Konsultacja merytoryczna:

Claritine

Claritine

Substancja czynna leku Claritine – loratadyna jest trójpierścieniowym lekiem przeciwhistaminowym, selektywnym antagonistą obwodowych receptorów histaminowych H1.

Claritine jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Claritine jest wskazany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (takich jak: kichanie, wyciek z nosa i swędzenie, świąd i pieczenie oczu) i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Jaki jest skład Claritine, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest loratadyna.
Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg loratadyny.

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Claritine – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
10 mg (jedna tabletka) raz na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat:
Masa ciała większa niż 30 kg: 10 mg (jedna tabletka) raz na dobę.
Nie jest wskazane stosowanie tabletek (10 mg) u dzieci, których masa ciała jest mniejsza niż 30 kg. U tych dzieci można stosować Claritine w postaci syropu.

Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, ponieważ klirens loratadyny u tych osób może być zmniejszony. W takich przypadkach, dorosłym i dzieciom o masie ciała większej niż 30 kg należy podawać 10 mg loratadyny (w postaci tabletek lub syropu) co drugi dzień, a dzieciom o masie ciała 30 kg lub mniejszej – 5 mg loratadyny (w postaci syropu) co drugi dzień.

Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku i pacjentów z niewydolnością nerek.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Claritine jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przedawkowaniu loratadyny obserwowano: senność, przyspieszenie czynności serca i ból głowy. W razie przedawkowania, należy natychmiast zastosować leczenie objawowe i podtrzymujące, i kontynuować je tak długo, jak to będzie konieczne. Można podać węgiel aktywowany w postaci wodnej zawiesiny. Można także wykonać płukanie żołądka. Loratadyny nie można eliminować z organizmu poprzez hemodializę, nie wiadomo, czy można ją eliminować poprzez dializę otrzewnową. Po udzieleniu pomocy pacjenta należy nadal monitorować.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Claritine – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. W przeprowadzonych testach psychomotorycznych alkohol nie nasila działania loratadyny.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Claritine w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie stosować leku Claritine w okresie ciąży. Loratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Claritine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CLARITINE, 10 mg, tabletki (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 224.10 KB


CLARITINE, 1 mg/ml, syrop (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 244.45 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Claritine m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CLARITINE, 10 mg, tabletki (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 187.27 KB


CLARITINE, 1 mg/ml, syrop (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 187.31 KB

Cena - ile kosztuje Claritine?

Cena Claritine i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Claritine.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Claritine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Capital Soleil spray do opalania + hialuron SPF 50 (Opakowanie: 200 ml)Vichy Capital Soleil spray do opalania + hialuron SPF 50 (Opakowanie: 200 ml) to spray nawilżający, który zapewnia także wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Kosmetyk jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry, także dla cery wrażliwej. Może być stosowany na co dzień lub do opalania.Efekt działania Vichy Capital Soleil spray do…

88.99 

Seboradin Forte Lotion (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

23.09 

Zastosowanie Cholestil Max tabletki (Opakowanie: 30 )Cholestil Max tabletki (Opakowanie: 30 ) to lek polecany do stosowania pomocniczo w łagodzeniu i leczeniu skurczy dróg żółciowych, zaburzeń dyspeptycych. Może być również stosowany po operacjach pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych (po zaleceniu lekarza). Pomaga w utracie łaknienia.
Efekt działania Cholestil Max tabletki (Opakowanie: 30 )Cholestil Max tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera substancję czynną, pochodną kumaryny, która działa działa rozkurczowo…

23.66 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Plus krem do rąk 5% (Opakowanie: 75 ml)Skóra naszych rąk jest bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników środowiskowych niż jakakolwiek inna część ciała. Częste mycie rąk z użyciem wysuszającego mydła czy innych środków chemicznych, niskie temperatury czy wykonywana praca fizyczna niekorzystnie wpływają na stan naturalnej bariery ochronnej skóry. Osłabienie bariery ochronnej powoduje…

47.99 

Zastosowanie CeraVe nawilżający krem do skóry suchej (Opakowanie: 454 g)CeraVe nawilżający krem do skóry suchej (Opakowanie: 454 g) to nawilżający krem przeznaczony zarówno do skóry twarzy, jak i całego ciała. Zawiera aktywne substancje, które wzmacniają i regenerują tkankę, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Skóra staje się aksamitna i delikatna.Efekt działania CeraVe nawilżający…

51.97 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief