Spis leków zawierających substancję: Omeprazol

Agastin 20 mg

Agastin 20 mg to lek zawierający omeprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Omeprazol działa poprzez zmniejszanie produkcji kwasu w żołądku, co pomaga w leczeniu różnych stanów związanych z nadmierną produkcją kwasu, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy i zespół Zollingera-Ellisona. Agastin 20 mg jest dostępny w postaci kapsułek do stosowania doustnego. Pamiętaj, że Agastin 20 mg jest dostępny tylko na receptę.

Bioprazol

Bioprazol

Lek o właściowściach ochronnych i przeciwrefluksowych. Ogranicza szkodliwy wpływ kwasu solnego na ściany żołądka, hamuje jego wydzielanie. Produkt leczniczy pomocny w profilaktyce i kuracji choroby wrzodowej i refluksu żołądkowo-jelitowego.

Bioprazol Bio

Bioprazol Bio

Lek zawierający omeprazol, hamujący wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym, zawierający inhibitor pompy protonowej. stosowany u pacjentów dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej – kwaśnego odbijania).

Bioprazol Bio Control

Bioprazol Bio Control

Bioprazol Bio Control to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej. Jedna kapsułka zawiera 10 mg omeprazolu.

Bioprazol Bio Max

Bioprazol Bio Max

Bioprazol Bio Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej. Zalecana dawka to jedna kapsułka raz na dobę przez 14 dni.

Bostomac

Bostomac to lek, który jest stosowany w leczeniu różnych dolegliwości. Wskazania do jego stosowania zależą od konkretnej sytuacji klinicznej. Lek ten jest dostępny na receptę. Szczegółowe informacje na temat tego leku, takie jak skład, dawkowanie i możliwe działania niepożądane, można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

Controzil

Controzil to lek zawierający substancję czynną omeprazol, który należy do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Jego działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Controzil 10 mg i Controzil 20 mg jest wskazany w leczeniu objawów refluksu (np. zgaga, odbijanie kwaśnej treści) u dorosłych. Lek Controzil jest również stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku, owrzodzeń górnego odcinka jelita cienkiego lub żołądka, owrzodzeń zakażonych bakteriami nazywanymi „Helicobacter pylori” oraz owrzodzeń spowodowanych przez leki określane jako NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Lek dostępny jest na receptę.

DicloDuo Combi

DicloDuo Combi to lek złożony, który zawiera w swoim składzie diklofenak sodowy (75 mg) oraz omeprazol (20 mg). Diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i jest stosowany w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego stawów. Omeprazol należy do grupy leków określanych jako „inhibitory pompy protonowej”, które zmniejszają ilość kwasu wytwarzanego przez żołądek. Lek jest wskazany do objawowego leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa u pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia owrzodzeń żołądka i/lub dwunastnicy po zastosowaniu leków z grupy NLPZ. DicloDuo Combi jest dostępny na receptę.

Gasec-20 Gastrocaps

Gasec-20 Gastrocaps to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia przełyku wywołanego zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku (refluksem żołądkowo-przełykowym), w zespole Zollinger-Ellisona oraz w leczeniu i zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy w trakcie leczenia NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) w pacjentów z grupy ryzyka. Gasec-20 Gastrocaps jest dostępny na receptę.

Goprazol

Goprazol

Goprazol to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Goprazol jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w zapobieganiu nawrotom tych schorzeń. Lek jest dostępny na receptę.

Goprazol Max

Goprazol Max

Goprazol Max to lek dostępny na receptę, który zawiera omeprazol – substancję czynną z grupy inhibitorów pompy protonowej. Lek ten zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku, co pomaga w łagodzeniu objawów takich jak pieczenie w przełyku czy ból w klatce piersiowej związanych z przedostawaniem się treści żołądkowej do przełyku. Goprazol Max stosuje się również podczas leczenia wrzodów żołądka. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego.

Helicid 20

Helicid 20 to lek w postaci kapsułek dojelitowych, zawierający w składzie omeprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka, owrzodzenia wynikającego z zakażenia Helicobacter pylori, spowodowanego przez NLPZ lub osłonowo przy przyjmowaniu NLPZ. Jest dostępny na receptę.

Helicid 40

Helicid 40 to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka, owrzodzenia wynikającego z zakażenia Helicobacter pylori, spowodowanego przez NLPZ lub osłonowo przy przyjmowaniu NLPZ. Używa go się także przy zespole Zollingera-Ellisona. Helicid 40 jest wydawany wyłącznie na receptę.

Helicid Control

Helicid Control to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to tzw. “inhibitor pompy protonowej”, który zmniejsza ilość wydzielanego w żołądku kwasu solnego. Lek stosowany jest u pacjentów dorosłych w leczeniu krótkoterminowym objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki na dobę przez 14 dni.

Helicid Forte

Helicid Forte to lek dostępny na receptę, którego substancją czynną jest omeprazol. Należy on do grupy leków nazywanych “inhibitorami pompy protonowej”. Działanie leku polega na zmniejszeniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu choroby refluksowej przełyku, owrzodzeń górnej części jelita (owrzodzeń dwunastnicy) oraz żołądka, a także w przypadkach, gdy owrzodzenia są spowodowane zakażeniem bakterią Helicobacter pylori.

Helicid MAX

Helicid MAX to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Jego działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Helicid MAX stosuje się w leczeniu krótkoterminowym u osób dorosłych objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak np. zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej – kwaśne odbijanie. Jest dostępny bez recepty.

Heligen

Heligen, znany również jako Heligen Neo, to lek zawierający omeprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszanie ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku, owrzodzeń, zakażeń bakterią Helicobacter pylori, a także zespołu Zollingera-Ellisona. Jest dostępny na receptę.

Heligen Neo

Heligen Neo to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie ilości kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, zespołu Zollingera-Ellisona oraz w profilaktyce zachłystowego zapalenia płuc przed znieczuleniem ogólnym. Ponadto, Heligen Neo może być zastosowany celem zapobiegania powstawaniu wrzodów w przypadku przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

INHIPEP

Lek INHIPEP zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol, która należy do grupy leków nazywanych „inhibitorami pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Lek INHIPEP jest stosowany w leczeniu następujących chorób i zaburzeń: choroba refluksowa przełyku, owrzodzenia górnego odcinka jelita cienkiego lub żołądka, owrzodzenia zakażone bakteriami nazywanymi „Helicobacter pylori”, owrzodzenia spowodowane przez leki określane jako NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), zbyt duża ilość kwasu w żołądku będąca skutkiem obecności zmiany rozrostowej w trzustce (zespół Zollingera-Ellisona). Jest dostępny na receptę.

Keithon

Keithon to lek dostępny na receptę, który zawiera dwa składniki aktywne: ketoprofen i omeprazol. Ketoprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Omeprazol jest inhibitorem pompy protonowej, który zmniejsza produkcję kwasu żołądkowego. Lek jest zwykle stosowany do leczenia bólu o umiarkowanym do silnego nasileniu, takiego jak ból związany z osteoartrozą i reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Losec

Losec to lek, który hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, chroniąc błonę śluzową żołądka przed działaniem nadmiernej ilości soków trawiennych, które mogą być przyczyną choroby wrzodowej. Stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia przełyku wywołanego zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku, oraz w zespole Zollinger-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę.

Loseprazol

Loseprazol to lek w postaci kapsułek dojelitowych twardych, zawierający substancję czynną omeprazol, która należy do grupy inhibitorów pompy protonowej. Działanie leku polega na zmniejszeniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Stosowany jest w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka, owrzodzenia wynikającego z zakażenia Helicobacter pylori, spowodowanego przez NLPZ lub osłonowo przy przyjmowaniu NLPZ. Może być również używany przy zespole Zollingera-Ellisona. Loseprazol jest dostępny na receptę.

Nozer

Nozer to lek zawierający omeprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku, wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także w zespole Zollingera-Ellisona. Nozer jest dostępny na receptę. Lek ten działa poprzez zmniejszenie produkcji kwasu w żołądku, co pomaga w łagodzeniu objawów związanych z nadmierną kwasowością.

Nozer Med

Nozer Med to lek w postaci kapsułek, którego substancją czynną jest omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza produkcję kwasu żołądkowego. Lek jest stosowany w leczeniu dolegliwości związanych z nadmierną kwasotą żołądka, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy czy refluks żołądkowo-przełykowy. Nozer Med jest dostępny na receptę.

Omar MAX

Omar MAX to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy do grupy tzw. inhibitorów pompy protonowej, które zmniejszają ilość wytwarzanego w żołądku kwasu solnego. Stosowany jest u osób dorosłych w celu doraźnego leczenia objawów refluksu, takich jak zgaga i cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku.

Omeboix

Omeboix to lek zawierający substancję czynną omeprazol, który należy do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Działanie tego leku polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Omeboix jest stosowany w leczeniu różnych chorób i zaburzeń, takich jak choroba refluksowa przełyku (GERD), owrzodzenia górnego odcinka jelita cienkiego (wrzody dwunastnicy) lub żołądka (wrzody żołądka), owrzodzenia zakażone bakteriami Helicobacter pylori oraz owrzodzenia spowodowane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Lek jest dostępny na receptę.

Omeprazol Aurobindo

Omeprazol Aurobindo to lek w postaci twardych kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszeniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku, a także w terapii eradykacyjnej Helicobacter pylori. Omeprazol Aurobindo jest dostępny na receptę.

Omeprazol Biofarm

Omeprazol Biofarm to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Lek ten działa poprzez hamowanie wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w terapii stanów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, takich jak zgaga i nadmierne wydzielanie kwasu żołądkowego. Jest dostępny na receptę.

Omeprazol Dr. Max

Omeprazol Dr. Max to lek, który zmniejsza ilość kwasu wydzielanego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku, wrzodów żołądka i dwunastnicy. Lek ten jest dostępny na receptę.

Omeprazol Farmax

Omeprazol Farmax to lek, który należy do grupy inhibitorów pompy protonowej. Działa poprzez hamowanie produkcji kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu różnych stanów związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu żołądkowego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę.

Omeprazol Generics

Omeprazol Generics to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń układu pokarmowego związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku, zespół Zollingera-Ellisona oraz w terapii eradykacyjnej Helicobacter pylori. Omeprazol Generics jest dostępny na receptę.

Omeprazol Medreg

Omeprazol Medreg to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej“, których działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego z żołądka. Lek Omeprazol Medreg jest stosowany w leczeniu następujących chorób i zaburzeń: choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, refluksowego zapalenia przełyku, zespołu Zollingera-Ellisona. Jest dostępny na receptę.

Omeprazol Mylan

Omeprazol Mylan to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy do grupy leków nazywanych inhibitorami pompy protonowej, które działają poprzez hamowanie wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu różnych stanów związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu żołądkowego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy oraz zespół Zollingera-Ellisona. Omeprazol Mylan jest dostępny na receptę.

Omeprazol Sandoz

Omeprazol Sandoz to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszeniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów związanych z chorobą refluksową przełyku, a także w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Dostępny jest na receptę.

Omeprazol Stada

Omeprazol Stada to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to specyficzny inhibitor pompy protonowej (H+/K+ ATP-azy) w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka, co oznacza, że zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu żołądkowego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku czy zespół Zollingera-Ellisona. Omeprazol Stada jest dostępny na receptę.

Omeprazol Teva

Omeprazol Teva to lek zawierający substancję czynną omeprazol, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Działanie tego leku polega na zmniejszeniu produkcji kwasu solnego w żołądku. Omeprazol Teva jest stosowany w leczeniu różnych chorób i zaburzeń, takich jak choroba wrzodowa dwunastnicy, choroba wrzodowa żołądka, refluksowe zapalenie przełyku, zespół Zollingera-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę.

Omeprazol Zentiva

Omeprazol Zentiva to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu chorób takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy oraz zespół Zollingera-Ellisona. Omeprazol Zentiva jest dostępny na receptę.

Omeprazole Genoptim

Omeprazole Genoptim to lek, który hamuje wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym. Zawiera substancję czynną omeprazol, która jest inhibitorem pompy protonowej. Jest stosowany w leczeniu objawów refluksu, takich jak zgaga czy zarzucanie treści żołądkowej, u osób dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Omeprazole Genoptim SPH

Omeprazole Genoptim SPH to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem inhibitorów pompy protonowej, które zmniejszają ilość wytwarzanego w żołądku kwasu solnego. Stosowany jest w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej. Jest dostępny bez recepty.

Omeprazole Mercapharm

Omeprazole Mercapharm to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroba refluksowa przełyku, zapalenie błony śluzowej żołądka oraz innych schorzeń układu pokarmowego. Omeprazole Mercapharm jest dostępny na receptę.