Konsultacja merytoryczna:

Claritine Duo

Claritine Duo

Lek Claritine Duo jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu zawierającym 2 substancje czynne: loratadynę o działaniu przeciwalergicznym i pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową.

Jak działa Claritine Duo
Loratadyna pomaga zmniejszyć objawy alergiczne poprzez zahamowanie działania w organizmie substancji zwanej histaminą (działa przeciwalergicznie).
● Pseudoefedryna pomaga zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa (udrożnia nos).

Kiedy stosować Claritine Duo
Lek jest wskazany w leczeniu objawów okresowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, którym towarzyszy przekrwienie błony śluzowej nosa. Claritine Duo zmniejsza następujące objawy: uczucie zatkania nosa, kichanie, wodnista wydzielina z nosa (katar), swędzenie nosa i oczu, łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu

Jaki jest skład Claritine Duo, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są loratadyna i pseudoefedryny siarczan. Jedna tabletka zawiera 5 mg loratadyny i 120 mg pseudoefedryny siarczanu (po 60 mg pseudoefedryny siarczanu znajduje się w otoczce i rdzeniu tabletki).

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian.

W skład otoczki wchodzą: guma akacjowa, sacharoza, wapnia siarczan dwuwodny, wapnia siarczan bezwodny, kalafonia, zeina, kwas oleinowy, mydło neutralne, talk, celuloza mikrokrystaliczna, tytanu dwutlenek, wosk biały, wosk Carnauba.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Claritine Duo – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka
Zalecana dawka leku Claritine Duo to 1 tabletka dwa razy na dobę (co 12 godzin). Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy dzielić, rozgniatać, rozgryzać ani żuć.

Lek Claritine Duo można stosować niezależnie od posiłków.

Nie należy przyjmować więcej tabletek leku Claritine Duo niż jest to zalecone w ulotce dla pacjenta.

Czas trwania leczenia powinien być możliwie jak najkrótszy.

Nie należy przyjmować leku dłużej niż przez 10 dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Claritine Duo jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Claritine Duo, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, gdyż mogą wystąpić niebezpieczne objawy przedawkowania, takie jak: bezdech, sinica, śpiączka, zapaść, utrata przytomności, drgawki. Inne objawy, które mogą wystąpić po przedawkowaniu to: omamy, wysoka gorączka, nieregularne lub wolne albo szybkie bicie serca, zaburzenia świadomości i nastroju, ciężka ospałość lub oszołomienie, nerwowość lub podniecenie, wymioty, bóle zamostkowe, niewyraźne widzenie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Claritine Duo – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Claritine Duo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Claritine Duo w czasie ciąży.

Jeśli kobieta karmi piersią nie powinna przyjmować leku Claritine Duo.

Ulotka Claritine Duo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Claritine Duo, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Loratadinum + Pseudoephedrini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 198.82 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Claritine Duo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Claritine Duo, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Loratadinum + Pseudoephedrini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 273.46 KB

Cena - ile kosztuje Claritine Duo?

Cena Claritine Duo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Claritine Duo.

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Claritine Duo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nurofen Forte tabletki powlekane (Opakowanie: 24 )Nurofen Forte tabletki powlekane (Opakowanie: 24 ) jest lekiem zawierającym ibuprofen, przeznaczonym do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, np. migrena, bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie…

18.13 

SEBORADIN FITOCELL Szampon (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.68 

Zastosowanie Tepe szczoteczka międzyzębowa 0,4mm różowa (Opakowanie: 6 szt.)Szczoteczki międzyzębowe są wyprodukowane zgodnie ze szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie stomatologii, mają najwyższej jakości włosie oraz powlekany plastikiem elastyczny drut, by efektywnie i delikatnie oczyszczać przestrzenie trudno dostępne.
Szczoteczki międzyzębowe Tepe są produkowane w dziewięciu rozmiarach (od 0,4mm do 1,5mm) aby umożliwić jak najlepsze dopasowanie zarówno do…

22.99 

Zastosowanie Eucerin Sun DryTouch spray przeciwsłoneczny Lsf 50 (Opakowanie: 200 ml)Eucerin Sun DryTouch spray przeciwsłoneczny Lsf 50 (Opakowanie: 200 ml) to wygodny i łatwy w użyciu transparentny spray zapewniający bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną UVA / UVB. Eucerin Sun DryTouch spray przeciwsłoneczny Lsf 50 (Opakowanie: 200 ml) został opracowany dla skóry wrażliwej i alergicznej ciała. Wygodna formuła sprayu zapewnia szybką aplikację docierając do trudno dostępnych…

88.99 

Zastosowanie Naturell Czosnek forte bezzapachowy kapsułki (Opakowanie: 90 )Naturell Czosnek forte bezzapachowy kapsułki (Opakowanie: 90 ) to suplement diety z ekstraktem z czosnku. Wspiera odporność organizmu oraz działa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy, chroniąc przed wieloma chorobami. Ma także wpływ na prawidłowe trawienie.Efekt działania Naturell Czosnek forte bezzapachowy kapsułki (Opakowanie: 90 )Produkt zawiera sproszkowany czosnek w postaci bezzapachowej, dzięki czemu suplement może…

20.23 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief