Konsultacja merytoryczna:

Dermovate

Substancją czynną leku Dermovate w postaci roztworu na skórę jest klobetazolu propionian, kortykosteroid o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę owłosionej głowy.

Dermovate, roztwór na skórę wskazany jest do leczenia miejscowego chorób zapalnych skóry owłosionej głowy, takich jak:
– łuszczyca,
– trudne w leczeniu postacie wyprysku, w których dotychczas stosowane leczenie słabszymi lekami steroidowymi okazało się nieskuteczne.

Jaki jest skład Dermovate, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest klobetazolu propionian

1 ml roztworu na skórę zawiera 0,5 mg klobetazolu propionianu.

Inne składniki leku to karbomer, alkohol izopropylowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dermovate – jak stosować ten lek?

Lek Dermovate, roztwór na skórę należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę owłosionej głowy. Miejsca chorobowo zmienione należy pokrywać cienką warstwą leku dwa razy na dobę, rano i wieczorem, aż do uzyskania poprawy. Jeżeli pacjent zamierza myć włosy, powinien zastosować produkt leczniczy dopiero po umyciu włosów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Wystąpienie objawów ostrego przedawkowania jest mało prawdopodobne. W przypadku długotrwałego lub nieprawidłowego użycia leku należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dermovate – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dermovate z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dermovate w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lekarz oceni, czy pacjentka może stosować lek Dermovate, roztwór na skórę w tym okresie.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Dermovate – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dermovate, 0,5 mg/ml, roztwór na skórę (Clobetasoli propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 164 razy

Rozmiar plku 124.65 KB


Dermovate, 0,5 mg/g, krem (Clobetasoli propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 67 razy

Rozmiar plku 109.23 KB


Dermovate, 0,5 mg/g, maść (Clobetasoli propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 78 razy

Rozmiar plku 129.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dermovate m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dermovate, 0,5 mg/ml, roztwór na skórę (Clobetasoli propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 48 razy

Rozmiar plku 135.15 KB


Dermovate, 0,5 mg/g, krem (Clobetasoli propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 136.93 KB


Dermovate, 0,5 mg/g, maść (Clobetasoli propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 51 razy

Rozmiar plku 138.70 KB

Cena - ile kosztuje Dermovate?

Cena Dermovate i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dermovate.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dermovate? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Prostamol Uno 320 mg (Opakowanie: 90 )Prostamol Uno 320 mg (Opakowanie: 90 ) to lek, który łagodzi nieprzyjemne dolegliwości związane z przerostem gruczołu prostaty u mężczyzn. Powinien być stosowany w przypadku wystąpienia zaburzeń w oddawaniu moczu, takich jak ból czy niemożność jego oddania.
Efekt działania Prostamol Uno 320 mg (Opakowanie: 90 )Lek zawiera wyciąg z owoców boczni piłkowanej, który pomaga zwalczać dolegliwości…

96.98 

Zastosowanie Bayer Aspirin 500 mg tabletki (Opakowanie: 10 )Bayer Aspirin 500 mg tabletki (Opakowanie: 10 ) jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Łagodzi także stany gorączkowe. Nadaje się do stosowania przy umiarkowanym bólu oraz przy przeziębieniu i grypie celem złagodzenia objawów.

Aspiryna 500 mg może być przyjmowana przy bólu głowy, mięśni, stawów, a także przy bólach reumatoidalnych.Efekt działania Bayer Aspirin 500 mg…

8.94 

Zastosowanie Proktosedon czopki (Opakowanie: 12 )Proktosedon czopki (Opakowanie: 12 ) to lek w postaci czopków do stosowania przy hemoroidach w stanie ostrym i przewlekłym. Łagodzą stan zapalny i minimalizują ból. Mają także działanie antybakteryjne. Dodatek tłuszczu działa natłuszczająco.
Efekt działania Proktosedon czopki (Opakowanie: 12 )Czopki Proktosedon łagodzą stan zapalny, dzięki zawartości leku z grupy sterydów. W składzie znajduje się ró…

43.98 

Kneipp Hydro Fusscreme (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

19.99 

Olimp Vita-Min Plus z luteiną i ziel.herb (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

23.69 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief