UROFURAGINUM MAX

12345678910
(46 ocen, średnia: 7,00 na 10)
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU UROFURAGINUM MAX

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

uroFuraginum Max jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój wielu bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum Max są zakażenia dolnych dróg moczowych.

SKŁAD LEKU UROFURAGINUM MAX

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

– Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu
stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A.

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

DAWKOWANIE LEKU UROFURAGINUM MAX

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Podanie doustne. uroFuraginum Max należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko. Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia
Pierwszy dzień stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin); następne dni leczenia: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin).

Lek stosuje się zwykle 7–8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócic się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku zycia.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Lek uroFuraginum Max najlepiej jest przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie leczenia furaginą.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie należy stosować leku uroFuraginum Max w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Płodność
W przypadku mężczyzn w wieku rozrodczym – jak pokazały badania doświadczalne oraz obserwacje kliniczne chorych, którzy stosowali nitrofurany (jak również niektóre antybiotyki), leki te mogą niekorzystnie oddziaływać na funkcje jąder, ponieważ zmniejsza się ogólna ilość plemników i spermy, a także zmniejsza się ruchliwość plemników oraz pojawiają się zmiany w ich budowie.

DOKUMENTACJA LEKU UROFURAGINUM MAX – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU UROFURAGINUM MAX

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ UROFURAGINUM MAX W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O UROFURAGINUM MAX

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

24 KOMENTARZE

 1. Te tabletki są dla mnie podstawą leczenia zapalenia pęcherza. Jednak zwykle, kiedy już mnie zaczyna piec i mam trudności z oddawaniem moczu, to od razu parzę sobie napar z rumianku i krwawnika, z garścią żurawiny. To bardzo mi pomaga. Dużo tego piję, bo co najmniej 4 szklanki dziennie plus 4 szklanki czystej wody. Dzięki temu szybciej wypłukuję bakterie z układu moczowego i wspieram działanie tabletek.

 2. najlepsze co może być na problemy z pęcherzem, uratowało moje wakacje bo oczywiscie na wyjeździe zaczął mnie piec pęcherz, od razuwzięłam urofuraginum max, a że prawie cały urlop spędzałam w basenie dobrze że szybko udało mi sie wyleczyć

 3. Zapalenie pęcherza to nic przyjemnego… Parcie na pęcherz, częste siusianie, pieczenie i świąd podczas oddawania moczu, ból w dolnej części brzucha… Br! Nie cierpię tej choroby. A jeszcze ostatnio przeczytałam, że infekcja dróg moczowych przytrafia się ok. 10% populacji kobiet, a u mężczyzn to tylko 2%. To niesprawiedliwe… Na szczęście jest ten lek i można sobie w miarę szybko poradzić z męczącymi objawami i w ogóle zapalniem.

 4. skurcze? pierwsze slysze, moze bralas cos jeszcze do tego? ja jak mam zapalenie biore to i dziala. ostatnio zlapalo mnie po basenie wzielam i znacznie lepiej bylo

 5. bardzo skutecnzy lek przy walce z zapaleniem pęcherza, po paru dniach poczulam że zapalenie przechodzi, ale bralam tak jak zalecają 7 di, fajnież emogłam kupić lek bez recepty

  • Potwierdzam, brałam ten lek przez dwa tygodnie, a, że zapalenie pęcherza zbiegło się z zapaleniem żyły w nodze, piłam dużo ciemnych soków, jadłam owoce i wieczorem piłam pół lampki czerwonego wina. Dopadły mnie koszmarne skurcze, wyję z bólu, nie mogę spać w nocy. Dziś postanowiłam poczytać o skutkach ubocznych i okazało się, że furagina jest winowajcą. Do tego zawiera stearynian magnezu, który utrudnia wchłanianie magnezu z różnych preparatów magnezowych, więc przyjmowanie cytrynianu magnezu nic nie pomaga. Teraz przynajmniej wiem dlaczego. W ulotce nie ma o tym ani słowa. ciekawe jak długo będzie mnie to męczyć, furaginę odstawiłam kilka dni temu, a skurcze jak były tak są.

 6. wcześniej brałam jak jeszcze był na receptę, potem jak znów złapało mnie zapalenie a akurat nie miałam jak podejśc do lekarza, zapytałam w aptece o cos na pechrerz i polecono mi wlasnie to, wiedziałam ze uforuaginum mi pomoże, wersja max to mniej tabletek ale działani etak samo dobre

 7. Te tabletki zawsze mam w domu, podobnie jak wit c czy jakieś przeciwbólówki. Można szybko wziąć zanim cokolwiek się rozwinie, zapalenie pęcherza jest strasznie dyskomfortowe. Choroba szybko mija, także ten lek jest dla mnie wybawieniem.

 8. też używam jak pojawia się znajome parcie na pęcherz i ból, mam niestety tendencję do zapaleń pęcherza ale na szczęście pojawiają się już rzadko, dobrze jest mieć coś co pomoże w trudnych chwilach, lekarz jak najbardziej mówil żeby brać jak będzie taka potrzeba, kilka dni i przechodzi

 9. zawsze am pecha że na wyjazdach mie łapie zapalenie, teraz zapobiegawczo biorę ze soba, na pewno kupię opakowanie na majówkę, lepiej mieć pod ręką jakby coś się działo, wiem że na pewno pomoże i to w krótkim czasie

 10. Mi lekarz mówił, jak byłam w ciąży, ze to bezpieczny lek, byłam chyba wtedy w 24 tygodniu, jak mnie infekcja dopadła. Na szczęście urofuraginum szybko pomogło, ból minął juz następnego dnia, ale brałam tabletki przez tydzień.

 11. jak mąż wrócił z dłuższej delegacji i troche poszaleliśmy to strasznie zaczął mnie boleć pęcherz, ciągle chciało mi sie siku,przypomniałam sobie ze kiedyś w tkaiej sytuacji pomogło mi urofuraginum max, kupilam opakowanie i zadziałało, zapalenie szybko przeszło, ulga była niesamowita 🙂

 12. Nigdy nie miałam zapalenia pęcherza, ale ze dwa tygodnie temu mnie złapało, bo wyszło słoneczko i jakoś za słabo się ubrałam. Ale rzeczywiście, urofuraginum max szybko mi pomogło. Najbardziej cieszę się, że pozbyłam się pieczenia, bo to było straszne.

 13. produkt który bardzo szybko przynosi ulgę, juz po pierwszym uzyciu czuć różnice. Zapalenie pęcherza nalezy leczyć lekiem właśnie który pozwala pozbyc sie jak najszybcije bakterii i jets dla nas wygodny. Stosowąłam już kilak razy przy zapaleniu pecherza, zawsze ratował.

 14. Kiedyś zapalnie mi nawracało, a po siedmiodniowej kuracji z tymi tabletkami i popijaniem ich sokiem z żurawiny, mam spokój od 5 miesięcy i nic nie wskazuje na to, że mam zachorować.

 15. Jak najbardziej moge polecić, urofuraginum max dużo szybciej działa, mniejsza dawkę sie zażywa, dzięki czemu kuracja jets szybsza, ale tak samo skuteczna

 16. Fajnie, ze jest zwiększona dawka, jedna tabletka dziennie wystarcza, no i szybko rozprawia się z infekcją, ja po pierwszej tabletce już poczułam ulgę, super lek

 17. Używam tabletek, kiedy pojawiają się objawy zapalenia pęcherza, czyli pieczenie i częstomocz. Nie mam aż tak mocnych objawów choroby, ale są częste. To pewnie przez menopauzę. Urofuraginum max nie dość, że łagodzi symptomy, to jeszcze znacznie obniża częstość ich występowania.

 18. Urofuraginum max pomógł mi w 100-procentowym wyleczeniu infekcji pęcherza. Według mnie jest tani i skuteczny. Jak przestałam go zażywać, to żadne przykre dolegliwości nie wróciły.

 19. Kiedyś, kiedy miałam zapalenie pęcherza brałam ten sam lek, ale w mniejszej dawce. Teraz kupiłam opakowanie tej mocniejszej wersji, bo tamta mi pomogła i przez rok nic mi nie było. Dopiero ostatnio poczułam pieczenie jakby zaczynało się zapalenie. Tak kończy się zbyt lekkie ubieranie się 😉

 20. Moja lekarka środowiskowa poleciła mi urofuraginum max, to było chyba najlepsze co mogła zrobić bo bardzo mi pomógł. Bardzo szybko odczułam ulgę, a po 7 dniowej kuracji pozbyłam się zapalenia, dyskomfort znikł. Teraz już pamiętam o tym żeby się ubrać odpowiednio do pogody. No i mam w apteczce na wszelki wypadek, żeby już w razie dyskomfortu wziąć, zanim się rozwinie.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here