Tabletki, preparaty i suplementy na pasożyty

Wykaz leków przeciwpasożytniczych, przeciwpierwotniakowych i przeciwrobaczych. Leki te stosowane są w leczeniu m.in. malarii, amebiozy i schistomatozy.

Zobacz także:

Antybiotyki
Leki przeciwwirusowe

Pasożyt na pokładzie?!?

Wydaje się to niezwykle mało prawdopodobne, aby zarazić się jakimś pasożytem. Jednak w rzeczywistości nie to wcale takie trudne – wystarczy zjeść kawałek niedogotowanego mięsa krowiego czy świńskiego i już możemy zarazić się tasiemcem. Oczywiście skrupulatność w gotowaniu potraw i dbanie o higienę znacząco zredukują prawdopodobieństwo takiej sytuacji. Jednak jest wiele innych pasożytów, którymi możemy się zarazić na różne sposoby – można tu wymienić choćby glistę ludzką czy włośnia krętego zaliczane to tzw. robaków obłych (nicieni).

A może pierwotniak?

Pierwotniaki – protisty zwierzęce to grupa organizmów, wśród których na szczególną uwagę zasługują na przykład organizmy z rodzaju Plasmodium. To właśnie one wywołują znaną wszystkim chorobę – malarię. Wektorem – organizmem przenoszącym te szkodliwe pierwotniaki – jest samica komara. To właśnie dlatego ukąszenie komara może spowodować wystąpienie objawów malarii. Jest to najczęstsza na świecie choroba zakaźna, jednak całe szczęście dostępne są już leki, umożliwiające walkę z tą chorobą.

Gotowi? Do walki! Lek!

Prezentujemy na naszej stronie różne dostępne na terenie Polski leki przeciwpasożytnicze, przeciwpierwotniakowe i przeciwrobacze. Wśród nich znajdziesz między innymi leki przeciwmalaryczne, ale nie tylko! Ponadto możesz zapoznać się z treścią ulotki każdego leku, a także poznać opinię osób, które dany środek farmaceutyczny stosowały. W ten sposób możesz znaleźć na naszej stronie najważniejsze informacje. Jednak pamiętaj o skonsultowaniu swoich dolegliwości z lekarzem!