Konsultacja merytoryczna:

Anacard Protect

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy, który hamuje agregację (zlepianie) płytek krwi.

Lek ANACARD protect przeznaczony jest do długotrwałego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Tabletka dojelitowa leku ANACARD protect ma otoczkę i nie rozpada się w żołądku, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Wskazania do stosowania
Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa) oraz wszelkie sytuacje kliniczne, w których celowe jest hamowanie agregacji płytek krwi:
– zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka,
– świeży zawał serca lub podejrzenie świeżego zawału serca,
– przebyty epizod niestabilnej choroby wieńcowej,
– prewencja wtórna u osób po przebytym zawale serca,
– stan po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej,
– zapobieganie napadom przejściowego niedokrwienia mózgu (TIA) i niedokrwiennego udaru mózgu u pacjentów z TIA,
– po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu u pacjentów z TIA,
– u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych,
– zapobieganie zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych, np. po dużych zabiegach chirurgicznych, jako uzupełnienie innych sposobów profilaktyki.

Uwaga: w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca tabletki dojelitowe mogą być stosowane, gdy nie jest dostępny kwas acetylosalicylowy w tabletkach o natychmiastowym uwalnianiu. W takim przypadku tabletki dojelitowe należy bardzo dokładnie rozgryzać, aby uzyskać szybkie wchłanianie.

Decyzję o podjęciu leczenia i zastosowanej dawce leku podejmuje lekarz.

Jaki jest skład Anacard Protect, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka zawiera 150 mg kwasu acetylosalicylowego.

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia żelowana kukurydziana, talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, tlenek żelaza czerwony (E 172), sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, żółcień pomarańczowa, lak (E 110), Indygokarmin, lak (E 132), makrogol 8000, symetykon.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anacard Protect – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku ANACARD protect.
Lekarz zaleci dawkę leku właściwą dla danego pacjenta oraz określi czas stosowania.

Lek stosuje się doustnie.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, 1 tabletka (150 mg) raz na dobę. Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzać (nie dotyczy stosowania w zawale serca!).

Świeży zawał serca lub podejrzenie świeżego zawału serca:
Jednorazowo 2 tabletki (300 mg).
Tabletki należy bardzo dokładnie rozgryźć aby uzyskać szybkie wchłanianie.

Uwaga: w ostrym zawale serca lub podejrzeniu ostrego zawału serca tabletki dojelitowe mogą być stosowane, gdy nie jest dostępny kwas acetylosalicylowy w tabletkach niepowlekanych.

Decyzję o rozpoczęciu długotrwałego leczenia kwasem acetylosalicylowym i stosowanej dawce powinien podjąć lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, a w przypadku ciężkiego zatrucia pacjenta należy natychmiast przewieźć do szpitala.

Pierwszymi objawami zatrucia są: zawroty głowy, szumy uszne, głuchota, nadmierne pocenie się, nudności i wymioty, ból głowy, splątanie (zaburzenia świadomości z dezorientacją, zaburzeniami myślenia i mowy, urojeniami, omamami, lękiem oraz pobudzeniem psychoruchowym), przyspieszony oddech, zbyt głęboki oddech oraz mroczki przed oczami, omdlenie.

W przypadku zatrucia ciężkiego mogą wystąpić ponadto: wysoka gorączka, zaburzenia układu oddechowego (aż do zatrzymania oddechu i uduszenia), zaburzenia czynności serca i naczyń krwionośnych (od nierównego rytmu serca, niskiego ciśnienia aż do zatrzymania pracy serca), utrata płynów i elektrolitów (od odwodnienia, skąpomoczu (zmniejszenie ilości moczu dobowego poniżej 400-500 ml u dorosłych) aż do niewydolności nerek), wzrost lub obniżenie stężenia glukozy we krwi (szczególnie u dzieci), ketoza (zwiększone stężenie ketonów we krwi), krwawienia z układu pokarmowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia neurologiczne objawiające się letargiem, splątaniem aż do śpiączki i napadu drgawkowego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anacard Protect – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego wywołanych przez kwas acetylosalicylowy, np. krwawienie, owrzodzenie.

Lek należy połykać w całości.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anacard Protect w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek ANACARD protect jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki, jak i u noworodka.
W pierwszym i drugim trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Kobiety karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Ulotka Anacard Protect – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ANACARD protect, 150 mg, tabletki dojelitowe (Acidum acetylsalicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 267.64 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anacard Protect m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ANACARD protect, 150 mg, tabletki dojelitowe (Acidum acetylsalicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 407.29 KB

Cena - ile kosztuje Anacard Protect?

Cena Anacard Protect i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anacard Protect.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anacard Protect? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kneipp zestaw kąpielowy (Opakowanie: 3X20 ml)Kneipp zestaw kąpielowy (Opakowanie: 3X20 ml) to zestaw aromatycznych dodatków do kąpieli, który zawiera: dwie esencje kąpielowe oraz olejek kąpielowy (zawierający czysty olejek migdałowy).

Esencja kąpielowa "Głębokie odprężenie" zawiera wyciągi z paczuli i drzewa sandałowego, druga zaś "Bez stresu" zawiera wyciąg z mandarynki i pomarańczy.

W połą…

25.99 

Zastosowanie VITELLA ICTAMO krem (Opakowanie: 30 g)VITELLA ICTAMO krem (Opakowanie: 30 g) to krem przeznaczony do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry. Wspomaga leczenie łupieżu, trądziku, łojotoku. Zmniejsza ryzyko nadmiernego rogowacenia tkanki. Łagodzi stany zapalne. Produkt może być stosowany u dorosłych, dzieci i niemowląt.Efekt działania VITELLA ICTAMO krem (Opakowanie: 30 g)VITELLA ICTAMO krem (Opakowanie: 30 g) zawiera ichtiol – substancję o działaniu przeciwbakteryjnym…

30.04 

Zastosowanie Emolium krem barierowy (Opakowanie: 40 ml)Emolium krem barierowy (Opakowanie: 40 ml) to krem barierowy przeznaczony do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Chroni przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych.

Krem barierowy Emolium działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia oraz uczucie swędzenia i pieczenia z powodu przesuszania skóry.

Emolium Dermocare krem barierowy przeznaczony także dla dzieci od 3. roku życia.
Efekt…

30.20 

Zastosowanie VOCALER miód cytryna pastylki (Opakowanie: 12 )VOCALER miód cytryna pastylki (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny do stosowania w stanach osłabienia górnych dróg oddechowych, infekcji gardła, przeciążenia strun głosowych. Nadaje się do stosowania przez osoby pracujące głosem (np. dziennikarze, lektorzy, nauczyciele) oraz doświadczające infekcji gardła.
Efekt działania VOCALER miód cytryna pastylki (Opakowanie: 12 )Składniki wyrobu medycznego…

8.79 

Refresh (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief