Na czym polegają testy na alergie pokarmowe?

alergia pokarmowa

Alergie pokarmowe (nierzadko mylone z nietolerancjami pokarmowymi) diagnozuje się coraz częściej, również wśród dzieci. W celu zdiagnozowania tego typu dolegliwości, wykonuje się specjalne punktowe testy skórne lub badania na alergię z krwi. Czym nietolerancja pokarmowa różni się od alergii? Alergia

Wiosna – trudny okres dla alergika. leki na alergię i sposoby jej łagodzenia

kobieta z alergią

Wiosna, wiosna, ach to… apsik! Niestety dla niektórych osób okres wiosenno-letni nie należy do najprzyjemniejszych. Alergicy, zamiast radośnie wyczekiwać na pierwsze, cieplejsze dni, zaopatrują się w przeciwhistaminowe leki na alergię, by jakoś przetrwać ten czas. Alergio… dlaczego mi to robisz?

Na dolegliwości związane z różnymi postaciami uczulenia, a zwłaszcza alergicznym nieżytem nosa, cierpi około 35 proc. Europejczyków (liczba ta stale rośnie). Naukowcy tłumaczą ten gwałtowny wzrost zachorowań zmianami cywilizacyjnymi – nowoczesnym stylem życia, nieustannym stresem, złymi nawykami żywieniowymi, przemęczeniem, a także szkodliwym oddziaływaniem środowiska. Zapoznaj się z naszymi publikacjami w poradniku alergika.

Zobacz także: