Clarithromycin Hameln

Clarithromycin Hameln to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych. Jest dostępny na receptę. Lek jest skuteczny przeciwko szerokiemu zakresowi bakterii i jest często przepisywany w przypadku infekcji układu oddechowego, skóry i innych części ciała. Wszystkie informacje dotyczące dawkowania i przeciwwskazań powinny być dostarczone przez lekarza lub farmaceutę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Clarithromycin Hameln zawiera substancję czynną – klarytromycynę. Clarithromycin Hameln należy do grupy leków zwanych antybiotykami makrolidowymi. Antybiotyki hamują rozwój bakterii, które powodują infekcje.
Lek Clarithromycin Hameln jako dożylni antybiotyk (wstrzyknięcie do żyły) jest stosowany w leczenia ciężkich zakażeń lub, alternatywnie, gdy pacjent nie może połknąć tabletek.

Ten lek stosowany jest w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie, takich jak:
1. Nawrót przewlekłego zapalenia oskrzeli i zakażenia płuc (zapalenie płuc).
2. Ciężkie zakażenie zatok (zapalenie zatok), gardła (zapalenie gardła) i migdałków (zapalenie migdałków).
3. Zakażenia skóry i tkane.

Clarithromycin Hameln jest stosowany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat i starszych.

Skład

– Substancją czynną jest klarytromycyna. Każda fiolka zawiera 500 mg klarytromycyny w postaci klarytormycyny laktobionianu.

– Pozostały składnik (substancja pomocnicza) to: Sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Dawkowanie

Clarithromycin Hameln jest przygotowywany przez lekarza lub pielęgniarkę – proszek w fiolce rozpuszcza się w wodzie do wstrzykiwań. Następnie rozcieńcza do odpowiedniej objętości w odpowiednim rozpuszczalniku. Clarithromycin Hameln jest podawany powoli przez igłę dożylnie przez co najmniej godzinę.

Zalecana dawka produktu Clarithromycin Hameln dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi 1,0 g dziennie, w dwóch dawkach podzielonych, przez 2 do 5 dni. Całkowity czas leczenia klarytromycyną nie powinien przekraczać 14 dni. Lekarz zaleci odpowiednie dawkowanie.

Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować produktu Clarithromycin Hameln u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Należy zwrócić się do lekarza, w celu przepisania innego odpowiedniego produktu leczniczego.
Jeśli dziecko przypadkowo połknie część tego leku, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Dawka klarytromycyny powinna być zmniejszona do połowy zalecanej dawki.

Przedawkowanie

Ponieważ lek Clarithromycin Hameln jest podawany przez lekarza, przedawkowanie jest mało prawdopodobne, ale objawy mogą obejmować wymioty i bóle brzucha.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza farmaceuty przed zastosowaniem tego leku, ponieważ bezpieczeństwo stosowania klarytromycyny podczas ciąży lub karmienia piersią nie jest znane.

Ulotka Clarithromycin Hameln

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Clarithromycin Hameln (forum)

Stosujesz Clarithromycin Hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Clarithromycin Hameln. Podziel się doświadczeniami na forum.