Konsultacja merytoryczna:

Asprocol

Asprocol jest lekiem łączącym w sobie działanie dwóch substancji – kwasu acetylosalicylowego, który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz glicyny, która chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego.

Asprocol jest wskazany:
– w bólu o słabym lub średnim nasileniu, np. bólu mięśni, stawów, bólu głowy;
– w gorączce spowodowanej przez przeziębienie lub inne zakażenie wirusowe albo bakteryjne.

Jaki jest skład Asprocol, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (500 mg w 1 tabletce) i glicyna (200 mg w 1 tabletce).

Pozostałe składniki leku: skrobia ziemniaczana i talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Asprocol – jak stosować ten lek?

Dorośli:
Zwykle 1 tabletka co 3-4 godziny lub 2 tabletki co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat:
UWAGA! Może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza. Dawkowanie jak u dorosłych.

Dzieci:
Leku Asprocol nie należy stosować u dzieci w wieku do 12 lat – patrz punkt „Kiedy nie stosować leku Asprocol”.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U osób, które przedawkowały lek mogą pojawić się: ból i zawroty głowy, szum w uszach i inne nieprawidłowości dotyczące słuchu, zaburzenia świadomości, senność, nadmierne pocenie się, wymioty, biegunka, przyspieszenie oddechu, gorączka, nieprawidłowości w zakresie stężeń elektrolitów we krwi, odwodnienie i obniżenie stężenia glukozy we krwi.

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem.

Osoby, które znacznie przedawkowały lek zwykle wymagają obserwacji i leczenia w warunkach szpitalnych. W leczeniu przedawkowania stosuje się prowokowanie wymiotów, płukanie żołądka, podawanie węgla aktywowanego oraz leczenie objawowe, a w cięższych przypadkach hemodializę lub dializę otrzewnową.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Asprocol – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Asprocol należy popijać dużą ilością płynu.

Uwaga!
Jednoczesne picie alkoholu zwiększa ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego!

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Asprocol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W trzecim trymestrze ciąży lek Asprocol jest przeciwwskazany. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią może być stosowany, jeśli w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Lek Asprocol należy do grupy leków (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Ulotka Asprocol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Asprocol, 500 mg + 200 mg, tabletki (Acidum acetylsalicylicum + Glycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 264.59 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Asprocol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Asprocol, 500 mg + 200 mg, tabletki (Acidum acetylsalicylicum + Glycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 195.12 KB

Cena - ile kosztuje Asprocol?

Cena Asprocol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Asprocol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Asprocol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Hydrofilm Transparentverband 6x7cm (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

99.99 

Dresdner Essenz Dreckspatz Blubbertüte Tauch ein (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.99 

Zastosowanie Lactosan fix herbata na pobudzenie laktacji saszetki (Opakowanie: 20 )Lactosan fix herbata na pobudzenie laktacji saszetki (Opakowanie: 20 ) to herbatka ziołowa przeznaczona dla kobiet karmiących. Herbata Lactosan wspomaga proces laktacji, ale także działa delikatnie uspokajająco i wpływa na prawidłowe trawienie.

Efekt działania Lactosan fix herbata na pobudzenie laktacji saszetki (Opakowanie: 20 )Herbata Lactosan zawiera specjalnie dobraną mieszankę ziół o pozytywnym działaniu dla kobiet…

9.94 

Zastosowanie Vichy Dermab Extra Cover25 podkład w sztyfcie (Opakowanie: 9 g)Vichy Dermab Extra Cover25 podkład w sztyfcie (Opakowanie: 9 g) to kosmetyk polecany do stosowania na przebarwienia lekkie do bardzo widocznych. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Sztyft do makijażu kryje zaczerwienienia i chroni skórę przed promieniowaniem UV dzięki filtrowi SPF 30. Testowany dermatologicznie, jest niekomedogenny. Może być stosowany po peelingach, po zabiegach laserowych…

94.99 

Zastosowanie Panadol Extra (Opakowanie: 24 )Panadol Extra (Opakowanie: 24 ) to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzącym bóle różnego pochodzenia, w tym także ból głowy czy zęba.
Lek skierowany jest dla osób odczuwających dyskomfortowy ból spowodowany zmianami urazowymi czy menstruacją.
Produkt zalecany jest również w przypadku pojawienia się gorączki lub silnej migreny.
Efekt działania Panadol Extra (…

14.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief