Konsultacja merytoryczna:

Aspirin C Forte

Aspirin C Forte

Aspirin C Forte zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C.

Wskazania do stosowania:
Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Jaki jest skład Aspirin C Forte, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i witamina C (Acidum ascorbicum). Jedna tabletka musująca zawiera 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg kwasu askorbowego (witaminy C).

Pozostałe składniki leku to: sodu wodorowęglan (modyfikowany): sodu wodorowęglan i sodu węglan, kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Aspirin C Forte – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka:

Dorośli
jednorazowo 1 tabletkę musującą. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.

Lek do podawania doustnego.
Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach. Leku nie należy stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci i młodzieży z uwagi na ilość substancji czynnych zawartych w jednej tabletce musującej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zatrucie lekiem Aspirin C Forte może być spowodowane długotrwałym przyjmowaniem leku (łagodne zatrucie) lub przedawkowaniem (ciężkie zatrucie), które może zagrażać życiu, np. po przypadkowym przyjęciu leku przez dzieci lub osoby w podeszłym wieku.

Objawami łagodnego zatrucia są: zawroty głowy (w tym pochodzenia błędnikowego), szumy uszne, głuchota, nadmierne pocenie się, nudności i wymioty, ból głowy, splątanie (zaburzenia świadomości z dezorientacją, zaburzeniami myślenia i mowy, urojeniami, omamami, lękiem oraz pobudzeniem psychoruchowym), przyspieszony oddech, zbyt głęboki oddech oraz objawy alkalozy oddechowej (mroczki przed oczami, omdlenie).

W przypadku zatrucia ciężkiego mogą wystąpić ponadto: wysoka gorączka, zaburzenia układu oddechowego (aż do zatrzymania oddechu i uduszenia), zaburzenia pracy serca i naczyń krwionośnych (od nierównego rytmu serca, niskiego ciśnienia aż do zatrzymania pracy serca), utrata płynów i elektrolitów (od odwodnienia, skąpomoczu [zmniejszenie ilości moczu dobowego poniżej 400-500 ml u dorosłych] aż do niewydolności nerek), wzrost lub obniżenie stężenia glukozy we krwi (szczególnie u dzieci), ketoza, krwawienia z układu pokarmowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia neurologiczne objawiające się letargiem, splątaniem aż do śpiączki i napadu drgawkowego.

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, a w przypadku ciężkiego zatrucia pacjenta należy natychmiast przewieźć do szpitala.

Przedawkowanie kwasu askorbowego (witamina C) może powodować rozpad krwinek czerwonych u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zespołem rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego oraz z istotnie podwyższonymi stężeniami szczawianów w osoczu lub moczu.

Wykazano, że podwyższony poziom szczawianów może prowadzić do odkładania złogów szczawianu wapnia u pacjentów poddawanych dializom. Ponadto istnieje kilka doniesień, w których po doustnym lub dożylnym podaniu dużych dawek witaminy C wykazano odkładanie się złogów szczawianu wapnia, obecność kryształów szczawianu wapnia w moczu u pacjentów z predyspozycjami, wystąpienie nefropatii kanalikowo-śródmiąższowej (choroby nerek) oraz ostrej niewydolności nerek spowodowanej przez kryształy szczawianu wapnia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aspirin C Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy przyjmować leku Aspirin C Forte z alkoholem, ponieważ może on zwiększyć ryzyko działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aspirin C Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Leku Aspirin C Forte nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ może powodować powikłania w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka. Nie należy stosować leków zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. W razie konieczności stosowania kwasu acetylosalicylowego przez kobiety usiłujące zajść w ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, należy przyjmować jak najmniejszą dawkę leku przez jak najkrótszy czas.

Karmienie piersią
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet, dlatego nie zaleca się przyjmowania leku Aspirin C Forte podczas karmienia piersią.

Płodność
Aspirin C Forte należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia.

Ulotka Aspirin C Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ASPIRIN C FORTE, 800 mg + 480 mg, tabletki musujące (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aspirin C Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ASPIRIN C FORTE, 800 mg + 480 mg, tabletki musujące (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Aspirin C Forte?

Cena Aspirin C Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aspirin C Forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aspirin C Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie EMOLIUM DERMOCARE Olejek nawilżający do mycia (Opakowanie: 400 ml)EMOLIUM DERMOCARE Olejek nawilżający do mycia (Opakowanie: 400 ml) to nawilżający olejek do mycia ciała przeznaczony dla osób ze skórą suchą i skłonną do podrażnień. Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci od 3. miesiąca życia.
Produkt zalecany jest przede wszystkim do stosowania podczas mycia i codziennej…

46.99 

Zastosowanie Pirolam (Opakowanie: 4 g)Pirolam (Opakowanie: 4 g) to lakier do paznokci zawierający substancję czynną o działaniu przeciwgrzybiczym. Nadaje się do stosowania miejscowego w przypadku łagodnej i umiarkowanej grzybicy paznokci, która nie zajmuje więcej niż 50% powierzchni płytki przy maksymalnie 4 paznokciach.Efekt działania Pirolam (Opakowanie: 4 g)Pirolam (Opakowanie: 4 g) zawiera cyklopiroks – lek przeciwgrzybiczy do stosowania przy umiarkowanych infekcjach. Oddziałuje bezpośrednio na komórki grzyba…

69.27 

Zastosowanie Blephaclean Chusteczki d/higieny powiek (Opakowanie: 20 )Blephaclean Chusteczki d/higieny powiek (Opakowanie: 20 ) to hipoalergiczne chusteczki przeznaczone do dokładnej higieny okolic oczu, które są nasączone płynem oczyszczającym i pozwalają w delikatny i bezpieczny sposób usunąć zanieczyszczenia i bakterie zalegające na brzegach powiek. Dodatkowo nawilżają, łagodzą podrażnienia i działają przeciwzapalnie.
Preparat doskonale sprawdzi się zwłaszcza :
- w przypadku istniejącego…

37.99 

Zastosowanie ZIAJA MED emulsja natłuszczająca do ciała (Opakowanie: 400 ml)ZIAJA MED emulsja natłuszczająca do ciała (Opakowanie: 400 ml) to produkt pielęgnacyjny przeznaczony dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Może być stosowany przez każdego domownika, w tym niemowlęta i osoby starsze. Produkt przebadany pod kątem dermatologicznym i alergologicznym na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.
Efekt działania ZIAJA MED…

15.22 

Zastosowanie Olivenoel Balance dermatologiczny krem do ciała 10% mocznika (Opakowanie: 200 ml)Olivenoel Balance dermatologiczny krem do ciała 10% mocznika (Opakowanie: 200 ml) to kompozycja wyważonych składników aktywnych, zapewniających odpowiednią opiekę nad skórą bardzo suchą, podrażnioną oraz łuszczącą się.
Olivenoel Balance dermatologiczny krem do ciała 10% mocznika (Opakowanie: 200 ml) jest zalecany również jako uzupełnienie leczenia atopowego zapalenia skóry.

skóra sucha i…

69.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief