Konsultacja merytoryczna:

Hydrocortisonum Oceanic

Lek Hydrocortisonum Oceanic ma postać kremu do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynną hydrokortyzonu octan. Lek po zastosowaniu na skórę działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco na naczynia krwionośne.

Lek hamuje rozwój objawów zapalenia, nie wpływając na jego przyczynę.

Wskazania do stosowania:
Reakcje skórne po ukąszeniu lub użądleniu przez owady,

Jaki jest skład Hydrocortisonum Oceanic, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest hydrokortyzonu octan.
1 g kremu zawiera 5 mg hydrokortyzonu octanu.

Pozostałe składniki to: propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, sorbitanu stearynian, makrogolu eter cetostearylowy, parafina ciekła, wazelina biała, alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hydrocortisonum Oceanic – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

O ile lekarz nie zaleci inaczej chorobowo zmienione miejsca na skórze należy smarować cienką warstwą leku 2 razy na dobę. Po użyciu leku należy umyć ręce.

Stosowanie leku bez porozumienia z lekarzem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas długotrwałego stosowania leku, stosowania na dużych powierzchniach skóry lub na uszkodzoną skórę czy pod opatrunkiem zamkniętym oraz w przypadku stosowania u dzieci, w wyniku nasilonego wchłaniania substancji czynnych do układu krążenia, mogą wystąpić ogólne działania niepożądane kortykosteroidów (m.in. zahamowanie czynności osi podwzgórze-przysadka-nadnercza, zespół Cushinga).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hydrocortisonum Oceanic – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hydrocortisonum Oceanic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Hydrocortisonum Oceanic nie należy stosować u kobiet w ciąży bez zalecenia lekarza. Jeżeli w okresie stosowania leku Hydrocortisonum Oceanic kobieta zajdzie w ciążę lub przypuszcza, że jest w ciąży, powinna skontaktować się z lekarzem. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować leku Hydrocortisonum Oceanic bez porozumienia się z lekarzem, gdyż nie wiadomo czy stosowane miejscowo kortykosteroidy przenikają do mleka kobiecego.

Ulotka Hydrocortisonum Oceanic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Hydrocortisonum Oceanie (.Hydrocortisoni acetas) 5 mg/g, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hydrocortisonum Oceanic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Cena - ile kosztuje Hydrocortisonum Oceanic?

Cena Hydrocortisonum Oceanic i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hydrocortisonum Oceanic.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hydrocortisonum Oceanic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie A-Derma balsam do ust w sztyfcie (Opakowanie: 4 g)A-Derma balsam do ust w sztyfcie (Opakowanie: 4 g) zapewnia intensywną pielęgnację zniszczonej i przesuszonej skórze ust.
Opracowany na bazie mleczka z owsa Rhealba o silnych właściwościach kojących, utrzymuje długotrwałe nawilżenie zapobiegając przesuszeniom oraz pełną odbudowę zniszczonej skóry. Tworząc warstwę ochronną zapobiega drażniącym działaniom czynników ś…

22.99 

Zastosowanie Elgydium Anti Plaque antybakteryjna pasta do zębów (Opakowanie: 75 ml)Elgydium Anti Plaque antybakteryjna pasta do zębów (Opakowanie: 75 ml) zapobiega tworzeniu się szkodliwej płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego. Specjalnie opracowana formuła jest dostosowana do użytku przez wszystkich członków rodziny (dzieci od 12. roku życia).

Antybakteryjna pasta do zębów jest bezpieczna dla szkliwa, a dodatkowo pozostawia przyjemny zapach i…

13.95 

Kneipp Bade-essenz Goodbye Stress (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

31.99 

Kneipp 2in1 Dusche Kraftvoll (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.99 

Zastosowanie OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g)OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g) to maść na jęczmień bez recepty, przeznaczona do stosowania przy jęczmieniu i gradówce oka.

Maść na jęczmień na powiece nawilża skórę, zmniejsza obrzęk i dyskomfort. Regeneruje naskórek i przyspiesza powrót do zdrowia.Efekt działania OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g)OptiCleaner maść zawiera mió…

23.27 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief