miarki)
powyżej 37,5 kg lub wiek powyżej 12 lat 1 × 20 ml (1 × 4 miarki) lub 2 × 10 ml (2 × 2 miarki)

Sposób przygotowania leku do stosowania. Przed przystąpieniem do sporządzania zawiesiny należy wstrząsnąć butelką, aby rozbić zawarty w niej proszek. Następnie napełnić butelkę świeżą wodą do poziomu zaznaczonego na etykiecie i dobrze wstrząsnąć butelką. Pozostawić na chwilę zawiesinę do „odstania”, a następnie dopełnić wodą do poziomu zaznaczonego na etykiecie. Po ponownym, dokładnym wytrząśnięciu zawiesina jest gotowa do użycia.

Podczas przechowywania w temperaturze 25°C (temperatura pokojowa) zawiesina utrzymuje niezmienioną aktywność i smak przez okres 2 tygodni. Każdorazowo przed podaniem należy silnie wstrząsnąć zawiesiną. Po wytrząśnięciu odstawić butelkę na chwilę, aby opadła powstała piana. Zawiesinę z leku Suprax można sporządzać jedynie z użyciem wody. Nie należy do tego celu stosować mleka ani soku.

Czas trwania leczenia
O długości leczenia decyduje lekarz. W większości chorób czas ten waha się od 7 do 10 dni.

REKLAMA

Nie należy zmieniać dawkowania leku bez zalecenia lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

Nieznane są objawy toksyczne po przedawkowaniu cefiksymu.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Suprax, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

SUPRAX ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.SUPRAX CENA - REZERWACJA LEKU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

SUPRAX OPINIE PACJENTÓW / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here