Detimedac

Dakarbazyna należy do grupy leków cytotoksycznych. Leki te wpływają na rozwój komórek nowotworowych.

Lek Detimedac jest stosowany w leczeniu nowotworów takich jak zaawansowany czerniak złośliwy (nowotwór złośliwy skóry), choroba Hodgkina (nowotwór złośliwy układu limfatycznego) lub mięsak tkanek miękkich (nowotwór złośliwy tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, tkanki włóknistej, naczyń krwionośnych lub innych tkanek podporowych). Lek Detimedac może być stosowanym w skojarzeniu z innymi lekami cytotoksycznymi.

Jaki jest skład Detimedac, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest dakarbazyna.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: kwas cytrynowy bezwodny i mannitol.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Detimedac – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty doświadczonego w terapii przeciwnowotworowej, posiadającego sprzęt umożliwiający regularne monitorowanie wszystkich objawów klinicznych w trakcie terapii i po jej zakończeniu.

Dakarbazyna jest substancją wrażliwą na światło. Lekarz lub pielęgniarka odpowiedzialni za podanie leku muszą zapewnić odpowiedni sposób podawania dakarbazyny z ochroną przed światłem dziennym.

Lek Detimedac 100 mg w proszku tuż przed podaniem należy rozpuścić w 10 ml wody do wstrzykiwań.
Lek Detimedac 200 mg w proszku tuż przed podaniem należy rozpuścić w 20 ml wody do wstrzykiwań.
Lek Detimedac podaje się w postaci iniekcji dożylnej (wstrzyknięcie do żyły).
W razie potrzeby przygotowany roztwór może być rozcieńczony w 200 – 300 ml izotonicznego roztworu chlorku sodu lub 5% roztworu glukozy i podany w infuzji dożylnej (wlew do żyły) przez
15 – 30 minut.

Dawka zależy od wyników morfologii krwi i jednocześnie stosowanej chemioterapii. Lekarz ustala dawkę na podstawie powierzchni ciała (m²), wyników morfologii i innych jednocześnie stosowanych leków przeciwnowotworowych lub innych terapii.

Lekarz może zmienić dawkę i częstość jej podawania w zależności od wyników badań krwi, ogólnego stanu pacjenta, innych terapii i reakcji pacjenta na lek Detimedac. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących leczenia należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Do czasu uzyskania dodatkowych danych, brak jest zaleceń dotyczących stosowania dakarbazyny u dzieci.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Detimedac – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas chemioterapii nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Detimedac w okresie ciąży i karmienia piersią?

Podczas chemioterapii nie należy spożywać alkoholu.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Detimedac i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Detimedac – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Detimedac 100 mg, 200mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (Dacarbazinum)
Detimedac 500 mg, 1000 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Dacarbazinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Detimedac m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Detimedac 100 mg, 200mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (Dacarbazinum)
Detimedac 500 mg, 1000 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Dacarbazinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Detimedac? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 5,50 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.