UROFURAGINUM MAX

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU UROFURAGINUM MAX ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

uroFuraginum Max jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój wielu bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum Max są zakażenia dolnych dróg moczowych.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU UROFURAGINUM MAX ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

– Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu
stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU UROFURAGINUM MAX? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Podanie doustne. uroFuraginum Max należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko. Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia
Pierwszy dzień stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin); następne dni leczenia: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin).

Lek stosuje się zwykle 7–8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócic się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku zycia.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Lek uroFuraginum Max najlepiej jest przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie leczenia furaginą.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie należy stosować leku uroFuraginum Max w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Płodność
W przypadku mężczyzn w wieku rozrodczym – jak pokazały badania doświadczalne oraz obserwacje kliniczne chorych, którzy stosowali nitrofurany (jak również niektóre antybiotyki), leki te mogą niekorzystnie oddziaływać na funkcje jąder, ponieważ zmniejsza się ogólna ilość plemników i spermy, a także zmniejsza się ruchliwość plemników oraz pojawiają się zmiany w ich budowie.

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU UROFURAGINUM MAX (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - UROFURAGINUM MAX CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 3232221.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE PACJENTÓW / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

29 KOMENTARZE

  1. Furagina jest w mojej apteczce odkąd pierwszy raz pomogła mi na zapalenie pęcherza. A skoro pomaga, to przecież oczywiste, że nie ma co kombinować, tylko trzymać się sprawdzonych metod.

  2. Środek znany i dobrze działający na wszelkie pęcherzowe problemy, ja brałam jeszcze jak był na receptę. teraz na szvzęście można kupić bez i jest mniej tabletek o brania w ciągu dnia. Ważne jest stosowanie się do ulotki żeby brać odpowiednią ilość tabletek i przez odpowiedni czas

  3. najlepszy i najszybszy lek na pęcherz, ja to mam jakieś szczęście że kilka razy do roku zpalenie pęcherza do mnie wraca, według lekarza niektórzy tak mają, kazał mi brać urofuraginum max jak zaczyna mnie coś piec i takie kuracje te 2-3 razy do roku robię, działa, szybko przechodzi

  4. bardzo mi pomógł przy zapaleniu pęcherza, nie spodziewałam się ze to aż tak szybko zadziała i pozbędę się tak szybko tej niepryzjemnej dolegliwosci, tak jak zalecali brałam przez tydzień i po zapaleniu ani śladu

  5. zawsze szybko działa, stosowałam też wcześniejszą wersję i cieszę się ze zmniejszyli liczbę tabletek, niedrogi i dobry lek, lekarka mi go zawsze zapisywała jak jeszcze był na receptę i pomagał, teraz kupuję sama

  6. Te tabletki są dla mnie podstawą leczenia zapalenia pęcherza. Jednak zwykle, kiedy już mnie zaczyna piec i mam trudności z oddawaniem moczu, to od razu parzę sobie napar z rumianku i krwawnika, z garścią żurawiny. To bardzo mi pomaga. Dużo tego piję, bo co najmniej 4 szklanki dziennie plus 4 szklanki czystej wody. Dzięki temu szybciej wypłukuję bakterie z układu moczowego i wspieram działanie tabletek.

  7. najlepsze co może być na problemy z pęcherzem, uratowało moje wakacje bo oczywiscie na wyjeździe zaczął mnie piec pęcherz, od razuwzięłam urofuraginum max, a że prawie cały urlop spędzałam w basenie dobrze że szybko udało mi sie wyleczyć

  8. Zapalenie pęcherza to nic przyjemnego… Parcie na pęcherz, częste siusianie, pieczenie i świąd podczas oddawania moczu, ból w dolnej części brzucha… Br! Nie cierpię tej choroby. A jeszcze ostatnio przeczytałam, że infekcja dróg moczowych przytrafia się ok. 10% populacji kobiet, a u mężczyzn to tylko 2%. To niesprawiedliwe… Na szczęście jest ten lek i można sobie w miarę szybko poradzić z męczącymi objawami i w ogóle zapalniem.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here