Spis leków zawierających substancję: Pantoprazol

Acidwell

Acidwell to lek w postaci tabletek działający łagodząco w przypadku nadkwasoty i zgagi. Pantoprazolum to substancja o działaniu zmniejszającym wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Adozol

Adozol to lek przeciwcukrzycowy, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dzięki niemu możesz cieszyć się pełnią życia, bez obaw o skoki glukozy.

Anesteloc

Anesteloc

Anesteloc to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera pantoprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu chorób żołądka i jelit mających związek z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego. Lek ten stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Jest dostępny na receptę.

Anesteloc Max

Anesteloc Max

Anesteloc Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera pantoprazol jako substancję czynną. Jest to inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i zarzucanie treści żołądkowej u dorosłych.

Contix

Contix to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera pantoprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Wskazaniami do stosowania Contix są objawy choroby refluksowej przełyku oraz długotrwałe leczenie i zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku. Lek jest dostępny na receptę.

Contix ZRD

Contix ZRD to lek dostępny na receptę, który ma postać tabletek dojelitowych. Głównym składnikiem jest pantoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Lek ten zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, pieczenie w przełyku. Lek ten pozwala również ograniczyć powstawanie stanów zapalnych przełyku spowodowanych cofaniem się treści żołądkowej.

Contracid

Contracid to lek, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany do łagodzenia objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, pieczenie w przełyku. Lek ten pozwala również ograniczyć powstawanie stanów zapalnych przełyku spowodowanych cofaniem się treści żołądkowej. Contracid jest dostępny na receptę.

Controloc

Controloc to lek, który hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Zawiera substancję czynną – pantoprazol. Stosowany jest w leczeniu chorób przewodu pokarmowego związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę.

Controloc Control

Controloc Control

Controloc Control to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną pantoprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie u dorosłych.

Gastrostad

Gastrostad to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera pantoprazol. Jest to substancja czynna hamująca wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Gastrostad jest stosowany w leczeniu łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku i jej objawów, takich jak zgaga, zarzucanie treści żołądkowej, ból podczas przełykania. Jest to lek na receptę.

Gastrowell Control

Gastrowell Control to lek, którego substancją czynną jest pantoprazol. Pantoprazol blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy, co prowadzi do zmniejszenia ilości kwasu w żołądku. Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u dorosłych.

Gerdin

Gerdin

Gerdin to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera substancję czynną pantoprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u dorosłych. Gerdin jest dostępny na receptę.

Gerdin Max

Gerdin Max

Gerdin Max to lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga czy kwaśne odbijanie, u osób dorosłych. Substancją czynną leku jest pantoprazol, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek dostępny jest bez recepty. Zalecana dawka to 20 mg pantoprazolu (1 tabletka) raz na dobę.

IPP

IPP to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w dziedzinie medycyny, jaką jest gastroenterologia. Substancja czynna leku IPP 20 i IPP 40 to pantoprazol, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Stopień zahamowania wydzielania soku żołądkowego zależy od przyjmowanej dawki leku. Lek IPP stosowany jest w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, refluksowego zapalenia przełyku, a także w celu zapobiegania owrzodzeniu dwunastnicy i żołądka u osób zażywających niesteroidowe leki przeciwzapalne.

IPP 20

IPP 20 to lek, który zawiera substancję czynną pantoprazol. Pantoprazol jest wybiórczym inhibitorem pompy protonowej, co oznacza, że zmniejsza ilość kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Lek ten jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit wywołanych przez kwas solny. IPP 20 jest dostępny na receptę.

IPP 40

IPP 40 to lek zawierający pantoprazol, który hamuje wydzielanie kwasu solnego przez komórki okładzinowe żołądka. Jest stosowany w leczeniu refluksowego zapalenia przełyku, choroby wrzodowej dwunastnicy lub żołądka, a także w zespole Zollingera-Ellisona i innych zaburzeniach z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego. Lek jest dostępny na receptę.

Nelgast

Nelgast to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera substancję czynną pantoprazol. Stosowany jest w doraźnym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u osób dorosłych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Noacid

Noacid to lek dostępny na receptę, który zawiera pantoprazol. Jest to substancja czynna, która hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, co prowadzi do zwiększenia poziomu gastryny. Lek jest stosowany w doraźnym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u osób dorosłych.

Nolpaza

Nolpaza to lek w postaci tabletek dojelitowych, zawierający substancję czynną pantoprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka. Nolpaza jest dostępna na receptę.

Nolpaza Control

Nolpaza Control to lek zawierający pantoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u osób dorosłych. Lek jest dostępny bez recepty.

Ozzion

Lek Ozzion, dostępny w formie tabletek dojelitowych 20mg, jest stosowany u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej. Jest on używany w leczeniu objawów związanych z chorobą refluksową przełyku, takich jak zgaga, zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej, ból podczas przełykania. Ozzion jest również stosowany w długotrwałym leczeniu refluksowego zapalenia przełyku i zapobieganiu jego nawrotom. Lek Ozzion zawiera substancję czynną pantoprazol, który jest selektywnym inhibitorem pompy protonowej, zmniejsza ilość kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Jest dostępny na receptę.

Pamyl

Pamyl to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną pantoprazol. Należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Zmniejsza ilość kwasu solnego w żołądku i jest stosowany w objawach choroby refluksowej przełyku u dorosłych i dzieci od 12 lat. Lek ten jest również stosowany do zapobiegania owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy indukowanym przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z grup ryzyka, wymagających ciągłego podawania tych leków.

Panglen

Panglen to lek na receptę, który zawiera pantoprazol. Jest stosowany w leczeniu chorób związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu żołądkowego. Lek jest dostępny w postaci tabletek dojelitowych. Wskazania do stosowania obejmują leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zespołu Zollingera-Ellisona oraz refluksowego zapalenia przełyku.

Panogastin

Panogastin to lek dostępny na receptę, który jest stosowany doustnie. Zawiera substancję czynną pantoprazol, która pomaga zatrzymać wydzielanie kwasu solnego w żołądku, ograniczając tym samym kwasowość treści żołądkowej. Lek jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z kwasem żołądkowym, takich jak zgaga czy refluks. Może być również stosowany w celu zapobiegania wrzodom żołądka lub dwunastnicy podczas długotrwałego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Panprazox

Panprazox

Panprazox to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera substancję czynną pantoprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego związanych z działaniem kwasu. Lek jest dostępny na receptę.

Panrazol

Panrazol to lek zawierający pantoprazol, który działa jako selektywny inhibitor pompy protonowej. Dzięki temu zmniejsza ilość kwasu solnego produkowanego w żołądku pacjenta. Lek ten jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit, które są związane z nadmiernym wytwarzaniem kwasu solnego. Panrazol jest dostępny na receptę.

Pantecta Control

Pantecta Control to lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u dorosłych. Substancją czynną leku jest pantoprazol, który blokuje enzymy wytwarzające kwas solny w żołądku, dzięki czemu zmniejsza ilość kwasu w żołądku. Lek jest dostępny na receptę.

Pantoloc Control

Pantoloc Control to lek zawierający pantoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u osób dorosłych. Pantoloc Control jest dostępny bez recepty.

Pantopraz

Pantopraz

Pantopraz to lek, który zawiera pantoprazol, substancję czynną z grupy inhibitorów pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z wydzielaniem kwasu solnego, takich jak zgaga, refluks czy wrzody. Jest dostępny na receptę.

Pantopraz Bio

Pantopraz Bio

Pantopraz Bio to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera pantoprazol. Jest to substancja czynna blokująca “pompę” wytwarzającą kwas żołądkowy, co skutkuje zmniejszeniem ilości kwasu w żołądku. Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych. Pantopraz Bio jest dostępny bez recepty.

Pantoprazol Accord

Pantoprazol Accord to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego związanych z działaniem kwasu, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroba refluksowa przełyku, zespół Zollingera-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania leku są: leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku oraz zapobieganie jej nawrotom, leczenie zespołu Zollingera i Ellisona, zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób z grup zwiększonego ryzyka wymagających długotrwałego stosowania tych leków.

Pantoprazol Aurovitas

Pantoprazol Aurovitas to lek, który zmniejsza ilość kwasu produkowanego w żołądku. Jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w chorobach żołądka i jelit zależnych od kwasu solnego, takich jak refluksowe zapalenie przełyku czy choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Lek ten jest dostępny na receptę.

Pantoprazol Beximco

Pantoprazol Beximco to lek, który zawiera pantoprazol, substancję z grupy inhibitorów pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu wytwarzanego w żołądku. Jest stosowany do leczenia chorób żołądka i jelit związanych z wydzielaniem kwasu solnego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona. Pantoprazol Beximco jest dostępny na receptę.

Pantoprazol Krka

Pantoprazol Krka to lek, który zawiera pantoprazol, substancję czynną zmniejszającą produkcję kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zakażenie Helicobacter pylori, choroba refluksowa przełyku, zapobieganie nawrotom choroby refluksowej przełyku, leczenie zespołu Zollingera i Ellisona oraz zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy związanym ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób z grupy ryzyka. Pantoprazol Krka jest dostępny na receptę.

Pantoprazol SUN

Pantoprazol SUN to lek, który zawiera pantoprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosuje się go w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z kwasem żołądkowym, takich jak choroba refluksowa przełyku, wrzody żołądka i dwunastnicy oraz zapobieganie owrzodzeniom wywołanym przez niesteroidowe leki przeciwzapalne. Lek jest dostępny na receptę.

Pantoprazol Teva

Pantoprazol Teva to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera pantoprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego związanych z działaniem kwasu, takich jak zgaga i choroba refluksowa przełyku. Lek jest dostępny bez recepty.

Pantoprazol Vitama

Pantoprazol Vitama to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku oraz zapobieganiu jej nawrotom, leczeniu zespołu Zollingera i Ellisona, a także zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób z grup zwiększonego ryzyka wymagających długotrwałego stosowania tych leków. Pantoprazol Vitama jest dostępny na receptę.

Pantoprazol Zentiva

Pantoprazol Zentiva to lek, który zawiera w swoim składzie substancję czynną pantoprazol. Jest to selektywny inhibitor pompy protonowej, który skutecznie redukuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Zastosowanie leku jest wskazane w leczeniu chorób żołądka i jelit, które są związane z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego. Pantoprazol Zentiva jest dostępny na receptę.

Pantoprazol-ratiopharm

Pantoprazol-ratiopharm to lek, który zawiera pantoprazol, substancję z grupy inhibitorów pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu wytwarzanego w żołądku. Jest stosowany do leczenia chorób żołądka i jelit związanych z wydzielaniem kwasu, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona. Pantoprazol-ratiopharm jest dostępny na receptę.

Pantoprazole 123ratio

Pantoprazole 123ratio to lek, który zawiera inhibitor pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszanie wydzielania kwasu solnego w żołądku, co pomaga w leczeniu różnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Stosuje się go w leczeniu chorób takich jak refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody żołądka i dwunastnicy, a także w stanach związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego. Jest dostępny na receptę.