D – szczepionka błonicza adsorbowana

D – Szczepionka błonicza adsorbowana jest szczepionką, która chroni przed zachorowaniem na błonicę (dyfteryt) wywołaną przez maczugowce błonicy. Szczepionka zawiera toksoid błoniczy, który jest niezakaźnym składnikiem pochodzącym od bakterii. Po podaniu szczepionki organizm wytwarza przeciwciała, które zapobiegają chorobie. Wskazaniem do stosowania leku jest czynne uodpornienie dzieci przeciw błonicy ze wskazań epidemiologicznych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych. Lek jest dostępny na receptę.

Dabigatran etexilate +pharma

Dabigatran etexilate +pharma to lek przeciwzakrzepowy, który zawiera dabigatran eteksylan jako substancję czynną. Działa poprzez blokowanie substancji odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi w organizmie. Jest stosowany u dorosłych i dzieci w celu zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w żyłach po przebytej operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego, zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie pacjenta, jeśli u pacjenta występuje forma nieregularnego rytmu serca zwana migotaniem przedsionków niezwiązanym z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka, a także leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.

Dacarbazin TEVA

Dacarbazin TEVA to lek onkologiczny dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji. Jest stosowany w chemioterapii, gdzie działa poprzez powstrzymanie rozwoju i rozmnażania się komórek nowotworowych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Dacepton

Dacepton to lek na receptę, który zawiera substancję czynną apomorfinę. Jest to agonista receptorów dopaminowych D1 i D2. Stosowany jest w leczeniu obniżających sprawność fluktuacji ruchowych (zjawisk „on-off”) u pacjentów z chorobą Parkinsona, które utrzymują się pomimo optymalnego, indywidualnie dobranego leczenia doustnego. Pacjenci powinni potrafić rozpoznawać u siebie początek objawów stanu „off” oraz wykonywać sobie wstrzyknięcia bądź mieć opiekuna, który w razie potrzeby potrafiłby podać lek.

Dacogen

Dacogen to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu pacjentów dorosłych z ostrą białaczką szpikową (AML), zgodnie z klasyfikacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), którzy nie kwalifikują się do standardowej indukcji chemioterapii. Jest to proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji. Producentem leku jest Janssen-Cilag International.

Dafalgan Codeine

Dafalgan Codeine to dwuskładnikowy lek przeciwbólowy dostępny na receptę. Zawiera paracetamol i kodeinę, które razem zapewniają silniejsze i dłuższe działanie przeciwbólowe niż każdy z tych składników oddzielnie. Lek jest przeznaczony do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu, który nie ustępuje po zastosowaniu leków przeciwbólowych o działaniu obwodowym. Ponadto, wykazuje właściwości przeciwkaszlowe.

Dafiro

Dafiro to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Zawiera dwie substancje czynne: amlodypinę i walsartan, które pomagają kontrolować ciśnienie krwi. Amlodypina należy do grupy leków zwanych antagonistami wapnia, które pomagają rozszerzyć i zrelaksować naczynia krwionośne. Walsartan jest częścią grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II, które pomagają naczyniom krwionośnym się zrelaksować. Dafiro jest dostępny na receptę.

Dafiro HCT

Dafiro HCT to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Jest to lek złożony, który zawiera trzy substancje czynne: walsartan, amlodypinę i hydrochlorotiazyd. Walsartan jest inhibitorem receptora angiotensyny II, amlodypina jest antagonistą kanału wapniowego, a hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym. Dafiro HCT jest dostępny na receptę.

Dafnegin

Dafnegin to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu drożdżakowych zakażeń pochwy i sromu. Substancją czynną leku jest cyklopiroksolamina, która odpowiada za działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Lek dostępny jest w postaci globulek dopochwowych oraz kremu dopochwowego.

Dafurag

Dafurag

Dafurag to lek przeciwbakteryjny, który jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Zawiera substancję czynną – furazydynę, znaną również jako furaginę, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Lek jest dostępny na receptę.

Dafurag Junior

Dafurag Junior to lek przeciwbakteryjny, który zawiera substancję czynną – furazydynę, znaną również jako furaginę. Jest to pochodna nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych, wywołanych przez bakterie z gatunku pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) u dzieci i dorosłych. Dafurag Junior jest dostępny na receptę.

DaFurag Max

DaFurag Max

DaFurag Max to lek przeciwbakteryjny, zawierający substancję czynną – furaginę, która jest pochodną nitrofuranu. Furagina hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wskazaniem do stosowania leku DaFurag Max jest zakażenie dolnych dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Dahilo

Dahilo to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który jest często stosowany w leczeniu chorób stawów. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zapalne postaci chorób reumatycznych, reumatyczne i pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł i tkanek miękkich okołostawowych, a także ból po zabiegach chirurgicznych i bolesne miesiączkowanie.

Dailiport

Dailiport to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną takrolimus. Jego głównym zadaniem jest kontrolowanie odpowiedzi układu odpornościowego pacjenta po przeszczepieniu narządu, takiego jak wątroba lub nerka. W przypadku, gdy organizm próbuje odrzucić przeszczepiony narząd, Dailiport umożliwia jego przyjęcie przez organizm. Jest dostępny na receptę.

Daivobet

Daivobet to lek stosowany w łuszczycy do miejscowego nakładania na skórę. Jest dostępny na receptę w dwóch postaciach: maści i żelu. Preparat zawiera dwa składniki aktywne: kalcypotriol, który hamuje nadmierny rozrost komórek skóry, oraz betametazon, który działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Lek jest wskazany do stosowania u osób dorosłych cierpiących na łuszczycę owłosionej skóry głowy lub łuszczycę plackowatą o przebiegu łagodnym do umiarkowanego, umiejscowioną na skórze ciała, innej niż owłosiona skóra głowy.

Daivonex

Daivonex to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w miejscowym leczeniu łuszczycy zwyczajnej. Substancją czynną preparatu jest kalcypotriol, który jest analogiem witaminy D. Badania in vitro sugerują, że lek indukuje różnicowanie i hamuje proliferację keratynocytów. Wskazaniem do stosowania Daivonex jest łuszczyca owłosionej skóry głowy lub łuszczyca plackowata obejmująca skórę ciała poza owłosioną skórą głowy, której przebieg jest łagodny lub umiarkowany.

Daklinza

Daklinza to lek przeciwwirusowy, który zawiera daklataswir jako substancję czynną. Daklataswir jest inhibitorem niestrukturalnego białka 5A (NS5A), wielofunkcyjnego białka będącego istotnym składnikiem kompleksu replikacji HCV. Daklinza jest stosowany w leczeniu przewlekłego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV) u dorosłych, zawsze w skojarzeniu z innymi lekami. Jest dostępny na receptę.

Daktarin

Daktarin to lek przeciwgrzybiczy zawierający mikonazol. Stosowany jest w leczeniu różnych rodzajów zakażeń grzybiczych, takich jak grzybica skóry głowy, tułowia, rąk, pachwin oraz stopy sportowca. Daktarin dostępny jest w różnych postaciach, takich jak krem, puder czy żel do stosowania w jamie ustnej. Niektóre formy Daktarinu są dostępne bez recepty, ale żel do stosowania w jamie ustnej wymaga recepty.

Daktarin–oral

Daktarin-oral to lek przeciwgrzybiczy w postaci żelu do stosowania w jamie ustnej. Zawiera substancję czynną mikonazol, który działa przeciwgrzybiczo na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na niektóre Gram-dodatnie pałeczki i ziarniaki. Stosowany jest w leczeniu drożdżycy jamy ustnej i gardła oraz przewodu pokarmowego u dorosłych i dzieci w wieku od 4 miesięcy. Jest dostępny na receptę.

Dalacin

Dalacin to antybiotyk z grupy linkozamidów, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, w tym zakażeń kości i stawów, zapalenia ucha środkowego, gardła i zatok, zakażeń zębów i jamy ustnej, zakażeń dolnych dróg oddechowych, zakażeń w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej, zakażeń żeńskich narządów płciowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich, płonicy, posocznicy i zapalenia wsierdzia. Istnieje również forma Dalacin T przeznaczona do miejscowego stosowania na skórę w leczeniu trądziku pospolitego.

Dalacin C

Dalacin C to antybiotyk o szerokim zakresie działania. Jego mechanizm działania polega na oddziaływaniu na rybosomy bakteryjne, które są niezbędne do namnażania bakterii. Stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zapaleń gardła i migdałków podniebiennych oraz zakażeń dróg moczowych. Jest dostępny na receptę.

Dalacin T

Dalacin T to lek stosowany miejscowo na skórę, który zawiera antybiotyk z grupy linkozamidów. Jest przeznaczony do leczenia trądziku pospolitego, zwłaszcza wywołanego przez bakterie Propionibacterium acnes. Lek jest dostępny na receptę.

Dalfaz

Dalfaz to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający substancję czynną o nazwie alfuzosyna. Jest to lek dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu dolegliwości związanych z łagodnym rozrostem prostaty (gruczołu krokowego), takich jak uczucie wypełnienia pęcherza i trudności w oddawaniu moczu. Lek ten jest również stosowany jako leczenie wspomagające u pacjentów z założonym cewnikiem z powodu ostrego zatrzymania moczu spowodowanego łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Dalfaz SR 5

Dalfaz SR 5 to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, który zawiera substancję czynną – alfuzosynę. Jest to lek dostępny na receptę. Stosuje się go w leczeniu objawów wynikających z łagodnego rozrostu prostaty. Alfuzosyna działa poprzez rozkurczanie mięśni w drogach moczowych, co ułatwia opróżnianie pęcherza moczowego.

Dalfaz Uno

Dalfaz Uno to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający substancję czynną alfuzosynę. Alfuzosyna jest pochodną chinazoliny, aktywną po podaniu doustnym. Lek ten stosuje się u dorosłych mężczyzn. Dalfaz Uno łagodzi uczucie wypełnienia pęcherza i trudności w oddawaniu moczu. Stosowany jest w leczeniu przykrych dolegliwości związanych z łagodnym rozrostem prostaty (gruczołu krokowego). Jest dostępny na receptę.

Daliresp

Daliresp to lek na receptę, który zawiera substancję czynną roflumilast. Jest to lek o działaniu przeciwzapalnym, nazywany inhibitorem fosfodiesterazy 4. Roflumilast zmniejsza stan zapalny w płucach poprzez ograniczenie aktywności fosfodiesterazy 4, białka naturalnie występującego w komórkach. Lek ten pomaga zatrzymać postępujące zwężanie się dróg oddechowych w przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Dalvocans

Dalvocans to lek zawierający kaspofunginę, który jest stosowany w leczeniu inwazyjnej kandydozy oraz inwazyjnej aspergilozy, które nie mogą być skutecznie leczone innymi lekami z powodu oporności lub nietolerancji. Może być również stosowany w przypadkach podejrzenia zakażenia grzybami Candida lub Aspergillus u pacjentów z gorączką i neutropenią. Jest to lek na receptę.

Damelium

Damelium to antybiotyk z grupy tetracyklin, który wykazuje właściwości przeciwbakteryjne. Jest skuteczny w redukcji zmian skórnych związanych z występowaniem trądziku pospolitego. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest trądzik pospolity o nasileniu umiarkowanym i ciężkim.

Damloc

Damloc to lek zawierający substancję czynną amlodypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia. Jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) lub bólu w klatce piersiowej, nazywanego dławicą piersiową i jej rzadko występującej postaci nazywanej dławicą piersiową typu Prinzmetala (dławicą naczynioskurczową). Lek Damloc jest wydawany na podstawie recepty.

Dampiryna

Dampiryna to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy oraz kofeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Kofeina bezpośrednio oddziałuje na naczynia mózgowe, przez co wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego w przypadku bólów głowy. Lek jest wskazany do stosowania w dolegliwościach bólowych o lekkim i średnim nasileniu, takich jak ból głowy, ból mięśni, bóle miesiączkowe, a także w przypadku gorączki.

Danazol Jelfa

Danazol Jelfa to lek dostępny na receptę, który jest syntetycznym steroidem, pochodną 17alfa-acetylotestosteronu. Charakteryzuje się wyraźnym powinowactwem do receptorów androgenowych, słabszym do progestagenowych i najmniejsze do receptorów estrogenowych. Stosowany jest w leczeniu endometriozy oraz niektórych chorób piersi. Lek ten hamuje jajeczkowanie oraz krwawienie menstruacyjne, a także przyczynia się do złagodzenia napięcia przedmiesiączkowego.

Danazol Polfarmex

Danazol Polfarmex to lek na receptę, który jest syntetycznym sterydem, pochodną etinylotestosteronu. Stosowany jest w leczeniu endometriozy, aby złagodzić jej objawy oraz zmniejszyć ogniska choroby. Może być również stosowany w połączeniu z leczeniem operacyjnym lub jako jedyny lek u pacjentek, u których inne metody leczenia okazały się nieskuteczne.

Daneb

Daneb

Daneb to lek na receptę, który zawiera substancję czynną nebiwolol. Jest to wybiórczy beta-adrenolityk, który działa na naczynia krwionośne. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w leczeniu przewlekłej stabilnej, łagodnej lub umiarkowanej niewydolności serca u pacjentów w podeszłym wieku (po 70. roku życia). Lek jest zwykle dobrze tolerowany.

Daptomycin Accordpharma

Daptomycin Accordpharma to lek, którego substancją czynną jest daptomycyna. Jest to lek przeciwbakteryjny, który skutecznie hamuje namnażanie się określonych bakterii. Stosowany jest zarówno u dorosłych, jak i dzieci i młodzieży w wieku od 1 roku do 17 lat w leczeniu zakażeń skóry i tkanek podskórnych. Ponadto, jest skuteczny w leczeniu zakażeń krwi związanych z zakażeniem skóry oraz zakażeń tkanek wyścielających jamę serca od wewnątrz, w tym zastawek serca, wywołanych przez bakterię Staphylococcus aureus. Lek ten jest dostępny na receptę.

Daptomycin Fosun Pharma

Daptomycin Fosun Pharma to lek, który jest stosowany w leczeniu zakażeń skóry i tkanek miękkich. Jest to silny antybiotyk, który działa na niektóre bakterie Gram-dodatnie. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych oraz dzieci i młodzieży (w wieku od 1 roku do 17 lat) z zakażeniami skóry i tkanek miękkich z powikłaniami.

Daptomycin Hospira

Daptomycin Hospira to antybiotyk, który jest stosowany do leczenia powikłanych zakażeń skóry i tkanek miękkich u dorosłych oraz dzieci i młodzieży (w wieku od 1 roku do 17 lat). Jest również stosowany u dorosłych w leczeniu zakażeń tkanek wyścielających jamę serca od wewnątrz (w tym zastawek serca), wywołanych przez bakterie Staphylococcus aureus oraz w leczeniu zakażeń krwi wywołanych przez tą samą bakterię, co zakażenia skóry lub serca. Daptomycin Hospira jest dostępny na receptę.

Darifenacin Aristo

Darifenacin Aristo to lek stosowany w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego, który objawia się naglącym parciem na mocz, częstym oddawaniem moczu i nietrzymaniem moczu. Lek ten działa poprzez zmniejszenie skurczów mięśni pęcherza moczowego. Darifenacin Aristo jest dostępny na receptę.

Darunavir Accord

Darunavir Accord to lek przeciwretrowirusowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV). Zawiera substancję czynną darunawir, należącą do grupy inhibitorów proteazy. Działanie leku polega na zmniejszeniu liczebności wirusa HIV w organizmie, co wspomaga układ odpornościowy i zmniejsza ryzyko rozwoju choroby związanej z zakażeniem HIV. Jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia, o masie ciała powyżej 15 kg, zakażonych wirusem HIV, które były już leczone innymi lekami przeciwretrowirusowymi. Produkt leczniczy Darunavir Accord stosowany w skojarzeniu z rytonawirem w małej dawce, jest wskazany do stosowania jednocześnie z innymi przeciwretrowirusowymi produktami leczniczymi w leczeniu pacjentów zakażonych ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV-1). Lek jest dostępny na receptę.

Darunavir Aurovitas

Darunavir Aurovitas to lek przeciwwirusowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV-1 u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Jest to inhibitor proteazy HIV, który hamuje rozszczepienie kompleksu poliproteinowego Gag-Pol, blokuje dimeryzację i aktywność katalityczną proteazy HIV-1, zapobiegając w ten sposób replikacji wirusa. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują pacjentów zakażonych wirusem HIV-1, zarówno tych, którzy byli wcześniej leczeni terapią przeciwretrowirusową, jak i tych, którzy nie byli wcześniej leczeni. Dawkowanie zależy od wieku pacjenta, masy ciała, chorób towarzyszących, wcześniejszego leczenia oraz ogólnego stanu pacjenta.

Darunavir Glenmark

Darunavir Glenmark to lek przeciwwirusowy, stosowany w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV). Należy do grupy inhibitorów proteazy, co oznacza, że zmniejsza liczebność wirusa HIV w organizmie, wspomagając tym samym układ odpornościowy i zmniejszając ryzyko chorób związanych z zakażeniem wirusem HIV. Lek jest stosowany w leczeniu dorosłych oraz dzieci (w wieku 3 lat i starszych oraz o masie ciała co najmniej 40 kilogramów) zakażonych wirusem HIV. Lek jest dostępny na receptę.

Darunavir Krka

Darunavir Krka to lek przeciwwirusowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV-1. Jest to inhibitor proteazy HIV-1, który działa poprzez blokowanie enzymu niezbędnego do replikacji wirusa w organizmie pacjenta. Lek jest zwykle stosowany w połączeniu z innymi lekami przeciwwirusowymi. Darunavir Krka jest dostępny na receptę.

Darunavir Krka d.d.

Darunavir Krka d.d. to lek przeciwwirusowy, który jest inhibitorem proteazy HIV. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV-1 u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Lek ten jest zwykle stosowany w połączeniu z innymi lekami przeciwwirusowymi. Darunavir Krka d.d. jest dostępny na receptę.

Darunavir Mylan

Darunavir Mylan to lek przeciwretrowirusowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV). Lek należy do grupy inhibitorów proteazy. Działanie leku Darunavir Mylan polega na zmniejszeniu liczebności wirusa HIV w organizmie. Lek jest stosowany w leczeniu osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat i o masie ciała powyżej 15 kg, zakażonych wirusem HIV, które były już leczone innymi lekami przeciwretrowirusowymi. Lek należy przyjmować w skojarzeniu z małą dawką rytonawiru i innych leków przeciw wirusowi HIV. Lek jest dostępny na receptę.

Darunavir Sandoz

Darunavir Sandoz to lek przeciwretrowirusowy stosowany w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV). Należy do grupy leków o nazwie inhibitory proteazy. Mechanizm jego działania polega na zmniejszeniu liczebności wirusa HIV w organizmie. Jest on dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia z zakażeniem HIV, którzy nie otrzymywali wcześniej leków przeciwretrowirusowych, a także u niektórych pacjentów, którzy otrzymywali już leki przeciwretrowirusowe.

Darunavir Stada

Darunavir Stada to lek przeciwwirusowy, który jest często stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV. Działa poprzez zahamowanie enzymu proteazy HIV, co zapobiega namnażaniu się wirusa w organizmie. Lek jest dostępny na receptę i jest zwykle stosowany w połączeniu z innymi lekami przeciwretrowirusowymi. Wskazania do stosowania obejmują zarówno dorosłych, jak i dzieci powyżej 3 lat zakażonych wirusem HIV.

Darunavir Synoptis

Darunavir Synoptis to lek przeciwwirusowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV. Jest to inhibitor proteazy HIV, który działa poprzez blokowanie enzymu niezbędnego do replikacji wirusa w organizmie. Lek jest dostępny na receptę i jest zwykle stosowany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwretrowirusowymi. Wskazaniem do stosowania leku jest zakażenie wirusem HIV-1 u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Darunavir Teva

Darunavir Teva to lek przeciwwirusowy, który jest peptydomimetycznym inhibitorem proteazy asparaginowej HIV-1. Jest stosowany w leczeniu zakażenia HIV-1 w skojarzeniu z innymi lekami przeciwretrowirusowymi. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia, które wcześniej stosowały leczenie przeciwretrowirusowe.

Darunavir Zentiva

Lek Darunavir Zentiva jest specyfikiem przeciwretrowirusowym, który zawiera substancję czynną darunawir. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV) u osób dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia oraz o masie ciała co najmniej 15 kg. Lek ten należy do grupy inhibitorów proteazy, a jego działanie polega na zmniejszeniu liczby wirusów HIV w organizmie, co wspomaga układ odpornościowy i zmniejsza ryzyko chorób związanych z zakażeniem wirusem HIV. Jest dostępny na receptę.

Daruph

Daruph to lek zawierający substancję czynną dazatynib. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej (PBSz) u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 roku życia. Białaczka to choroba nowotworowa, która dotyczy białych krwinek. Lek ten jest przepisywany wyłącznie przez lekarza doświadczonego w leczeniu białaczki.

Darzalex

Darzalex to lek zawierający daratumumab, który jest ludzkim przeciwciałem monoklonalnym IgG1κ. Jest stosowany w leczeniu skojarzonym z bortezomibem, melfalanem i prednizonem u dorosłych pacjentów z nowo rozpoznanym szpiczakiem plazmocytowym (szpiczakiem mnogim), którzy nie kwalifikują się do autologicznego przeszczepienia komórek macierzystych. Darzalex jest również stosowany w monoterapii u dorosłych pacjentów z nawrotowym i opornym na leczenie szpiczakiem plazmocytowym (szpiczakiem mnogim), u których wcześniejsze leczenie obejmowało inhibitor proteasomów i lek immunomodulujący, i u których nastąpiła progresja choroby w trakcie ostatniego leczenia. Lek jest dostępny na receptę.

Dasatinib Alvogen

Dasatinib Alvogen to lek, który zawiera substancję czynną dazatynib. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej (PBSz) u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 roku życia. Lek ten jest również stosowany w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej (OBL) z chromosomem Philadelphia (Ph+) u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 roku życia oraz limfoblastycznej postaci przełomu blastycznego PBSz u dorosłych, u których wcześniejsze leczenie okazało się nieskuteczne. Dasatinib Alvogen jest dostępny na receptę.

Dasatinib Krka

Dasatinib Krka to lek stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej (CML) oraz białaczki limfoblastycznej z chromosomem Philadelphia (Ph+ ALL). Jest to inhibitor kinazy białkowej, który hamuje aktywność enzymów białkowych odpowiedzialnych za rozwój i postęp choroby. Lek jest dostępny na receptę.

Dasatinib Mylan

Dasatinib Mylan to lek zawierający substancję czynną dazatynib. Jest stosowany w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej (ALL) z chromosomem Philadelphia (Ph+) u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 roku życia. Białaczka to nowotwór białych krwinek. Lek jest dostępny na receptę.

Dasatinib Sandoz

Dasatinib Sandoz to lek stosowany w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej (ALL) z chromosomem Philadelphia (Ph+) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku co najmniej 1 roku. Białaczka jest to nowotwór białych krwinek. Lek ten jest dostępny na receptę.

Dasatinib Stada

Dasatinib Stada to lek stosowany w leczeniu nowotworów. Zawiera substancję czynną dazatynib, która jest inhibitorem kinaz białkowych. Działa poprzez hamowanie aktywności wielu kinaz białkowych związanych z procesem nowotworowym, co prowadzi do zahamowania podziałów komórkowych i apoptotycznej śmierci komórki nowotworowej. Jest wydawany na receptę do zastrzeżonego stosowania. Wskazany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL) z chromosomem Philadelphia (Ph+) w przypadku oporności na wcześniejsze leczenie lub jego nietolerancji.

Dasatinib SUN

Dasatinib SUN to lek stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej (CML) i ostrej limfoblastycznej białaczki limfocytowej (ALL). Jest to lek przeciwnowotworowy, który działa poprzez blokowanie działania niektórych enzymów białkowych w komórkach nowotworowych, co pomaga zahamować wzrost i podział komórek rakowych. Dasatinib SUN jest dostępny na receptę.

Dasatinib Zentiva

Dasatinib Zentiva to lek, który zawiera substancję czynną dazatynib. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej (PBSz) u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 roku życia. Białaczka to choroba nowotworowa, która dotyka białe krwinki, odpowiedzialne za zwalczanie zakażeń. Lek jest wydawany na receptę.

Dasergin

Dasergin to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która należy do grupy leków o działaniu przeciwhistaminowym. Lek jest wskazany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Dasergin nie wywołuje senności, co pozwala na normalne funkcjonowanie w ciągu dnia.

Dasselta

Dasselta to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która jest antagonistą histaminy, wybiórczo blokującą obwodowe receptory histaminowe typu 1 (H1). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży po 12. roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Dasselta jest dostępny na receptę.

Datscan

Datscan to lek stosowany w diagnostyce obrazowej, który pomaga wykryć nieprawidłowości w liczbie funkcjonalnych zakończeń neuronów dopaminergicznych prążkowia. Jest często używany do diagnozowania chorób takich jak choroba Parkinsona czy zespół niespokojnych nóg. Datscan jest dostępny tylko na receptę.

Davapamid

Davapamid to lek w formie tabletek, który zawiera dwie substancje czynne. Pierwsza substancja czynna rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając sercu pompowanie krwi i zmniejszając ciśnienie tętnicze. Druga substancja czynna zwiększa wydalanie moczu, co zmniejsza objętość krwi i jej ciśnienie. Lek jest dostępny na receptę.

Davercin

Davercin

Davercin to lek, który występuje w postaci żelu, roztworu i tabletek powlekanych. Jest to antybiotyk z grupy makrolidów, który działa przeciwbakteryjnie. Głównym składnikiem aktywnym jest cykliczny 11,12-węglan erytromycyny. Lek jest stosowany miejscowo w leczeniu trądziku pospolitego. Davercin jest dostępny na receptę.

Davoster

Davoster to lek na receptę, który zawiera substancję czynną dutasteryd. Jest to inhibitor 5-α-reduktazy steroidowej typu I i II. Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych do ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Stosowanie Davostera pomaga zmniejszyć ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia chirurgicznego u pacjentów z umiarkowanymi do ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Daxas

Daxas to lek o właściwościach przeciwzapalnych, który działa na bazie roflumilastu. Roflumilast jest inhibitorem PDE4, głównego enzymu metabolizującego cAMP. Lek ten jest wskazany do stosowania w leczeniu podtrzymującego ciężkiej przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Daxas jest dostępny na receptę.

Daylette

Daylette to doustny, hormonalny środek antykoncepcyjny dla kobiet, który zawiera dwa różne hormony żeńskie: etynyloestradiol oraz progestagen drospirenon. Działanie antykoncepcyjne leku wynika przede wszystkim z zatrzymania jajeczkowania oraz wywołania zmian w błonie śluzowej macicy. Głównym wskazaniem do stosowania Daylette jest antykoncepcja doustna. Lek jest dostępny na receptę.

Debdox

Lek Debdox jest lekiem przeciwnowotworowym, stosowanym w chemioterapii. Jego działanie polega na uszkadzaniu komórek rakowych i hamowaniu ich wzrostu. Jest dostępny w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji, czyli kroplówek. Lek Debdox jest dostępny na receptę.

Debecylina

Debecylina to lek na receptę, który zawiera benzylopenicylinę benzatynową jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na ten antybiotyk. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych dróg oddechowych wywołane przez paciorkowce, choroby weneryczne, zapobieganie nawrotom ostrych rzutów gorączki reumatycznej, zapaleniu wsierdzia i kłębuszkowemu zapaleniu nerek. U dzieci jest stosowany wyłącznie w zapobieganiu chorobie reumatycznej i zapaleniu wsierdzia.

Debelizyna

Debelizyna

Debelizyna to lek ziołowy w postaci pasty do stosowania doustnego. Głównym składnikiem jest wyciąg zagęszczony z nasion fasoli indyjskiej. Lek wykazuje działanie moczopędne i jest stosowany w profilaktyce kamicy dróg moczowych oraz jako lek wspomagający w leczeniu drobnych złogów kamicy dróg moczowych. Debelizyna jest dostępna bez recepty.

Debretin

Debretin

Debretin to lek, który zawiera substancję czynną trimebutynę. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego, takich jak zespół jelita drażliwego, bóle brzucha, skurcze jelit, biegunki czy zaparcia. Lek jest dostępny na receptę.

Debridat

Debridat to lek, którego głównym zadaniem jest regulacja pracy jelit. Działa na skurcze mięśniowe jelit i koryguje zaburzenia pasażu jelitowego. Jest stosowany w leczeniu symptomatycznym zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych mających związek z funkcjonalnymi zaburzeniami przewodu pokarmowego oraz bólu, który jest związany z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych. Lek dostępny jest na receptę.

Deca-Durabolin

Deca-Durabolin to lek dostępny na receptę, który jest stosowany domięśniowo. Głównym składnikiem jest dekanian nandrolonu. Lek jest często używany w leczeniu osteoporozy oraz jako dodatek w stanach chorobowych z ujemnym bilansem azotowym. Warto pamiętać, że początek działania terapeutycznego może różnić się w zależności od danego pacjenta.

Decaldol

Decaldol

Decaldol to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną haloperydol. Jest dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu podtrzymującym schizofrenii oraz zaburzeń schizoafektywnych u dorosłych pacjentów, którzy byli dotychczas skutecznie leczonych haloperydolem podawanym doustnie. Lek podaje się domięśniowo, zwykle co 4 tygodnie. Dawkę dostosowuje się indywidualnie, w zależności od nasilenia objawów oraz dawki wcześniej stosowanej postaci doustnej.

Decapeptyl 0,1 mg

Decapeptyl 0,1 mg to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tryptorelinę. Głównym zadaniem substancji czynnej jest obniżenie wytwarzanych przez organizm hormonów płciowych. Lek jest stosowany u mężczyzn do leczenia hormonozależnego raka gruczołu krokowego miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami. U kobiet Decapeptyl 0,1 mg jest stosowany do leczenia potwierdzonej badaniem laparoskopowym endometriozy, w przypadku gdy nie ma wskazań do leczenia chirurgicznego.

Decapeptyl Depot

Decapeptyl Depot to lek w postaci proszku i rozpuszczalnika do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań. Zawiera substancję czynną – tryptorelinę, która jest syntetycznym analogiem gonadoreliny. Lek ten hamuje wydzielanie hormonów płciowych. Stosowany jest w leczeniu hormonozależnego raka gruczołu krokowego u mężczyzn oraz endometriozy i mięśniaków macicy u kobiet. Decapeptyl Depot jest dostępny na receptę.

Decaven

Decaven to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną deksametazon. Jest to syntetyczny glikokortykosteroid o bardzo silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci po ukończeniu 1. miesiąca życia w leczeniu ostrych stanów zagrożenia życia wymagających podania glikokortykosteroidów, takich jak wstrząs o różnej etiologii, obrzęk mózgu, obrzęk krtani i strun głosowych, ostre odczyny alergiczne, ciężkie stany spastyczne oskrzeli tj. stan astmatyczny, dychawica oskrzelowa w przebiegu zakażenia, przewlekły nieżyt oskrzeli, przełomy w chorobie Addisona.

Decilosal

Decilosal to lek przeciwpłykowy, który zawiera substancję czynną o nazwie cilostazol. Jest on stosowany w leczeniu chromania przestankowego, które charakteryzuje się bólem typu skurczowego w kończynach dolnych, występującym podczas chodzenia i spowodowanym niedostatecznym dopływem krwi do nóg. Dzięki poprawie krążenia krwi w nogach, Decilosal może zwiększyć odległość, jaką pacjent jest w stanie przejść bez bólu. Lek jest dostępny na receptę.

Dectova

Dectova to lek zawierający substancję czynną zanamiwir. Jest stosowany w leczeniu grypy typu A i B u dzieci i dorosłych. Wykorzystuje się go również w zapobieganiu tej chorobie. Lek jest dostępny na receptę.

Deespa

Deespa

Deespa to lek, którego substancją czynną jest drotaweryna, syntetyczna pochodna papaweryny. Wykazuje działanie spazmolityczne (rozkurczowe) wobec mięśni gładkich, bezpośrednio oddziałując na mięśniówkę gładką bez względu na rodzaj unerwienia. Lek jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w celu złagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich, takimi jak skurcze dróg moczowych, rodnych czy układu pokarmowego.

Deferasirox MSN

Deferasirox MSN to lek zawierający substancję czynną o nazwie deferazyroks. Jest to substancja chelatująca żelazo, która pomaga w usuwaniu nadmiaru żelaza z organizmu. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłego przeciążenia żelazem u pacjentów z ciężką postacią talasemii beta w wieku 6 lat i starszych oraz u pacjentów z innymi rodzajami niedokrwistości i u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Deferasirox MSN jest dostępny na receptę.

Deferiprone Lipomed

Deferiprone Lipomed to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu nadmiaru żelaza u pacjentów z talasemią typu major. Jest to szczególnie przydatne, gdy obecne leczenie środkami chelatującymi jest niewystarczające lub istnieją ku niemu przeciwwskazania. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Defitelio

Defitelio to lek zawierający substancję czynną defibrotyd. Jest stosowany w leczeniu zarostowej choroby żył wątroby, w której dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych w wątrobie i zamknięcia ich światła przez zakrzepy krwi. Może to być spowodowane przez leki podane pacjentowi przed przeszczepieniem komórek macierzystych. Defitelio jest wydawany na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt w wieku powyżej 1 miesiąca.

Deflegmin

Deflegmin to lek mukolityczny, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport. Dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Deflegmin jest dostępny bez recepty.

Deflegmin Baby

Deflegmin Baby to lek mukolityczny w postaci kropli doustnych, który zawiera substancję czynną ambroksol. Lek ten jest przeznaczony do stosowania u dzieci od 1 roku życia. Działa poprzez zwiększanie wydzielania śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania gęstej wydzieliny. Deflegmin Baby jest dostępny bez recepty.

Deflegmin EFFECT

Deflegmin to lek, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu płucnego oraz czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. Lek ten zwiększa ilość wydzieliny, rozrzedza ją, wspomaga odkrztuszanie, poprawia czynność nabłonka oddechowego, wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych, łagodzi kaszel, nie zaburza odruchu kaszlowego. Deflegmin jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci. Wskazania do stosowania to ostre i przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Deflegmin Junior

Deflegmin Junior to lek w formie syropu, który ma działanie mukolityczne, co oznacza, że pomaga rozrzedzić gęsty śluz w drogach oddechowych. Jest to szczególnie przydatne w leczeniu stanów, które powodują utrudnione odkrztuszanie, takich jak ostre i przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli. Lek jest dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek.

Deflegmin KIDS

Deflegmin dla dzieci, znany również jako Deflegmin Junior, to lek mukolityczny. Zawiera substancję czynną chlorowodorek ambroksolu, który zwiększa ilość wydzieliny, rozrzedza ją i poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego. Lek ten wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych, ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel u dziecka. Stosuje się go w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Deflegmin dla dzieci jest dostępny bez recepty.

Defrozyp

Defrozyp to lek zawierający klopidogrel, który jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Klopidogrel jest często stosowany w kardiologii i neurologii, pomagając pacjentom po zawale serca, z przewlekłą chorobą wieńcową, a także po udarze mózgu, zmniejszyć ryzyko kolejnych epizodów schorzenia i zredukować ryzyko zgonu.

Wskazania do stosowania klopidogrelu obejmują profilaktykę powikłań zakrzepowych w miażdżycy u pacjentów po zawale serca, udarze niedokrwiennym, rozpoznanej chorobie tętnic obwodowych, a także ostrym zespole wieńcowym bez uniesienia odcinka ST lub z uniesieniem odcinka ST. Jest również wskazany u osób z migotaniem przedsionków, jako profilaktyka powikłań zakrzepowych i powikłań zakrzepowo-zatorowych, takich jak udar.

Defrozyp jest lekiem na receptę.

Defur

Defur to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tolterodyna. Jest to kompetycyjny antagonista muskarynowych receptorów cholinergicznych, który wykazuje wybiórczość względem pęcherza moczowego. Defur jest wskazany w objawowym leczeniu nietrzymania moczu z parcia naglącego i (lub) częstego oddawania moczu i parcia naglącego jakie mogą występować u osób z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

Dehistar

Dehistar to lek o właściwościach przeciwalergicznych, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek dostępny jest na receptę.

Dekenor

Dekenor to lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest stosowany u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takim jak ból mięśni, bolesne miesiączkowanie, ból zębów. Produkt leczniczy zawiera w swoim składzie deksketoprofen. Dekenor jest dostępny bez recepty.

Dekristol

Dekristol to lek zawierający witaminę D3, znaną również jako cholekalcyferol. Jest stosowany w celu zapobiegania i uzupełniania niedoborów witaminy D3 oraz leczenia objawów związanych z jej niedoborem. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych w początkowym leczeniu niedoboru witaminy D o znaczeniu klinicznym. Dekristol jest dostępny na receptę.

Dekristol Forte

Dekristol Forte to lek zawierający witaminę D3, znaną również jako cholekalcyferol. Jest stosowany w leczeniu niedoboru witaminy D oraz w profilaktyce niedoboru u dorosłych pacjentów z grupy wysokiego ryzyka. Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę.

Dekristol Pro

Dekristol Pro to lek zawierający witaminę D3, znaną również jako cholekalcyferol. Witamina ta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ reguluje wchłanianie i metabolizm wapnia oraz mineralizację kości. Lek jest stosowany w celu zapobiegania niedoborom i uzupełniania niedoborów witaminy D3 oraz leczenia objawów związanych z jej niedoborem. Dekristol Pro jest dostępny na receptę.

Deksmedetomidyna Altan

Deksmedetomidyna Altan to lek zawierający substancję czynną o nazwie deksmedetomidyna. Należy ona do grupy leków uspokajających. Lek jest stosowany w celu zapewnienia uspokojenia (stan spokoju, senności lub snu) u dorosłych pacjentów na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu lub podczas różnych procedur diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych z zachowaną świadomością. Lek jest dostępny na receptę.

Dektac

Dektac to lek, którego składnikiem aktywnym jest deksketoprofen. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Stosuje się go w leczeniu objawowym bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. bólu w układzie mięśniowym i kostno-stawowym, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Lek jest dostępny bez recepty.

Delacet

Delacet

Delacet to lek stosowany do zwalczania wszawicy głowowej i innych miejsc owłosionych, na przykład wszawicy łonowej. Wykazuje silne działanie owadobójcze na wszystkie formy rozwojowe wszy. Składnik aktywny to nalewka z ziela ostróżeczki polnej. Lek jest dostępny bez recepty.

Delmosart

Delmosart to lek stosowany w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Lek ten poprawia czynność pewnych części mózgu, które są mniej aktywne, wydłuża czas koncentracji, zwiększa zdolność koncentracji i ogranicza zachowania impulsywne. Delmosart jest dostępny na receptę.

Delmuno

Delmuno to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera dwie substancje czynne: ramipryl i felodypinę. Ramipryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny, a felodypina jest antagonistą wapnia. Wspólnie te substancje działają na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co ułatwia przepływ krwi i obniża ciśnienie tętnicze. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Delmuno jest dostępny na receptę.

Deloriar

Deloriar to lek przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy dostępny w postaci tabletek powlekanych. Lek ten nie wywołuje senności i jest skuteczny w łagodzeniu reakcji alergicznej oraz objawów alergii. Jest dostępny na receptę.

Leki, których nazwa zaczyna się na literę D, to grupa leków, która obejmuje wiele różnych preparatów. Na naszej stronie znajduje się kategoria leków, których nazwa zaczyna się na literę D. W tej kategorii można znaleźć opisy i informacje o lekach, takie jak skład, dawkowanie, wskazania do stosowania, przeciwwskazania i działania niepożądane. Strona ta zawiera również encyklopedię leków, w której można znaleźć treści ulotek wybranych spośród tysięcy haseł uporządkowanych alfabetycznie.

Niektóre z leków, których nazwa zaczyna się na literę D, to:

  • Dafalgan Codeine: lek przeciwbólowy, który zawiera paracetamol i kodeinę.
  • Daktarin: lek przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, paznokci i błon śluzowych.
  • Dalacin C: antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.
  • Dexak: lek przeciwzapalny stosowany w leczeniu chorób reumatycznych, chorób skóry i chorób alergicznych.
  • Diazepam: lek uspokajający stosowany w leczeniu lęku, nerwicy, bezsenności i drgawek.

Kategoria leków na literę D obejmuje szeroki zakres produktów, które służą do leczenia różnych schorzeń. Leki te mogą obejmować zarówno leki na receptę, jak i dostępne bez recepty.

Niektóre z nich są przeznaczone do leczenia chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, depresja czy choroby dermatologiczne, podczas gdy inne mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów doraźnych, takich jak ból czy gorączka.

Leki te mogą przyjmować różne formy, w tym tabletki, kapsułki, maści, kremy, roztwory do wstrzykiwań, a nawet czopki. Każdy lek w tej kategorii jest starannie opracowany i przetestowany, aby zapewnić jego skuteczność i bezpieczeństwo.