Aerius

Aerius to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę.

Ahist

Ahist to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną lewocetyryzynę. Jest stosowany w leczeniu objawów związanych z chorobami alergicznymi, takimi jak pokrzywka, katar sienny i przewlekły katar. Lewocetyryzyna działa jako antagonista obwodowych receptorów histaminowych H1, zmniejszając zaczerwienienie skóry i uczucie zatkanego nosa. Każda tabletka zawiera 5 mg lewocetyryzyny.

Alcetyr

Alcetyr to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Stosuje się go w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, oraz w przypadku pokrzywki. Lek jest dostępny na receptę. Zalecana dawka dla dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat to jedna tabletka powlekana na dobę. Lek Alcetyr nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Alerdes

Alerdes to lek przeciwhistaminowy zawierający substancję czynną desloratadynę. Jest zalecany do stosowania u osób z objawami alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa lub objawami pokrzywki. Lek dostępny jest na receptę. Alerdes występuje w formie tabletek powlekanych oraz roztworu doustnego.

Alergimed

Alergimed to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Substancją czynną preparatu jest lewocetyryzyna. Lek stosuje się w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) oraz pokrzywką. Alergimed jest dostępny na receptę.

AlergoTeva

AlergoTeva to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która ma działanie przeciwhistaminowe i nie wywołuje senności. Jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką.

Aleric

Aleric to lek przeciwalergiczny, który jest dostępny bez recepty. Jest przeznaczony do łagodzenia objawów alergii, takich jak katar, swędzenie nosa, pieczenie oczu czy kichanie. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Pamiętaj jednak, że mimo dostępności bez recepty, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania leku.

Aleric Deslo

Aleric Deslo to lek przeciwhistaminowy III generacji, którego substancją czynną jest desloratadyna. Jest on stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek dostępny jest bez recepty.

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active to lek przeciwhistaminowy III generacji, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest dostępny bez recepty i jest wskazany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek jest dostępny w postaci niewielkich tabletek o przyjemnym smaku, które rozpadają się w jamie ustnej. Nie wywołuje senności i jest wskazany dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Aleric Deslo Pro

Aleric Deslo Pro to lek przeciwhistaminowy trzeciej generacji, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej. Lek jest dostępny bez recepty.

Aleric Lora

Aleric Lora to lek przeciwhistaminowy, który zawiera 10 mg loratadyny. Jest stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak kichanie, świąd, pieczenie oczu, a także w leczeniu przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny na receptę.

Alero

Alero to lek przeciwalergiczny zawierający cetyryzynę jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek oraz przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Alerprof

Alerprof to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną rupatadynę. Jest stosowany w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak kichanie, wydzielina z nosa, swędzenie oczu i nosa. Lek jest również stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z pokrzywką (alergiczna wysypka skórna), takich jak swędzenie i wysypka. Alerprof jest dostępny na receptę.

Allefin Allergy

Allefin Allergy to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Jest on stosowany w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, oraz pokrzywką. Lek jest dostępny bez recepty i może być stosowany przez dorosłych, młodzież oraz dzieci powyżej 6 roku życia.

Allegra Telfast 180

Allegra Telfast 180 to lek przeciwhistaminowy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną feksofenadyna, która łagodzi objawy reakcji alergicznej. Jest stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia w celu łagodzenia objawów przewlekłych skórnych reakcji alergicznych, takich jak swędzenie, obrzęk i wysypka, w przypadku przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Allergovit

Allergovit to lek stosowany w terapii alergenowej, który jest dostępny na receptę. Jest to szczepionka podskórna, która powinna być podawana wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny z doświadczeniem w leczeniu alergii. Lek jest dostosowywany indywidualnie do pacjenta, a stopień wrażliwości jest określany na podstawie szczegółowego wywiadu i diagnostyki. Wskazania do stosowania Allergovit obejmują różne rodzaje alergii, takie jak alergia na pyłki roślin.

Allertec Effect

Allertec Effect to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w objawowym leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek oraz pokrzywki. Dorośli i młodzież od 12 lat powinni przyjmować 1 tabletkę Allertec Effect (20 mg) raz na dobę. Lek jest dostępny bez recepty.

Anapen

Anapen to lek w postaci ampułko-strzykawki z adrenaliną, przeznaczony do natychmiastowego samodzielnego wstrzyknięcia przez osoby ze wstrząsem anafilaktycznym. Stosuje się go w nagłych przypadkach ciężkich reakcji alergicznych lub anafilaksji, wywołanych przez orzeszki ziemne lub inne pokarmy, leki, ukąszenia i użądlenia owadów oraz inne alergeny. Jest dostępny na receptę. Po zastosowaniu wstrzykiwacza automatycznego należy natychmiast zgłosić się po dalszą pomoc medyczną.

Azomyr

Azomyr to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenie przewodów nosowych spowodowane alergią, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) oraz pokrzywki idiopatycznej (choroba skóry wywołana przez alergię, której objawy obejmują świąd i wysypkę). Lek jest dostępny na receptę.

Bellix

Bellix to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną bilastynę. Stosuje się go w celu złagodzenia objawów kataru siennego, takich jak kichanie, świąd, katar, wyciek wydzieliny z nosa i zatkanego nosa oraz zaczerwienione i łzawiące oczy. Ponadto, Bellix może być stosowany w leczeniu innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz swędzących wysypek skórnych, takich jak pokrzywka. Jest dostępny na receptę.

Bepanthen

Bepanthen

Bepanthen to lek dostępny bez recepty, który zawiera dekspantenol, znaną również jako prowitaminę B5. Jest stosowany do leczenia i zapobiegania odparzeniom u niemowląt, a także do leczenia podrażnień brodawek sutkowych u matek karmiących piersią. Ponadto, Bepanthen jest polecany do codziennej pielęgnacji skóry narażonej na wysychanie i pękanie, takiej jak skóra twarzy, dłoni, łokci i pięt. Dekspantenol w preparacie jest szybko absorbowany przez skórę i przekształcany w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz jej regeneracji w trakcie gojenia się ran.

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus to krem antyseptyczny przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę. Zawiera dwie substancje czynne: dekspantenol i chlorheksydynę. Dekspantenol po przeniknięciu przez skórę szybko przekształca się w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz regeneracji skóry w trakcie gojenia się ran. Chlorheksydyna jest substancją odkażającą, działającą na bakterie Gram dodatnie. Lek jest stosowany w leczeniu i odkażaniu powierzchniowych ran różnego rodzaju, gdy istnieje ryzyko ich zakażenia oraz w leczeniu ran po małych zabiegach chirurgicznych. Bepanthen Plus jest dostępny bez recepty.

Bilabella

Bilabella to lek, który zawiera substancję czynną bilastynę. Jest to lek przeciwhistaminowy, który jest stosowany w celu złagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek (sezonowego i całorocznego) oraz pokrzywki. Lek jest dostępny na receptę. Dawkowanie to zazwyczaj 20 mg raz dziennie dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Bilaflex

Bilaflex to lek na receptę, który zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów alergii, takich jak katar sienny (objawiający się kichaniem, świądem, katarem, zatkanym nosem oraz zaczerwienionymi i łzawiącymi oczami) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych. Bilaflex jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Bilagra

Bilagra to lek o działaniu przeciwhistaminowym, który zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów kataru siennego, takich jak kichanie, świąd, wydzielina z nosa, zatkany nos i zaczerwienione i łzawiące oczy, oraz innych postaci alergicznego zapalenia śluzówki nosa. Lek może być również stosowany do leczenia pokrzywki. Bilagra jest dostępny na receptę.

Bilagra ORO

Bilagra ORO to lek, który zawiera substancję czynną bilastynę. Działa on przeciwhistaminowo i stosuje się go w celu złagodzenia objawów kataru siennego, takich jak kichanie, świąd, wydzielina z nosa, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy. Może być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych, takich jak bąble lub pokrzywka. Lek jest dostępny na receptę.

BILANT

Lek Bilant zawiera substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów kataru siennego, oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych. Bilant jest dostępny na receptę. Wskazany jest do objawowego leczenia alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek (sezonowego i całorocznego) oraz pokrzywki u dorosłych i młodzieży (≥12 lat).

Bilassa

Bilassa to lek zawierający substancję czynną bilastynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji. Jest szeroko stosowany w leczeniu różnych dolegliwości alergicznych, takich jak katar sienny, sezonowe i całoroczne alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz pokrzywka. Lek jest dostępny na receptę.

Bilastine Aristo

Bilastine Aristo to lek na receptę o działaniu przeciwhistaminowym. Substancją czynną zawartą w nim jest bilastyna. Produkt leczniczy stosowany jest w łagodzeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa sezonowego oraz całorocznego. Bilastine Aristo pomaga zwalczyć m.in. kichanie, swędzenie oraz łzawienie oczu.

Bilastine MSN

Bilastine MSN to lek zawierający substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek, zarówno sezonowego, jak i całorocznego, oraz pokrzywki. Bilastyna jest jednym z nowszych leków przeciwhistaminowych i jest zaliczana do ich II generacji. Lek jest dostępny na receptę.

Bilastyna Hitaxa

Bilastyna Hitaxa to lek przeciwalergiczny dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Jest stosowany w leczeniu alergicznego zapalenia nosa, spojówek oraz pokrzywki. Substancja czynna leku łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek, pomaga też w pokrzywce (swędzące wysypki skórne). Lek jest dostępny bez recepty.

Bilaxten

Lek przeciwhistaminowy, który zawiera bilastynę o działaniu przeciwalergicznym. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów kataru siennego, a także leczeniu uczuleniowego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek.

Calcium gluconicum Farmapol

Calcium Gluconicum Farmapol to lek dostępny bez recepty, który dostarcza organizmowi wapnia. Wapń jest niezbędnym składnikiem mineralnym, który wspiera działanie mięśni i układu nerwowego oraz uczestniczy w procesie mineralizacji tkanki kostnej. Lek jest stosowany w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń, takich jak okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, ciąża, karmienie piersią, rekonwalescencja, a także w stanach niedoboru wapnia w organizmie. Może być również stosowany jako leczenie wspomagające w chorobach alergicznych, stanach zapalnych, złamaniach lub demineralizacji kości.

Cetilevo

Cetilevo to lek przeciwalergiczny, który łagodzi objawy alergii. Jest stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat. Lek łagodzi objawy sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz objawy przewlekłej pokrzywki. Cetilevo jest dostępny na receptę.

Cetip

Cetip to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest cetyryzyna. Stosuje się go w leczeniu i profilaktyce przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny bez recepty i stosowany u dorosłych oraz dzieci powyżej 6 lat.

Cetirizine Genoptim

Cetirizine Genoptim to lek przeciwhistaminowy II generacji, który blokuje łączenie się histaminy z receptorami. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w łagodzeniu objawów pokrzywki. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Cetirizine Genoptim SPH

Cetirizine Genoptim SPH to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest cetyryzyna. Lek ten jest stosowany w celu łagodzenia objawów alergii, takich jak katar sienny, alergie występujące przez cały rok, np. alergia na kurz lub sierść zwierząt, a także z obrzękiem, zaczerwienieniem i swędzeniem skóry (pokrzywka). Cetirizine Genoptim SPH jest dostępny bez recepty.

Cetirizinum US Pharmacia

Cetirizinum US Pharmacia to lek przeciwalergiczny, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany do łagodzenia objawów alergii, takich jak katar, kichanie, swędzenie oczu, łzawienie i zaczerwienienie oczu oraz pokrzywka. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazany jest dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Cezera

Cezera

Cezera to lek przeciwalergiczny, który jest dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną o nazwie lewocetyryzyna. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym przewlekłym) oraz pokrzywką. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Clabilla

Clabilla to lek zawierający substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek (sezonowego i całorocznego) oraz pokrzywki u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Leki na pokrzywkę – maści i żele na skórę

Lista produktów stosowanych w leczeniu alergii skórnej.

Zobacz także:

Doustne preparaty na alergię
Krople do oczu na alergię
Odczulanie (immunoterapia alergenowa)
Leki na katar sienny
Wszystkie leki na alergię

Czym jest alergia skórna

Alergia skórna to uwidaczniające się na skórze reakcje, występujące po kontakcie z czynnikiem szkodliwym dla danej osoby, czyli alergenem. Może mieć różne postacie, owrzodzenia, zaczerwienione miejsca, wysypka, prawie zawsze towarzyszy im świąd. Alergia skórna może występować po spożyciu z jedzeniem szkodliwej substancji, lub przez kontakt zewnętrzny, czyli alergia kontaktowa, skóra dotykała środka, który spowodował patologiczną reakcje ze strony układu odpornościowego, taki alergen może być ukryty w kurzu, sierści zwierząt, pyłkach roślin, ale też detergentach, używanych do prania lub środkach do kąpieli. Pokrzywka daje bardzo dokuczliwe objawy np. swędzenie skóry, czerwone bąble, opuchlizna i obrzęki. Po wystąpieniu reakcji alergicznej ważne jest by działanie było szybkie, wtedy jest skuteczniejsze.

A jak sobie poradzić z alergią skórną

Istnieję wiele różnych medykamentów stosowanych w leczeniu alergii, również skórnej. Najczęściej używane środki to maści i kremy. Stosuję się je na czystą i suchą skórę w miejscach „chorych”. Wiele z nich zawiera retinol- witaminę A, ale również hydrokortyzon. Dodatkowo można przyjmować leki doustne działają one przeciwhistaminowo, blokują one wydzielanie histaminy, dzięki czemu uczulenie przestaję swędzieć. W przypadku alergii kontaktowej ważne by pozbyć się alergenu ze skóry, by dłużej jej nie podrażniać. Po umyciu podrażnionego miejsca warto posmarować to miejsce maścią i wziąć tabletkę. Leki na alergię mają różne formy podania i różne stężenia substancji czynnych, jednak składniki aktywne występujące w lekach z reguły są takie same.

Substancje czynne wykorzystywane do leczenia schorzeń o charakterze alergicznym:

Adrenalina
Cetyryzyna
Chlorek dwuwodny wapnia
Deksametazon
Desloratadyna
Feksofenadyna
Fenylefryna
Flutykazon
Hydrokortyzon
Kromoglikan sodu
Ksylometazolina
Lewocetyryzyna
Loratadyna
Metyloprednizolon
Mometazon
Oksymetazolina
Oksymetazolina
Prednizolon
Pseudoefedryna
Rupatadyna