Spis leków zawierających substancję: Kwas acetylosalicylowy

Abrea

Abrea to lek zawierający kwas acetylosalicylowy w dawce 75mg w każdej tabletce. Jest stosowany jako środek zmniejszający ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi, a tym samym zapobiegający np. zawałom i udarom. Produkt leczniczy Abrea jest wskazany do stosowania w celu zmniejszenia ryzyka tworzenia się zakrzepów krwi i późniejszych powikłań w postaci: zawału serca, udaru mózgu, chorób sercowo-naczyniowym u osób, u których występuje stabilna lub niestabilna dławica piersiowa. Lek jest dostępny bez recepty.

Acard

Acard

Lek Acard jest dostępny bez recepty, przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. M.in. w zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka; po świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca; w niestabilnej chorobie wieńcowej i innych schorzeń kardiologicznych.

Acecardin

Acecardin to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – kwas acetylosalicylowy. Jest stosowany w chorobie niedokrwiennej serca oraz w sytuacjach klinicznych, w których celowe jest hamowanie agregacji płytek krwi. Działanie leku polega na hamowaniu zlepiania się (agregacji) płytek krwi, co zapobiega powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Acesan

Acesan to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Substancja ta hamuje zdolność płytek krwi do agregacji (zlepiania się) i tworzenia zakrzepów. Kwas acetylosalicylowy należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest zalecany w profilaktyce zawału serca, udaru mózgu, powikłań zatorowo-zakrzepowych po interwencjach na naczyniach, w dławicy piersiowej oraz po świeżym zawale mięśnia sercowego.

Acetylsalicylic Acid Sandoz

Acetylsalicylic Acid Sandoz to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, znanego również jako aspiryna. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. W niskich dawkach wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, hamuje agregację płytek krwi i może być stosowany w profilaktyce chorób układu krążenia. Lek jest dostępny bez recepty.

Acoren

Acoren to lek, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Stosowany jest w małych dawkach jako lek przeciwpłytkowy. Płytki krwi to niewielkie komórki krwi, które są przyczyną powstawania zakrzepu krwi i które biorą udział w procesie zakrzepicy. Acoren jest zalecany do stosowania w profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Lek ten nie jest zalecany do stosowania w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Może być stosowany jedynie profilaktycznie. Decyzję o rozpoczęciu leczenia i stosowanej dawce leku Acoren powinien podjąć lekarz.

Acticard

Acticard to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który jest stosowany w małych dawkach jako lek przeciwpłytkowy. Jest on stosowany profilaktycznie w chorobach układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Wskazania do stosowania obejmują profilaktykę chorób układu krążenia po przebytym zawale serca, niestabilnej i stabilnej chorobie niedokrwiennej serca, oraz po przebytym udarze mózgu. Acticard jest dostępny bez recepty.

Alepton

Alepton to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który jest stosowany w małych dawkach jako lek przeciwpłytkowy. Płytki krwi są małymi krwinkami, które powodują krzepnięcie krwi i uczestniczą w powstawaniu zakrzepicy. Alepton jest stosowany w celu zmniejszenia ryzyka tworzenia się zakrzepów, a tym samym występowania zawałów mięśnia sercowego i udaru. Jest dostępny bez recepty.

Alka-Prim

Alka Prim

Alka-Prim to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Stosowany jest w bólach o słabym lub średnim nasileniu, takich jak ból głowy (w tym występujące w nadkwaśności), bóle mięśni i stawów. Produkt jest dostępny w postaci tabletek musujących.

Alka-Seltzer

Alka-Seltzer

Alka-Seltzer to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Lek jest stosowany w leczeniu dolegliwości bólowych o lekkim i średnim nasileniu, takich jak bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle zębów, a także ból i gorączkę w przebiegu przeziębienia i grypy.

Anacard medica protect

Anacard medica protect

Anacard Medica Protect to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest przeznaczony do długotrwałego stosowania w chorobach z ryzykiem zakrzepów i zatorów naczyń krwionośnych. Lek ten działa poprzez zapobieganie zlepianiu się (agregacji) płytek krwi. Anacard Medica Protect jest dostępny bez recepty.

Anacard Protect

Anacard Protect to lek zawierający substancję czynną – kwas acetylosalicylowy. Jest to produkt leczniczy stosowany u pacjentów z chorobami, które stwarzają zagrożenie tworzenia się zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Wskazany jest do długotrwałego stosowania w profilaktyce chorób układu krążenia, które mogą powodować zakrzepy i zatory w naczyniach krwionośnych, takich jak zawał serca; niestabilna i stabilna choroba niedokrwienna serca. Jest dostępny bez recepty.

Anopyrin

Anopyrin to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który należy do grupy leków przeciwpłytkowych. Działanie tego leku polega na zmniejszeniu ryzyka powstawania zakrzepów krwi, które mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zawał serca, udar mózgu czy dławica piersiowa. Jest stosowany w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi u pacjentów z niestabilną lub stabilną dławicą piersiową oraz po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych. Lek jest dostępny bez recepty.

Antygrypin

Antygrypin to lek dostępny bez recepty, który ma postać tabletek musujących. Jest to preparat złożony, zawierający kwas acetylosalicylowy, witaminę C oraz kofeinę. Stosuje się go do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

APAP migrena

APAP Migrena to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Te składniki działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a kofeina dodatkowo wzmacnia działanie przeciwbólowe pozostałych substancji. Lek jest przeznaczony do doraźnego leczenia bólów głowy, w tym migreny. Nie powinien być stosowany dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.

Asapirine 150 mg

Asapirine 150 mg to lek zawierający kwas acetylosalicylowy. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek ten jest często stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z przeziębieniem i grypą. Asapirine 150 mg jest dostępny bez recepty.

Asapro

Asapro to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który jest stosowany w profilaktyce zawału serca. Działa poprzez hamowanie agregacji płytek krwi, co zapobiega powstawaniu zakrzepów, które mogą prowadzić do zawału serca. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują zapobieganie zawałowi serca u osób z podwyższonym ryzykiem sercowo-naczyniowym.

Ascalcin

Ascalcin to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zawiera kwas acetylosalicylowy i wapń w postaci łatwo przyswajalnej, co dostarcza jonów wapnia wykazujących działanie przeciwzapalne, przeciwwysiękowe i przeciwalergiczne. Lek jest stosowany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy oraz gorączki, bólów mięśni, bólów stawów, bólów głowy (w tym migrenowych), bólów zębów i nerwobólów. Ascalcin jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Ascalcin Plus

Ascalcin Plus

Ascalcin Plus to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy oraz przeciwzapalny w postaci proszku musującego w saszetkach do rozpuszczania. Produkt leczniczy zawiera 3 składniki aktywne i działa wielokierunkowo. Kwas acetylosalicylowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) zmniejsza gorączkę i stan zapalny oraz łagodzi ból. Witamina C i wapń wspierają prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Ascalcin Plus stosuje się przy objawach grypy i przeziębienia, gorączce, bólach mięśni oraz stawów, nerwobólach, bólach zębów czy głowy, także migrenie. Lek można podawać osobom dorosłym oraz dzieciom w wieku powyżej 12 lat. Produkt jest dostępny bez recepty.

Ascalcin Plus o smaku malinowym

Ascalcin Plus o smaku malinowym to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest polecany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka i bóle, a także łagodzi bóle o lekkim i średnim nasileniu o różnej etiologii, takie jak bóle zębów, stawów, mięśni, głowy, migreny czy nerwobóle. Lek zawiera trzy składniki aktywne: kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witaminę C) oraz wapń. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

Ascodan

Ascodan

Ascodan to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy i kodeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kodeina, poza działaniem przeciwbólowym, działa przeciwkaszlowo. Lek jest stosowany w leczeniu dolegliwości towarzyszących przeziębieniu i grypie z gorączką oraz bólu różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bólu głowy, mięśni, stawów, bólu neuropatycznego.

Aspicont

Aspicont to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to substancja zaliczana do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz hamujące agregację płytek krwi. Lek ten jest stosowany w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Aspicont dostępny jest w postaci tabletek dojelitowych.

Aspifox / Aspifox Cardio

Aspifox, znany również jako Aspifox Cardio, to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy w małych dawkach. Kwas acetylosalicylowy w niewielkich dawkach zmniejsza krzepliwość krwi, dzięki czemu przeciwdziała ryzyku powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Lek ten jest stosowany profilaktycznie, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz problemów sercowo-naczyniowych u pacjentów cierpiących na stabilną lub niestabilną dławicę piersiową.

Aspimag

Aspimag to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy oraz tlenek magnezu. Kwas acetylosalicylowy w niewielkich dawkach zmniejsza krzepliwość krwi, co przeciwdziała ryzyku powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Lek ten jest stosowany w profilaktyce przeciwzawałowej, przy nadciśnieniu, a także w chorobach serca. Aspimag jest dostępny w postaci tabletek.

Aspirin

Aspirin

Aspirin to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest stosowany w leczeniu gorączki oraz bólu o nasileniu małym i umiarkowanym. Aspirin jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców, a także dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą.

Aspirin 300

Aspirin 300 to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to jedna z najpopularniejszych substancji przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Aspirin obniża gorączkę, ogranicza powstawanie i rozwój stanów zapalnych, wykazuje również działanie przeciwbólowe. Stosowany jest w przypadku przeziębień lub słabych bólów. Aspirin 300 hamuje agregację płytek krwi w chorobach układu sercowo-naczyniowego, takich jak niestabilna choroba wieńcowa, świeży zawał mięśnia sercowego lub podejrzenie świeżego zawału serca, zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, zapobieganiu powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po zabiegach chirurgicznych lub interwencjach na naczyniach.

Aspirin C

Aspirin C

Aspirin C to lek w formie tabletek musujących, który zawiera kwas acetylosalicylowy i witaminę C. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast witamina C jest korzystna w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na tę witaminę. Lek jest stosowany w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni, a także w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Aspirin C jest dostępny bez recepty.

Aspirin C Forte

Aspirin C Forte

Aspirin C Forte to lek zawierający podwójne dawki składników, przeznaczony do walki z objawami przeziębienia i grypy. Działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Łagodzi takie objawy jak gorączka, ból głowy, bóle mięśniowe, a nawet ból gardła. Jest dostępny bez recepty.

Aspirin Cardio

Aspirin Cardio

Aspirin Cardio to lek zawierający kwas acetylosalicylowy (ASA) w dawce 100 mg. Jest to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny i antyagregacyjny. Stosowany jest w celu zapobiegania zawałowi mięśnia sercowego u pacjentów w grupie ryzyka czy powikłaniom zatorowo- zakrzepowym po dużych zabiegach chirurgicznych. Aspirin Cardio jest dostępny bez recepty.

Aspirin Complex

Aspirin Complex to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ten ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej nosa. Aspirin Complex jest stosowany w leczeniu objawowym niedrożności nosa i (lub) zatok oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi.

Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawowym niedrożności nosa i zatok oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i objawami grypopodobnymi. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Aspirin Complex Zatoki

Aspirin Complex Zatoki

Aspirin Complex Zatoki to lek dostępny bez recepty, który ma postać granulatu do sporządzania zawiesiny doustnej. Składa się z dwóch głównych składników: kwasu acetylosalicylowego, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, oraz pseudoefedryny, substancji sympatykomimetycznej. Lek ten jest zwykle stosowany do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, gorączka, ból mięśni i zatok. Działa poprzez zmniejszenie obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, co ułatwia oddychanie.

Aspirin Effect

Aspirin Effect

Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Jest dostępny bez recepty. Substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Lek jest w formie granulatu do bezpośredniego podania na język, co zapewnia szybkie działanie. Wskazany jest do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, bóle mięśni, stawów, pleców, a także w gorączce i dolegliwościach związanych z przeziębieniem.

Aspirin Extra

Aspirin Extra to lek zawierający kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast kofeina poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Lek jest stosowany w łagodzeniu dolegliwości bólowych o niewielkim lub umiarkowanym stopniu nasilenia, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni czy stawów. Aspirin Extra jest dostępny bez recepty.

Aspirin musująca

Aspirin musująca

Aspirin Musująca to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest wskazany do stosowania w razie bólów o lekkim i średnim nasileniu, bólów głowy różnego pochodzenia, bólów zębów, bólów mięśni, bólu i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Aspirin Pro

Aspirin Pro

Aspirin Pro to lek dostępny bez recepty, którego substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Charakteryzuje się szerokim zakresem działania. Jest zalecany do stosowania w różnego rodzaju bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak ból głowy, dolegliwości towarzyszące grypie, bóle zębów, bóle mięśni. Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat.

Aspirin Pro Forte

Aspirin Pro Forte to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, popularnie znany jako aspiryna. Dzięki swoim właściwościom, skutecznie łagodzi ból i obniża gorączkę. Jest stosowany w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu. Lek jest dostępny bez recepty.

Aspirin Ultra Fast

Aspirin Pro to lek dostępny bez recepty, którego substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Charakteryzuje się szerokim zakresem działania. Jest zalecany do stosowania w różnego rodzaju bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak ból głowy, dolegliwości towarzyszące grypie, bóle zębów, bóle mięśni. Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat.

Asprocard

Asprocard to lek zawierający kwas acetylosalicylowy i glicynę. Jest to lek stosowany w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych, co może pomóc w zapobieganiu zawałom serca i udarom mózgu. Lek ten jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania Asprocard obejmują profilaktykę zawału serca u osób o dużym ryzyku, niestabilną chorobę wieńcową, zapobieganie powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, zapobieganie napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Asprocol

Asprocol to lek dostępny bez recepty, który łączy w sobie działanie dwóch substancji: kwasu acetylosalicylowego i glicyny. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie, natomiast glicyna chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego. Lek jest stosowany w celu łagodzenia bólów o lekkim i średnim nasileniu.