Aerius

Aerius zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Lek przeciwalergiczny, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Lek 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa, zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci powy偶ej 1. roku 偶ycia. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. … Czytaj dalej

Ahist

Jest stosowana w leczeniu objaw贸w zwi膮zanych z chorobami alergicznymi, takimi jak: – katar sienny, – (przewlek艂y) katar, – przewlek艂a pokrzywka Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest lewocytyryzyna. Lewocetyryzyna jest obecna w postaci lewocetyryzyny dichlorowodorku (5 mg) w ilo艣ci odpowiadaj膮cej 4,2 mg lewocetyryzyny. Pozosta艂e sk艂adniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian (rdze艅 tabletki) oraz hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171), (otoczka Opadry White). Dawkowanie … Czytaj dalej

Alcetyr

Substancj膮 czynn膮 Alcetyr jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Alcetyr jest lekiem dzia艂aj膮cym przeciwalergicznie. Lek stosuje si臋 w leczeniu objaw贸w zwi膮zanych z: 鈥 alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (w tym przewlek艂ym alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa); 鈥 pokrzywk膮. Sk艂ad Substancj膮 czynn膮 leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Ka偶da tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku. – Pozosta艂e sk艂adniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza (15 cP), tytanu dwutlenek (E 171), … Czytaj dalej

Alerdes

Alerdes, roztw贸r doustny zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Alerdes, roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Alerdes 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub … Czytaj dalej

AlergoTeva

AlergoTeva zawiera substancj臋 czynn膮 desloratadyn臋, kt贸ra ma dzia艂anie przeciwhistaminowe. AlergoTeva jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. AlergoTeva 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych i m艂odzie偶y w wieku 12 lat i starszych. Do objaw贸w tych nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia … Czytaj dalej

Aleric

Lek Aleric zawiera loratadyn臋 – lek przeciwalergiczny. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie objaw贸w: ca艂orocznego i sezonowego alergicznego zapalenia b艂ony 艣luzowej nosa (takich jak wodnista wydzielina z nosa, kichanie, 艣wi膮d i pieczenie oczu) oraz przewlek艂ej pokrzywki idiopatycznej (艣wi膮d sk贸ry i pokrzywka). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Jedna tabletka zawiera: substancj臋 czynn膮: loratadyna 10 mg; substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia z偶elowana, laktoza bezwodna, krospowidon, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, kwas … Czytaj dalej

Aleric Deslo

Aleric Deslo roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Aleric Deslo roztw贸r doustny 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w tego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Aleric Deslo roztw贸r doustny stosowany … Czytaj dalej

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrole reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Aleric Deslo Active 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w tego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Aleric Deslo Active stosowany jest r贸wnie偶 w … Czytaj dalej

Aleric Deslo Pro

Co to jest Aleric Deslo Pro Aleric Deslo Pro zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Jak dzia艂a lek Aleric Deslo Pro Aleric Deslo Pro jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Kiedy nale偶y stosowa膰 Aleric Deslo Pro Aleric Deslo Pro 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) … Czytaj dalej

Aleric Lora

Aleric Lora zawiera loratadyn臋 鈥 艣rodek o dzia艂aniu przeciwalergicznym. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie objaw贸w: ca艂orocznego i sezonowego alergicznego zapalenia b艂ony 艣luzowej nosa (takich jak wodnista wydzielina z nosa, kichanie, 艣wi膮d i pieczenie oczu) oraz przewlek艂ej pokrzywki idiopatycznej (艣wi膮d sk贸ry i pokrzywka). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest loratadyna (Loratadinum) 10 mg. Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, … Czytaj dalej

Alero

Alero jest lekiem przeciwalergicznym. Pomaga opanowa膰 reakcj臋 alergiczn膮 i jej objawy. Lek Alero 艂agodzi objawy zwi膮zane np. z katarem siennym, uczuleniem na roztocza znajduj膮ce si臋 w kurzu (alergiczne zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa), takie jak: kichanie, wodnista wydzielina z nosa lub 艣wi膮d nosa, 艣wi膮d podniebienia, 艣wi膮d, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Lek Alero stosuje si臋 r贸wnie偶 w celu z艂agodzenia objaw贸w, takich jak 艣wi膮d i pokrzywka, zwi膮zanych z przewlek艂膮 pokrzywk膮 o nieznanej przyczynie. … Czytaj dalej

Alerprof

Rupatadyna, substancja czynna leku Alerprof, jest lekiem przeciwhistaminowym. Lek Alerprof 艂agodzi objawy alergicznego zapalenia b艂ony 艣luzowej nosa, takie jak kichanie, wydzielina z nosa, sw臋dzenie oczu i nosa. Lek jest r贸wnie偶 stosowany w celu z艂agodzenia objaw贸w zwi膮zanych z pokrzywk膮 (alergiczna wysypka sk贸rna), takich jak sw臋dzenie i wysypka (miejscowe zaczerwienienie i obrz臋k sk贸ry). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest rupatadyna. Ka偶da tabletka zawiera 10 mg rupatadyny (w … Czytaj dalej

Allergovit

ALLERGOVIT jest szczepionk膮 alergenow膮, kt贸r膮 prowadzi si臋 odczulanie (immunoterapi臋 swoist膮). W trakcie immunoterapii swoistej podaje si臋 we wstrzykni臋ciach co raz wi臋ksze dawki istotnego klinicznie alergenu wywo艂uj膮cego reakcj臋 alergiczn膮 u pacjenta do momentu osi膮gni臋cia indywidualnej dawki maksymalnej, kt贸ra jest nast臋pnie podawana jako dawka podtrzymuj膮ca. Leczenie to ma na celu z艂agodzenie objaw贸w klinicznych wywo艂anych ekspozycj膮 na dany alergen/alergeny i zmniejszenie zapotrzebowania na leki objawowe. ALLERGOVIT stosuje si臋 celem leczenia przyczynowego schorze艅 alergicznych … Czytaj dalej

Anapen

鈥 Anapen sk艂ada si臋 z ampu艂ko-strzykawki z adrenalin膮 w postaci wstrzykiwacza automatycznego. Urz膮dzenie s艂u偶y do wstrzykiwania w mi臋sie艅 pojedynczej dawki adrenaliny. 鈥 Lek Anapen przeznaczony jest do stosowania wy艂膮cznie w nag艂ych przypadkach. Po zastosowaniu wstrzykiwacza automatycznego nale偶y natychmiast zg艂osi膰 si臋 po dalsz膮 pomoc medyczn膮. 鈥 Adrenalina jest naturalnym hormonem wydzielanym w odpowiedzi na stres. W ostrych reakcjach alergicznych poprawia ci艣nienie krwi, czynno艣膰 serca i oddychanie oraz zmniejsza wydzielanie potu. Adrenalina … Czytaj dalej

Azomyr

Azomyr zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Azomyr roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Lek 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci powy偶ej 1. roku 偶ycia. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, … Czytaj dalej

Bepanthen

Bepanthen

Lek Bepanthen w postaci kremu zawiera substancj臋 czynn膮 dekspantenol. Dekspantenol po zastosowaniu miejscowym na sk贸r臋, przenika do sk贸ry i szybko przekszta艂ca si臋 w pantenol, kt贸ry odgrywa wa偶n膮 rol臋 w procesie wzrostu i w regeneracji sk贸ry. Wskazania Lek Bepanthen w postaci kremu stosuje si臋 w: – leczeniu powierzchniowych ran i otar膰 nask贸rka, – leczeniu niewielkich oparze艅 termicznych i s艂onecznych, – codziennej piel臋gnacji sk贸ry nara偶onej na wysychanie i p臋kanie (np. twarzy, d艂oni, … Czytaj dalej

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus

Lek Bepanthen Plus zawiera dwie substancje czynne: dekspantenol i chlorheksydyn臋. Dekspantenol po przenikni臋ciu przez sk贸r臋 szybko przekszta艂ca si臋 w kwas pantotenowy, kt贸ry odgrywa wa偶n膮 rol臋 w budowie sk贸ry oraz regeneracji sk贸ry w trakcie gojenia si臋 ran. Chlorheksydyna jest substancj膮 odka偶aj膮c膮, dzia艂aj膮c膮 na bakterie Gram dodatnie, w tym na wra偶liwe szczepy Staphylococcus aureus, kt贸re s膮 najcz臋stsz膮 przyczyn膮 zaka偶e艅 sk贸ry. Chlorheksydyna dzia艂a s艂abiej na bakterie Gram-ujemne, nie dzia艂a na bakterie z rodzaju … Czytaj dalej

Bilaxten

Lek Bilaxten zawiera bilastyn臋, kt贸ra dzia艂a przeciwhistaminowo. Lek Bilaxten stosuje si臋 w celu z艂agodzenia objaw贸w kataru siennego (kichanie, 艣wi膮d, katar, zatkany nos oraz zaczerwienione i 艂zawi膮ce oczy) oraz innych postaci alergicznego nie偶ytu nosa. Lek mo偶e by膰 r贸wnie偶 stosowany do leczenia pokrzywki (pokrzywka). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 jest bilastyna. Jedna tabletka zawiera 20 mg bilastyny. Ponadto lek zawiera: celuloza mikrokrystaliczna, glikolan sodowy skrobi typ A, krzemionka … Czytaj dalej

Calcium gluconicum Farmapol

Calcium Gluconicum Farmapol jest lekiem zawieraj膮cym wap艅. Wap艅 jest niezb臋dnym sk艂adnikiem mineralnym organizmu. Stanowi wa偶ny sk艂adnik tkanki kostnej, uczestniczy w dzia艂aniu uk艂adu nerwowego i mi臋艣ni. Jest niezb臋dny w procesie krzepni臋cia krwi. Zmniejsza przepuszczalno艣膰 艣cian naczy艅 krwiono艣nych, dzi臋ki czemu dzia艂a przeciwwysi臋kowo, przeciwobrz臋kowo i przeciwalergicznie. Pobudza mechanizmy obronne organizmu. Niedob贸r wapnia prowadzi do zaburze艅 nerwowo-mi臋艣niowych oraz demineralizacji ko艣ci (odwapnienie ko艣ci prowadz膮ce do jej rozmi臋kania). Wskazania do stosowania: – stany zwi臋kszonego zapotrzebowania na … Czytaj dalej

Cetilevo

Cetilevo jest lekiem przeciwhistaminowym, kt贸ry nie powoduje uspokojenia. Stosuje si臋 go w leczeniu objaw贸w reakcji alergicznej, takich jak: 鈭 alergiczne zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa (w tym przewlek艂e zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa), 鈭 sw臋dz膮ca wysypka (podobna do pokrzywki) utrzymuj膮ca si臋 przez d艂ugi czas (przewlek艂a idiopatyczna pokrzywka). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Ka偶da tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku. Inne sk艂adniki leku to: … Czytaj dalej

Cetip

Cetip stosowany jest w leczeniu os贸b z katarem siennym (sezonowe alergiczne zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa), wyst臋puj膮cymi przez ca艂y rok alergiami, np. alergi膮 na kurz lub sier艣膰 zwierz膮t (ca艂oroczne alergiczne zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa), a tak偶e z obrz臋kiem, zaczerwienieniem i sw臋dzeniem sk贸ry (pokrzywka). Lek ten 艂agodzi te偶 nieprzyjemne objawy i dyskomfort zwi膮zane z wymienionymi wy偶ej chorobami, takie jak kichanie, podra偶nienie b艂ony 艣luzowej nosa i katar, zatkany nos, sw臋dzenie, zaczerwienienie i 艂zawienie … Czytaj dalej

Cetirizine Genoptim

Substancj膮 czynn膮 leku Cetirizine Genoptim jest cetyryzyny dichlorowodorek, kt贸ry nale偶y do grupy lek贸w zwanych lekami przeciwhistaminowymi. Lek ten jest stosowany w leczeniu os贸b z katarem siennym (sezonowe alergiczne zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa), wyst臋puj膮cymi przez ca艂y rok alergiami, np. alergi膮 na kurz lub sier艣膰 zwierz膮t (ca艂oroczne alergiczne zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa), a tak偶e z obrz臋kiem, zaczerwienieniem i sw臋dzeniem sk贸ry (pokrzywka). Lek ten 艂agodzi te偶 nieprzyjemne objawy i dyskomfort zwi膮zane z wymienionymi … Czytaj dalej

Cetirizine Genoptim SPH

Substancj膮 czynn膮 leku Cetirizine Genoptim SPH jest cetyryzyny dichlorowodorek. Cetirizine Genoptim SPH jest lekiem przeciwalergicznym (przeciwhistaminowym). Lek Cetirizine Genoptim SPH jest wskazany u doros艂ych i dzieci w wieku od 6 lat – w celu 艂agodzenia objaw贸w dotycz膮cych nosa i oczu, zwi膮zanych z sezonowym i przewlek艂ym alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa. – w celu 艂agodzenia przewlek艂ej pokrzywki (przewlek艂a pokrzywka idiopatyczna). Je艣li po up艂ywie 3 dni nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje … Czytaj dalej

Cetirizinum US Pharmacia

Cetyryzyny dichlorowodorek jest substancj膮 czynn膮 leku Cetirizinum US Pharmacia. Cetirizinum US Pharmacia jest lekiem przeciwalergicznym. Lek Cetirizinum US Pharmacia jest wskazany u doros艂ych i dzieci w wieku 6 lat i starszych: 鈥 w 艂agodzeniu objaw贸w dotycz膮cych nosa i oczu, zwi膮zanych z sezonowym i przewlek艂ym alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa. 鈥 w 艂agodzeniu objaw贸w pokrzywki. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Ka偶da tabletka powlekana … Czytaj dalej

Cezera

Cezera

Substancj膮 czynn膮 leku Cezera jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Cezera jest lekiem przeciwalergicznym. Lek Cezera stosuje si臋 w leczeniu objaw贸w zwi膮zanych z: – alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (w tym z przewlek艂ym alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa), – pokrzywk膮. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Ka偶da tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku. Pozosta艂e sk艂adniki to laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian … Czytaj dalej

Clarderin

Clarderin, roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Clarderin, roztw贸r doustny, 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie dr贸g nosowych spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad, gor膮czk膮 sienn膮 lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia, sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Clarderin, roztw贸r doustny stosowany jest r贸wnie偶 w celu 艂agodzenia objaw贸w … Czytaj dalej

Claritine Allergy

Claritine Allergy

Claritine Allergy nale偶y do grupy lek贸w przeciwhistaminowych. Leki te zmniejszaj膮 objawy uczulenia, zapobiegaj膮c dzia艂aniom wywo艂ywanym przez substancj臋 nazywan膮 histamin膮, kt贸ra wytwarzana jest w organizmie. Claritine Allergy 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa, takie jak: kichanie, sw臋dzenie i wodnista wydzielina z nosa, sw臋dzenie i pieczenie oczu. Lek mo偶e by膰 r贸wnie偶 stosowany w celu 艂agodzenia objaw贸w przewlek艂ej pokrzywki idiopatycznej (sw臋dzenie, zaczerwienienie sk贸ry). Dzia艂anie lecznicze polegaj膮ce na z艂agodzeniu tych objaw贸w … Czytaj dalej

Clatra

Choroby alergiczne s膮 coraz popularniejsze, a ich objawy mog膮 dawa膰 o sobie zna膰 nie tylko w wieku dzieci臋cym. Alergikami coraz cz臋艣ciej zostaj膮 r贸wnie偶 osoby doros艂e, kt贸re wcze艣niej nie mia艂y 偶adnych tego typu problem贸w. Z tego wzgl臋du schorzenia alergiczne stanowi膮 dzisiaj jeden z g艂贸wnych problem贸w medycznych. Alergia to nic innego jak niew艂a艣ciwa reakcja uk艂adu immunologicznego cz艂owieka na alergeny znajduj膮ce si臋 w 艣rodowisku. Do najcz臋stszych chor贸b alergicznych nale偶膮: astma oskrzelowa, alergiczny nie偶yt … Czytaj dalej

Clemastinum Aflofarm

Clemastinum Aflofarm to syrop o dzia艂aniu przeciwhistaminowym. Lek zawiera substancj臋 czynn膮 klemastyn臋. Dzia艂anie przeciwalergiczne polega na blokowaniu receptor贸w histaminowych H1, co zapobiega skutkom dzia艂ania histaminy, takim jak rozszerzenie i zwi臋kszenie przepuszczalno艣ci naczy艅 prowadz膮ce do obrz臋k贸w i zaczerwienienia. Klemastyna szybko wch艂ania si臋 z przewodu pokarmowego. Obecno艣膰 pokarmu nie wp艂ywa na wch艂anianie. Maksymalne st臋偶enie we krwi wyst臋puje po 4 – 6 godzinach. Wskazania do stosowania: – leczenie objaw贸w zwi膮zanych z alergicznym nie偶ytem … Czytaj dalej

Clemastinum Hasco

Clemastinum HASCO, tabletki zawieraj膮 klemastyn臋, lek hamuj膮cy dzia艂anie histaminy – jednej z substancji bior膮cych udzia艂 w reakcjach uczuleniowych w organizmie. W wyniku dzia艂ania przeciwhistaminowego klemastyna 艂agodzi objawy alergicznego zapalenia b艂ony 艣luzowej nosa (kichanie, wodnista wydzielina z nosa, 艂zawienie) oraz alergii sk贸rnych (pokrzywka, obrz臋k, 艣wi膮d).Lek ten jest przeznaczony do stosowania w celu 艂agodzenia objaw贸w: 鈥 alergii sk贸rnych (takich jak: zapalenie kontaktowe sk贸ry, pokrzywka, 艣wi膮d) oraz sk贸rnych objaw贸w obrz臋ku naczynioruchowego (obrz臋ku Quinckiego); … Czytaj dalej

Contrahist

Contrahist

Substancj膮 czynn膮 leku Contrahist jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Contrahist jest lekiem przeciwalergicznym . Lek Contrahist stosuje si臋 w leczeniu objaw贸w zwi膮zanych z: 鈥 alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (w tym przewlek艂ym alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa); 鈥 pokrzywk膮 Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Ka偶da tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku. – Inne sk艂adniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), laktoza jednowodna, magnezu … Czytaj dalej

Contrahist Allergy

Contrahist Allergy

Substancj膮 czynn膮 leku Contrahist Allergy jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Contrahist Allergy jest lekiem przeciwalergicznym. Lek Contrahist Allergy jest wskazany u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci w wieku powy偶ej 6 lat w leczeniu objaw贸w zwi膮zanych z: – alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (w tym przewlek艂ym alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa), – przewlek艂膮 pokrzywk膮 idiopatyczn膮. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Ka偶da tabletka powlekana zawiera 5 mg … Czytaj dalej

Dasergin

Dasergin zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Jak dzia艂a lek DaserginDasergin jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji聽alergicznej oraz jej objaw贸w. Kiedy nale偶y stosowa膰 lek DaserginDasergin 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony聽艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza)聽u doros艂ych i m艂odzie偶y w wieku od 12 lat. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub聽sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz … Czytaj dalej

Dasselta

Dasselta zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Dasselta jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Dasselta 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych i m艂odzie偶y w wieku 12 lat i starszej. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie … Czytaj dalej

Dehistar

Dehistar w postaci roztworu doustnego jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Dehistar w postaci roztworu doustnego 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie dr贸g nosowych spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Dehistar roztw贸r doustny jest r贸wnie偶 … Czytaj dalej

Deloriar

Deloriar jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Deloriar 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Deloriar stosowany jest r贸wnie偶 w celu 艂agodzenia objaw贸w zwi膮zanych z pokrzywk膮 (stan … Czytaj dalej

Delorissa

Delorissa zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Delorissa roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Delorissa roztw贸r doustny 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci w wieku 1 roku i powy偶ej. Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 … Czytaj dalej

Delortan

Delortan

Delortan zawiera desloratydyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Delortan roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Delortan roztw贸r doustny 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci powy偶ej 1. roku 偶ycia. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia … Czytaj dalej

Delortan Allergy

Delortan Allergy jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Delortan Allergy 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, zatkanie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Delortan Allergy stosowany jest r贸wnie偶 w celu … Czytaj dalej

Denovals

Denovals roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Denovals roztw贸r doustny, 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Denovals roztw贸r doustny stosowany jest r贸wnie偶 w celu … Czytaj dalej

Desalergo

Desalergo roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Desalergo roztw贸r doustny, 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia, sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Desalergo roztw贸r doustny stosowany jest r贸wnie偶 w celu … Czytaj dalej

Desetax

Lek Desetax, roztw贸r doustny zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym i przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Lek Desetax jest stosowany w celu: – 艂agodzenia objaw贸w zwi膮zanych z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci powy偶ej 1. roku 偶ycia. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wodnista wydzielina lub sw臋dzenie … Czytaj dalej

Deslix

Deslix 0,5 mg/ml roztw贸r doustny zawiera substancj臋 czynn膮 desloratadyn臋 – lek przeciwhistaminowy (przeciwalergiczny), kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Deslix 0,5 mg/ml roztw贸r doustny 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub … Czytaj dalej

Deslodyna

Deslodyna roztw贸r doustny jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Deslodyna roztw贸r doustny 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie dr贸g nosowych spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Deslodyna roztw贸r doustny stosowany jest r贸wnie偶 w celu … Czytaj dalej

Deslodyna pro

Deslodyna pro tabletki ulegaj膮ce rozpadowi w jamie ustnej, jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Deslodyna pro tabletki ulegaj膮ce rozpadowi w jamie ustnej, 艂agodz膮 objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie dr贸g nosowych spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub … Czytaj dalej

Desloraphar

Desloraphar jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia 艂agodzenie reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Desloraphar 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie dr贸g nosowych spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie lub 艂zawienie oczu. Desloraphar stosowany jest r贸wnie偶 w celu 艂agodzenia objaw贸w zwi膮zanych z pokrzywk膮 (stan sk贸ry … Czytaj dalej

Desloratadine +pharma

Desloratadine +pharma zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Desloratadine +pharma jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywo艂uj膮cym senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Desloratadine +pharma 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie dr贸g nosowych spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych i m艂odzie偶y w wieku 12 lat i starszych. Do objaw贸w takiego stanu zalicza si臋: kichanie, sw臋dzenie lub wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie … Czytaj dalej

Desloratadine Actavis

Desloratadine Actavis zawiera substancj臋 czynn膮 desloratadyn臋, kt贸ra ma dzia艂anie przeciwhistaminowe. Desloratadine Actavis, roztw贸r doustny, jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. Pomaga kontrolowa膰 reakcj臋 alergiczn膮 oraz jej objawy. Lek Desloratadine Actavis, roztw贸r doustny, 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci od pierwszego roku 偶ycia i starszych. Do objaw贸w nale偶膮: … Czytaj dalej

Desloratadine Aurovitas

Desloratadine Aurovitas zawiera desloratadyn臋, kt贸ra jest lekiem przeciwhistaminowym. Desloratadine Aurovitas jest lekiem przeciwalergicznym, kt贸ry nie wywo艂uje senno艣ci. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej oraz jej objaw贸w. Desloratadine Aurovitas 艂agodzi objawy zwi膮zane z alergicznym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenie b艂ony 艣luzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przyk艂ad katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u doros艂ych i m艂odzie偶y w wieku 12 lat i starszej. Do objaw贸w nale偶膮: kichanie, wydzielina lub sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz … Czytaj dalej

Desloratadine Dr.Max

Substancj膮 czynn膮 leku Desloratadine Dr. Max jest desloratadyna, kt贸r膮 zalicza si臋 do lek贸w przeciwhistaminowych. U艂atwia kontrol臋 reakcji alergicznej i 艂agodzi jej objawy. Lek ten 艂agodzi objawy zwi膮zane z uczuleniowym zapaleniem b艂ony 艣luzowej nosa (zapalenia b艂ony 艣luzowej nosa wywo艂ywanego uczuleniem, np. katarem siennym lub uczuleniem na roztocza znajduj膮ce si臋 w kurzu). Objawy te obejmuj膮 kichanie, wydzielin臋 z nosa, sw臋dzenie nosa, sw臋dzenie podniebienia oraz sw臋dzenie, zaczerwienienie i 艂zawienie oczu. Desloratadyna stosowana jest … Czytaj dalej

Powy偶ej znajduje si臋 lista produkt贸w stosowanych w leczeniu alergii sk贸rnej.

Zobacz tak偶e:

Czym jest alergia sk贸rna

Alergia sk贸rna to uwidaczniaj膮ce si臋 na sk贸rze reakcje, wyst臋puj膮ce po kontakcie z czynnikiem szkodliwym dla danej osoby, czyli alergenem. Mo偶e mie膰 r贸偶ne postacie, owrzodzenia, zaczerwienione miejsca, wysypka, prawie zawsze towarzyszy im 艣wi膮d. Alergia sk贸rna mo偶e wyst臋powa膰 po spo偶yciu z jedzeniem szkodliwej substancji, lub przez kontakt zewn臋trzny, czyli alergia kontaktowa, sk贸ra dotyka艂a 艣rodka, kt贸ry spowodowa艂 patologiczn膮 reakcje ze strony uk艂adu odporno艣ciowego, taki alergen mo偶e by膰 ukryty w kurzu, sier艣ci zwierz膮t, py艂kach ro艣lin, ale te偶 detergentach, u偶ywanych do prania lub 艣rodkach do k膮pieli. Pokrzywka daje bardzo dokuczliwe objawy np. sw臋dzenie sk贸ry, czerwone b膮ble, opuchlizna i obrz臋ki. Po wyst膮pieniu reakcji alergicznej wa偶ne jest by dzia艂anie by艂o szybkie, wtedy jest skuteczniejsze.

A jak sobie poradzi膰 z alergi膮 sk贸rn膮

Istniej臋 wiele r贸偶nych medykament贸w stosowanych w leczeniu alergii, r贸wnie偶 sk贸rnej.聽Najcz臋艣ciej u偶ywane 艣rodki to ma艣ci i kremy. Stosuj臋 si臋 je na czyst膮 i such膮 sk贸r臋 w miejscach „chorych”. Wiele z nich zawiera retinol- witamin臋 A, ale r贸wnie偶 hydrokortyzon. Dodatkowo mo偶na przyjmowa膰 leki doustne dzia艂aj膮 one przeciwhistaminowo, blokuj膮 one wydzielanie histaminy, dzi臋ki czemu uczulenie przestaj臋 sw臋dzie膰. W przypadku alergii kontaktowej wa偶ne by pozby膰 si臋 alergenu ze sk贸ry, by d艂u偶ej jej nie podra偶nia膰. Po umyciu podra偶nionego miejsca warto posmarowa膰 to miejsce ma艣ci膮 i wzi膮膰 tabletk臋.聽Leki na alergi臋 maj膮 r贸偶ne formy podania i r贸偶ne st臋偶enia substancji czynnych, jednak sk艂adniki aktywne wyst臋puj膮ce w lekach z regu艂y s膮 takie same.

Substancje czynne wykorzystywane do leczenia schorze艅 o charakterze alergicznym: