Konsultacja merytoryczna:

Aspimag

Lek ASPIMAG zawiera kwas acetylosalicylowy, który stosowany zgodnie z zaleceniami, zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów naczyniowych poprzez wybiórcze hamowanie syntezy tromboksanu – silnego aktywatora agregacji płytek krwi.

W chorobie niedokrwiennej serca i innych chorobach, w których występuje nadmierna krzepliwość krwi, po zabiegach udrażniania naczyń, zawale serca i udarze niedokrwiennym mózgu, wszczepieniu protez naczyniowych i zastawek serca. Zapobiegawczo u osób zagrożonych dużym ryzykiem wystąpienia zatoru naczyniowego.

Jaki jest skład Aspimag, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy oraz magnezu tlenek.
1 tabletka zawiera 150 mg kwasu acetylosalicylowego i 21 mg magnezu tlenku.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sacharoza, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Aspimag – jak stosować ten lek?

Dorośli:
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka to 1/2 tabletki doustnie w czasie posiłkuraz na dobę lub 1 tabletka co drugi dzień.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania mogą być: przyspieszenie oddechu, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia i słuchu, bóle i zawroty głowy, dezorientacja, obniżenie poziomu glukozy we krwi, wykwity skórne.
W przypadku ostrego zatrucia mogą wystąpić: majaczenie, drżenia, duszność, nadmierna potliwość, pobudzenie, wysoka gorączka, śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aspimag – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aspimag w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek ASPIMAG może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie należy go stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu.

Kwas acetylosalicylowy w niewielkich ilościach przenika do mleka kobiecego. Dlatego, jeśli możliwe, należy unikać stosowania leku w czasie karmienia piersią.

Ulotka Aspimag – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aspimag, 150 mg + 21 mg, tabletki (Acidum acetylsalicylicum + Magnesii oxidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 60.74 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aspimag m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aspimag, 150 mg + 21 mg, tabletki (Acidum acetylsalicylicum + Magnesii oxidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 56.36 KB

Cena - ile kosztuje Aspimag?

Cena Aspimag i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aspimag.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aspimag? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dentosafe zestaw do ratowania zęba (Opakowanie: 1 szt.)Dentosafe zestaw do ratowania zęba (Opakowanie: 1 szt.) to specjalny pojemnik z roztworem do tymczasowego przechowywania i transportu złamanych zębów lub ich fragmentów do czasu reimplantacji w gabinecie stomatologicznym. To wyrób medyczny przeznaczony do jednorazowego użytku i w żadnym wypadku nie powinien być ponownie używany. Ponowne użycie nie zagwarantuje żywotności komórek…

92.99 

Zastosowanie Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 )Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 ) to produkt leczniczy o właściwościach grzybobójczych do stosowania na skórę i błony śluzowe. Może być używany w przypadku infekcji okolic zewnętrznych narządów płciowych, stóp lub rąk. Maść ma szerokie spektrum działania.
Efekt działania Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 )Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 )…

17.35 

Zastosowanie Herbapect syrop (Opakowanie: 240 g)Herbapect syrop (Opakowanie: 240 g) to lek o działaniu wykrztuśnym stosowany w przypadku występowania dolegliwości górnych dróg oddechowych. Produkt wspomaga odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.
Przyjmowanie syropu wskazane jest w przypadku występowania nieżytów górnych dróg oddechowych, szczególnie w przypadku tak zwanego suchego kaszlu.
Produkt może być przyjmowany także w przebiegu kaszlu mokrego, z…

17.90 

Zastosowanie Penaten krem na odparzenia (Opakowanie: 50 ml)Zapewnia potrójną ochronę w okolicy pieluszkowej. Zawartość lanoliny przeciwdziała odparzeniom, alantolina, hamamelis i pantenol skutecznie łagodzą podrażnienia, a warstwa ochronna utrzymuje wilgoć z dala od skóry. Efekt działania Penaten krem na odparzenia (Opakowanie: 50 ml)Zapobiega występowaniu pieluszkowego zapalenia skóry. Penaten krem na odparzenia (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Zastosowanie ZINALFAT Krem kojąco-regener. (Opakowanie: 50 ml)ZINALFAT Krem kojąco-regener. (Opakowanie: 50 ml) to krem pielęgnacyjny do stosowania przy skórze podrażnionej, ze zmianami zapalnymi i otarciami. Łagodzi zmiany skórne wynikłe z powodu zabiegów, odparzeń, depilacji, nadmiernego kontaktu z potem. Nadaje się do stosowania u niemowląt już od 6. miesiąca życia.Efekt działania ZINALFAT Krem kojąco-regener. (Opakowanie: 50 ml)ZINALFAT Krem kojąco-regener. (…

40.32 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief