UroFuraginum Max

uroFuraginum Max jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój wielu bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum Max są zakażenia dolnych dróg moczowych.

Jaki jest skład UroFuraginum Max, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu
stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu UroFuraginum Max – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Podanie doustne. uroFuraginum Max należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko. Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia
Pierwszy dzień stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin); następne dni leczenia: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin).

Lek stosuje się zwykle 7–8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócic się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku zycia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania UroFuraginum Max – czy mogę spożywać alkohol?

Lek uroFuraginum Max najlepiej jest przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie leczenia furaginą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować UroFuraginum Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie należy stosować leku uroFuraginum Max w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Płodność
W przypadku mężczyzn w wieku rozrodczym – jak pokazały badania doświadczalne oraz obserwacje kliniczne chorych, którzy stosowali nitrofurany (jak również niektóre antybiotyki), leki te mogą niekorzystnie oddziaływać na funkcje jąder, ponieważ zmniejsza się ogólna ilość plemników i spermy, a także zmniejsza się ruchliwość plemników oraz pojawiają się zmiany w ich budowie.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje UroFuraginum Max i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka UroFuraginum Max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat UroFuraginum Max m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz UroFuraginum Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

32 komentarze do wpisu „UroFuraginum Max”

 1. pomaga, zmniejsza ból, wystarczy tydzień stoowania by wyleczyć się z infekcji, nie eksperymentuję z innymi produktami bo do tego mam zaufanie od lat

  Odpowiedz
 2. przekonuje mnie to że większość kobiet w mojej rodzinie ten lek zna i go stosowało, bo chyba nie znam żadnej która by choć raz zapalenia nie przechodziła i jak mnie złapało to podpytałam i wszyscy zgodnie polecali urofuraginum

  Odpowiedz
 3. moja mama mi podpowiedziała urofuraginum jak jej mówiłam ze piecze mnie przy sikaniu, wysłałm męża do apteki, zaczełam brać i po paru dniach przeszło, szybko to działą i niedużo kosztuje, wiem że lek już od wielu lat na rynku i jest przez pewnie tysiące kobiet sprawdzony

  Odpowiedz
 4. Furagina jest w mojej apteczce odkąd pierwszy raz pomogła mi na zapalenie pęcherza. A skoro pomaga, to przecież oczywiste, że nie ma co kombinować, tylko trzymać się sprawdzonych metod.

  Odpowiedz
 5. Środek znany i dobrze działający na wszelkie pęcherzowe problemy, ja brałam jeszcze jak był na receptę. teraz na szvzęście można kupić bez i jest mniej tabletek o brania w ciągu dnia. Ważne jest stosowanie się do ulotki żeby brać odpowiednią ilość tabletek i przez odpowiedni czas

  Odpowiedz
 6. najlepszy i najszybszy lek na pęcherz, ja to mam jakieś szczęście że kilka razy do roku zpalenie pęcherza do mnie wraca, według lekarza niektórzy tak mają, kazał mi brać urofuraginum max jak zaczyna mnie coś piec i takie kuracje te 2-3 razy do roku robię, działa, szybko przechodzi

  Odpowiedz
 7. bardzo mi pomógł przy zapaleniu pęcherza, nie spodziewałam się ze to aż tak szybko zadziała i pozbędę się tak szybko tej niepryzjemnej dolegliwosci, tak jak zalecali brałam przez tydzień i po zapaleniu ani śladu

  Odpowiedz
 8. zawsze szybko działa, stosowałam też wcześniejszą wersję i cieszę się ze zmniejszyli liczbę tabletek, niedrogi i dobry lek, lekarka mi go zawsze zapisywała jak jeszcze był na receptę i pomagał, teraz kupuję sama

  Odpowiedz
 9. Te tabletki są dla mnie podstawą leczenia zapalenia pęcherza. Jednak zwykle, kiedy już mnie zaczyna piec i mam trudności z oddawaniem moczu, to od razu parzę sobie napar z rumianku i krwawnika, z garścią żurawiny. To bardzo mi pomaga. Dużo tego piję, bo co najmniej 4 szklanki dziennie plus 4 szklanki czystej wody. Dzięki temu szybciej wypłukuję bakterie z układu moczowego i wspieram działanie tabletek.

  Odpowiedz
 10. najlepsze co może być na problemy z pęcherzem, uratowało moje wakacje bo oczywiscie na wyjeździe zaczął mnie piec pęcherz, od razuwzięłam urofuraginum max, a że prawie cały urlop spędzałam w basenie dobrze że szybko udało mi sie wyleczyć

  Odpowiedz
 11. Zapalenie pęcherza to nic przyjemnego… Parcie na pęcherz, częste siusianie, pieczenie i świąd podczas oddawania moczu, ból w dolnej części brzucha… Br! Nie cierpię tej choroby. A jeszcze ostatnio przeczytałam, że infekcja dróg moczowych przytrafia się ok. 10% populacji kobiet, a u mężczyzn to tylko 2%. To niesprawiedliwe… Na szczęście jest ten lek i można sobie w miarę szybko poradzić z męczącymi objawami i w ogóle zapalniem.

  Odpowiedz
 12. skurcze? pierwsze slysze, moze bralas cos jeszcze do tego? ja jak mam zapalenie biore to i dziala. ostatnio zlapalo mnie po basenie wzielam i znacznie lepiej bylo

  Odpowiedz
 13. bardzo skutecnzy lek przy walce z zapaleniem pęcherza, po paru dniach poczulam że zapalenie przechodzi, ale bralam tak jak zalecają 7 di, fajnież emogłam kupić lek bez recepty

  Odpowiedz
  • Potwierdzam, brałam ten lek przez dwa tygodnie, a, że zapalenie pęcherza zbiegło się z zapaleniem żyły w nodze, piłam dużo ciemnych soków, jadłam owoce i wieczorem piłam pół lampki czerwonego wina. Dopadły mnie koszmarne skurcze, wyję z bólu, nie mogę spać w nocy. Dziś postanowiłam poczytać o skutkach ubocznych i okazało się, że furagina jest winowajcą. Do tego zawiera stearynian magnezu, który utrudnia wchłanianie magnezu z różnych preparatów magnezowych, więc przyjmowanie cytrynianu magnezu nic nie pomaga. Teraz przynajmniej wiem dlaczego. W ulotce nie ma o tym ani słowa. ciekawe jak długo będzie mnie to męczyć, furaginę odstawiłam kilka dni temu, a skurcze jak były tak są.

   Odpowiedz
 14. wcześniej brałam jak jeszcze był na receptę, potem jak znów złapało mnie zapalenie a akurat nie miałam jak podejśc do lekarza, zapytałam w aptece o cos na pechrerz i polecono mi wlasnie to, wiedziałam ze uforuaginum mi pomoże, wersja max to mniej tabletek ale działani etak samo dobre

  Odpowiedz
 15. Te tabletki zawsze mam w domu, podobnie jak wit c czy jakieś przeciwbólówki. Można szybko wziąć zanim cokolwiek się rozwinie, zapalenie pęcherza jest strasznie dyskomfortowe. Choroba szybko mija, także ten lek jest dla mnie wybawieniem.

  Odpowiedz
 16. też używam jak pojawia się znajome parcie na pęcherz i ból, mam niestety tendencję do zapaleń pęcherza ale na szczęście pojawiają się już rzadko, dobrze jest mieć coś co pomoże w trudnych chwilach, lekarz jak najbardziej mówil żeby brać jak będzie taka potrzeba, kilka dni i przechodzi

  Odpowiedz
 17. zawsze am pecha że na wyjazdach mie łapie zapalenie, teraz zapobiegawczo biorę ze soba, na pewno kupię opakowanie na majówkę, lepiej mieć pod ręką jakby coś się działo, wiem że na pewno pomoże i to w krótkim czasie

  Odpowiedz
 18. Mi lekarz mówił, jak byłam w ciąży, ze to bezpieczny lek, byłam chyba wtedy w 24 tygodniu, jak mnie infekcja dopadła. Na szczęście urofuraginum szybko pomogło, ból minął juz następnego dnia, ale brałam tabletki przez tydzień.

  Odpowiedz
 19. jak mąż wrócił z dłuższej delegacji i troche poszaleliśmy to strasznie zaczął mnie boleć pęcherz, ciągle chciało mi sie siku,przypomniałam sobie ze kiedyś w tkaiej sytuacji pomogło mi urofuraginum max, kupilam opakowanie i zadziałało, zapalenie szybko przeszło, ulga była niesamowita :)

  Odpowiedz
 20. Nigdy nie miałam zapalenia pęcherza, ale ze dwa tygodnie temu mnie złapało, bo wyszło słoneczko i jakoś za słabo się ubrałam. Ale rzeczywiście, urofuraginum max szybko mi pomogło. Najbardziej cieszę się, że pozbyłam się pieczenia, bo to było straszne.

  Odpowiedz
 21. produkt który bardzo szybko przynosi ulgę, juz po pierwszym uzyciu czuć różnice. Zapalenie pęcherza nalezy leczyć lekiem właśnie który pozwala pozbyc sie jak najszybcije bakterii i jets dla nas wygodny. Stosowąłam już kilak razy przy zapaleniu pecherza, zawsze ratował.

  Odpowiedz
 22. Kiedyś zapalnie mi nawracało, a po siedmiodniowej kuracji z tymi tabletkami i popijaniem ich sokiem z żurawiny, mam spokój od 5 miesięcy i nic nie wskazuje na to, że mam zachorować.

  Odpowiedz
 23. Jak najbardziej moge polecić, urofuraginum max dużo szybciej działa, mniejsza dawkę sie zażywa, dzięki czemu kuracja jets szybsza, ale tak samo skuteczna

  Odpowiedz
 24. Fajnie, ze jest zwiększona dawka, jedna tabletka dziennie wystarcza, no i szybko rozprawia się z infekcją, ja po pierwszej tabletce już poczułam ulgę, super lek

  Odpowiedz
 25. Używam tabletek, kiedy pojawiają się objawy zapalenia pęcherza, czyli pieczenie i częstomocz. Nie mam aż tak mocnych objawów choroby, ale są częste. To pewnie przez menopauzę. Urofuraginum max nie dość, że łagodzi symptomy, to jeszcze znacznie obniża częstość ich występowania.

  Odpowiedz
 26. Urofuraginum max pomógł mi w 100-procentowym wyleczeniu infekcji pęcherza. Według mnie jest tani i skuteczny. Jak przestałam go zażywać, to żadne przykre dolegliwości nie wróciły.

  Odpowiedz
 27. Kiedyś, kiedy miałam zapalenie pęcherza brałam ten sam lek, ale w mniejszej dawce. Teraz kupiłam opakowanie tej mocniejszej wersji, bo tamta mi pomogła i przez rok nic mi nie było. Dopiero ostatnio poczułam pieczenie jakby zaczynało się zapalenie. Tak kończy się zbyt lekkie ubieranie się ;)

  Odpowiedz
 28. Moja lekarka środowiskowa poleciła mi urofuraginum max, to było chyba najlepsze co mogła zrobić bo bardzo mi pomógł. Bardzo szybko odczułam ulgę, a po 7 dniowej kuracji pozbyłam się zapalenia, dyskomfort znikł. Teraz już pamiętam o tym żeby się ubrać odpowiednio do pogody. No i mam w apteczce na wszelki wypadek, żeby już w razie dyskomfortu wziąć, zanim się rozwinie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz