Spis leków zawierających substancję: Glicyna

Aminomel

Aminomel to lek stosowany jako składnik żywienia pozajelitowego, zapewniający podaż składników niezbędnych do syntezy białka. Jest szczególnie polecany dla pacjentów po ciężkich urazach, w ostrych i przewlekłych chorobach wymagających stosowania żywienia pozajelitowego, a także w przypadku dużych zabiegów operacyjnych przebiegających z dużym niedoborem białka. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazania do jego stosowania obejmują różne stany kliniczne, które wymagają wsparcia żywieniowego, zwłaszcza gdy tradycyjne żywienie jest niewystarczające lub niemożliwe.

Aminomel Nephro

Aminomel Nephro to roztwór aminokwasów, który nie zawiera cukrów. Jest podawany pacjentowi w infuzji dożylnej, co jest metodą dostarczania składników odżywczych do organizmu. Lek ten jest stosowany w przypadku ostrej lub przewlekłej niewydolności nerek. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15%

Aminoplasmal 15% to preparat w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany do uzupełniania odżywiania. Jest podawany bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i regeneracji organizmu. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15% E

Aminoplasmal 15% E to roztwór do infuzji, który uzupełnia odżywianie. Podaje się go bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal Hepa 10%

Aminoplasmal Hepa 10% to roztwór do infuzji, który zawiera aminokwasy i elektrolity niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Lek jest stosowany w przypadku ciężkich zaburzeń wątroby. Może zapobiegać wystąpieniu lub prowadzić do ustąpienia zaburzeń czynności mózgu występujących w przebiegu ciężkich chorób wątroby. Jest dostępny na receptę.

Aminosteril N-Hepa 8%

Aminosteril N-Hepa 8% to roztwór aminokwasów do żywienia pozajelitowego, dostosowany do zaburzeń metabolizmu aminokwasów towarzyszących ciężkiej niewydolności wątroby. Preparat zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest stosowany w żywieniu pozajelitowym pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, z objawami lub bez objawów encefalopatii. Aminosteril N-Hepa 8% jest dostępny na receptę.

Aminoven Infant 10%

Aminoven Infant 10% to roztwór do infuzji, który zawiera aminokwasy. Jest wskazany do stosowania jako składnik żywienia pozajelitowego u niemowląt (wcześniaków i noworodków urodzonych o czasie) oraz dzieci. Wraz z odpowiednimi ilościami węglowodanów i tłuszczów, będących źródłami energii, oraz witaminami, elektrolitami i pierwiastkami śladowymi, roztwór może być stosowany do całkowitego żywienia pozajelitowego. Jest dostępny na receptę.

Asprocol

Asprocol to lek dostępny bez recepty, który łączy w sobie działanie dwóch substancji: kwasu acetylosalicylowego i glicyny. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie, natomiast glicyna chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego. Lek jest stosowany w celu łagodzenia bólów o lekkim i średnim nasileniu.

Clinimix

Clinimix to gotowy do użycia produkt odżywczy w postaci dwóch roztworów do sporządzania roztworu do infuzji. Zawiera aminokwasy, elektrolity, glukozę i wapń. Jest stosowany w leczeniu zamkniętym. Wskazany jest do żywienia pozajelitowego w przypadkach, gdy odżywianie doustne lub dojelitowe jest niemożliwe, niedostateczne lub przeciwwskazane. Lek jest dostępny na receptę.

Obsidan

Obsidan to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, zaburzeń rytmu serca oraz w profilaktyce migotania przedsionków. Obsidan działa poprzez zmniejszenie częstości pracy serca, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i zmniejszenia obciążenia serca.

Olimel N7

Olimel N7 to emulsja do infuzji, która jest dostarczana w trójkomorowym worku. W pierwszej komorze znajduje się roztwór glukozy, w drugiej — emulsja tłuszczowa, zaś w trzeciej — roztwór aminokwasów. Lek jest stosowany do dożylnego odżywiania przez rurkę dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 2 lat, gdy odżywianie doustne nie jest odpowiednie. Olimel N7 jest dostępny na receptę.

Pluscard

Pluscard

Pluscard to lek zawierający dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i glicynę. Kwas acetylosalicylowy hamuje agregację płytek krwi, co przeciwdziała powstawaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Glicyna natomiast chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego a także zwiększa jego rozpuszczalność, ułatwiając wchłanianie. Pluscard jest stosowany w zapobieganiu zawałowi mięśnia sercowego u osób z chorobą sercowo-naczyniową, zapobieganiu powikłaniom zakrzepowo-zatorowym po przebytym zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu, zabiegach na naczyniach wieńcowych, w dławicy piersiowej. Produkt dostępny jest bez recepty.