Aleric

Aleric to lek przeciwalergiczny, który jest dostępny bez recepty. Jest przeznaczony do łagodzenia objawów alergii, takich jak katar, swędzenie nosa, pieczenie oczu czy kichanie. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Pamiętaj jednak, że mimo dostępności bez recepty, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania leku. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Aleric. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Aleric zawiera loratadynę – lek przeciwalergiczny.

Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie objawów: całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (takich jak wodnista wydzielina z nosa, kichanie, świąd i pieczenie oczu) oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (świąd skóry i pokrzywka).

Jaki jest skład Aleric, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: loratadyna 10 mg; substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia zżelowana, laktoza bezwodna, krospowidon, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, kwas stearynowy.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Aleric – jak stosować?

Lek Aleric należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Lek należy stosować doustnie. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
10 mg (1 tabletka) raz na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat:
– masa ciała większa niż 30 kg: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę;
– masa ciała mniejsza niż 30 kg: 5 mg (½ tabletki) raz na dobę. Preparat jest przeznaczony dla dzieci, które są w stanie połknąć tabletkę. U dzieci w wieku od 2 do 6 lat zaleca się stosowanie loratadyny w postaci syropu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Może wystąpić senność, ból głowy oraz przyspieszenie czynności serca. Jeśli pacjent jest przytomny należy wywołać wymioty, następnie należy podać węgiel aktywowany w celu związania pozostałości leku w żołądku. Lekarz może także zalecić wykonanie płukania żołądka. W razie przedawkowania stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aleric – czy mogę spożywać alkohol?

Przyjmowanie loratadyny równocześnie z pokarmem może powodować nieznaczne opóźnienie wchłaniania loratadyny, co nie ma wpływu na działanie kliniczne.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Aleric w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Aleric w czasie ciąży.
Nie należy stosować leku Aleric w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Aleric

Ulotka Aleric – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Aleric przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aleric m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Aleric w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Aleric

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aleric? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Aleric. Podziel się doświadczeniami na forum.