PANTOPRAZOLE WOCKHARDT

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

PANTOPRAZOLE WOCKHARDT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku PANTOPRAZOLE WOCKHARDT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PANTOPRAZOLE WOCKHARDT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PANTOPRAZOLE WOCKHARDT? – OPIS I WSKAZANIA

Pantoprazol (w postaci tabletek) to lek należący do grupy selektywnych „inhibitorów pompy protonowej”, które są stosowane są w celu zmniejszenia ilości kwasu wytwarzanego w żołądku. Stosuje si je w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z nadmierną produkcją kwasu.

Lek Pantoprazole Wockhardt stosuje się:

U dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej:
• Leczeniu objawów (np. zgaga, cofanie si kwasu solnego, ból podczas przełykania) związanych
z chorobą refluksową przełyku, spowodowaną cofaniem si kwasu solnego z żołądka do przełyku.
• Długotrwałe leczenie zapalenia przełyku z cofaniem treści żołądkowej (stan zapalny przełyku
z towarzyszącym cofaniem si kwasu żołądkowego do przełyku) oraz zapobieganiu jego
nawrotom.

U dorosłych:
• Zapobieganie owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy wywołanemu niesteroidowymi lekami
przeciwzapalnymi (NLPZ, na przykład ibuprofen) u pacjentów, u których konieczne jest ciągłe
leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

SKŁAD PANTOPRAZOLE WOCKHARDT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest pantoprazol. Każda dojelitowa tabletka zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego).

Inne składniki leku to:
Rdzeń: mannitol (E421), skrobia czściowo żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu wglan bezwodny (E500) (i), wapnia stearynian, talk (E553b), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Otoczka: kwasu metakrylowego i akrylanu etylu kopolimer (1;1), sodu wodorotlenek (E524), trietylu cytrynian (E1505), talk (E553b), hypromeloza (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, żelaza tlenek żółty (E172) i indygotyna, lak (E132).

JAKIE JEST DAWKOWANIE PANTOPRAZOLE WOCKHARDT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Kiedy i w jaki sposób naley przyjmowa lek Pantoprazole Wockhardt?
Tabletki należy przyjmowa na 1 godzin przed posiłkiem. Tabletek nie należy rozgryza ani rozkrusza należy je połyka w całości, popijając wodą.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka to:

Doroli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej:

W leczeniu objawów (np. zgaga, cofanie sią kwasu solnego, ból podczas przełykania) zwińzanych z chorobń refluksowń przełyku
Zwykle stosowana dawka to jedna tabletka na dob. Taka dawka zwykle powoduje złagodzenie objawów w ciągu od 2 do 4 tygodni – najpóźniej po kolejnych czterech tygodniach. Lekarz określi jak długo należy przyjmowa lek. Po zakończeniu leczenia nawracające objawy można kontrolowa, przyjmując w razie potrzeby jedną tabletk na dob.

Długotrwałe leczenie i zapobieganie nawrotom zapalenia przełyku
Zwykle stosowana dawka to jedna tabletka na dob. W przypadku nawrotu choroby lekarz może zwikszy dawk i wówczas można zastosowa jedną tabletk 40 mg pantoprazolu na dob. Po uzyskaniu pomyślnych wyników leczenia dawk można ponownie zmniejszy do jednej tabletki 20 mg na dob.

Doroli:

W zapobieganiu owrzodzeniu ołńdka i dwunastnicy u pacjentów, u których konieczne jest cińgłe leczenie lekami z grupy NLPZ
Zwykle stosowana dawka to jedna tabletka na dob.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PANTOPRAZOLE WOCKHARDT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy skonsultowa si z lekarzem lub farmaceutą. Brak znanych objawów przedawkowania.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki należy przyjmowa na 1 godzin przed posiłkiem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PANTOPRAZOLE WOCKHARDT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Brak dostatecznych danych dotyczących stosowania pantoprazolu u kobiet ciżarnych. Zgłaszano przenikanie leku do mleka kobiecego. W przypadku ciąży, jej podejrzenia lub karmienia piersią lek powinno si stosowa tylko jeśli lekarz podejmie decyzj o wikszej korzyści dla matki wynikającej z leczenia niż potencjalnym ryzyku dla dziecka lub nienarodzonego dziecka. Przed zastosowaniem każdego leku należy zasigną porady lekarza lub farmaceuty.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

W razie wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia nie należy prowadzi pojazdów mechanicznych ani obsługiwa urządzeń mechanicznych.

ULOTKA LEKU PANTOPRAZOLE WOCKHARDT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PANTOPRAZOLE WOCKHARDT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - PANTOPRAZOLE WOCKHARDT CENA, REFUNDACJA

PANTOPRAZOLE WOCKHARDT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here