Acenol

Acenol zawiera paracetamol, stosowany w b贸lach r贸偶nego pochodzenia (b贸le g艂owy, z臋b贸w, stawowe, miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne). Mo偶e by膰 jednym z lek贸w w zwalczaniu b贸lu. Dzia艂a przeciwgor膮czkowo. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 300 mg paracetamolu. Pozosta艂e sk艂adniki to: skrobia 偶elowana, powidon, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy. Dawkowanie preparatu – jak stosowa膰 ten lek? Lek dawkuje si臋 podobnie w obu wskazaniach, tj. jako … Czytaj dalej

Acenol Forte

Acenol forte zawiera paracetamol, stosowany w b贸lach r贸偶nego pochodzenia (b贸le g艂owy, z臋b贸w, stawowe, miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne). Mo偶e by膰 jednym z lek贸w w zwalczaniu b贸lu. Dzia艂a przeciwgor膮czkowo. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Pozosta艂e sk艂adniki to: skrobia 偶elowana, powidon, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy. Dawkowanie preparatu – jak stosowa膰 ten lek? Lek dawkuje si臋 podobnie w obu wskazaniach, tj. … Czytaj dalej

Acetylcysteine Sandoz

Roztw贸r do infuzji Acetylcysteine SANDOZ zawiera substancj臋 czynn膮 acetylocystein臋 – lek o w艂a艣ciwo艣ciach przeciwutleniacza, neutralizuj膮cy szkodliwe czynniki (np. wolne rodniki). Acetylocysteina jest pochodn膮 naturalnego aminokwasu L-cysteiny. Neutralizuje wolne rodniki poprzez wi膮zanie ich przez grupy sulfhydrylowe. W przypadku zatrucia paracetamolem acetylocysteina dzia艂a jako odtrutka, wi膮偶膮c si臋 z jego toksycznymi metabolitami. Skuteczno艣膰 post臋powania odtruwaj膮cego zale偶y od czasu, jaki up艂yn膮艂 mi臋dzy przedawkowaniem a rozpocz臋ciem podawania preparatu Acetylcysteine SANDOZ. Wskazaniem do stosowania leku jest … Czytaj dalej

Amipar

AMIPAR tabletki, 500 mg jest to lek o dzia艂aniu przeciwgor膮czkowym i przeciwb贸lowym. Wskazania do stosowania to podwy偶szona temperatura cia艂a oraz b贸le r贸偶nego pochodzenia o ma艂ym lub umiarkowanym nasileniu (b贸le g艂owy, migrena, b贸le kr臋gos艂upa, b贸le reumatyczne, mi臋艣niowe, nerwob贸le, b贸l z臋ba i b贸le menstruacyjne). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 1 tabletka zawiera: substancj臋 czynn膮 鈥 paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk. Dawkowanie preparatu – jak stosowa膰 ten … Czytaj dalej

Apap

Apap

APAP jest lekiem przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Zawiera jako substancj臋 czynn膮 paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu b贸lu i gor膮czki. Lek jest dost臋pny bez recepty, jednak偶e jest przeznaczony dla os贸b doros艂ych i m艂odzie偶y w wieku powy偶ej 12 lat. G艂贸wnymi wskazaniami do stosowania leku APAP s膮: b贸le r贸偶nego pochodzenia: g艂owy, mi臋艣ni, z臋b贸w, nerwob贸le, b贸le menstruacyjne. Gor膮czka, np. w przebiegu przezi臋bienia lub grypy. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Lek APAP … Czytaj dalej

Apap 325 mg

APAP 325 mg jest lekiem przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Zawiera jako substancj臋 czynn膮 paracetamol. Lek dzia艂a przeciwb贸lowo w b贸lach o 艂agodnym lub umiarkowanym nasileniu: b贸lach g艂owy, migrenach, nerwob贸lach, b贸lach z臋b贸w, gard艂a, b贸lach kr臋gos艂upa, b贸lach mi臋艣ni oraz b贸lach menstruacyjnych. 艁agodzi objawy przezi臋bienia i grypy, takie jak: gor膮czka, dreszcze, b贸le g艂owy, b贸le gard艂a, b贸le mi臋艣niowe, b贸le kostno-stawowe. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Jedna tabletka powlekana zawiera … Czytaj dalej

Apap b贸l i gor膮czka

Tabletki musuj膮ce APAP b贸l i gor膮czka zawieraj膮 paracetamol, kt贸ry jest lekiem o 艂agodnym dzia艂aniu przeciwb贸lowym i obni偶aj膮cym temperatur臋 cia艂a w gor膮czce. Stosowanie tabletek zaleca si臋 w leczeniu 艂agodnego lub umiarkowanego b贸lu i (lub) gor膮czki. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Ka偶da tabletka musuj膮ca zawiera 500 mg paracetamolu. Inne sk艂adniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorow臋glan, sorbitol, sodu w臋glan bezwodny, powidon K 25, symetykon, … Czytaj dalej

Apap b贸l i gor膮czka C plus

Apap b贸l i gor膮czka C plus

Lek APAP b贸l i gor膮czka C plus zawiera paracetamol i witamin臋 C. Paracetamol dzia艂a przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo. Kwas askorbowy (witamina C) uzupe艂nia niedob贸r witaminy C, wspomagaj膮cej odporno艣膰 organizmu w czasie zaka偶e艅 wirusowych. Lek APAP b贸l i gor膮czka C plus wskazany jest w kr贸tkotrwa艂ym leczeniu b贸lu i (lub) gor膮czki. Je艣li po up艂ywie kilku dni nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje si臋 gorzej, nale偶y zwr贸ci膰 si臋 do lekarza. Jaki jest sk艂ad , … Czytaj dalej

APAP Caps

APAP Caps

APAP Caps zawiera substancj臋 czynn膮 paracetamol, kt贸ra nale偶y do grupy lek贸w zwanych analgetykami (lek贸w przeciwb贸lowych). Lek APAP Caps stosuje si臋 w leczeniu objawowym 艂agodnego do umiarkowanego b贸lu i (lub) gor膮czki. Lek APAP Caps mo偶na stosowa膰 u doros艂ych, m艂odzie偶y i dzieci, lecz nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poni偶ej 9 lat. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Ka偶da kapsu艂ka mi臋kka zawiera 500 … Czytaj dalej

Apap Direct

APAP DIRECT to lek przeciwb贸lowy dedykowany dla doros艂ych w nowoczesnej formie granulek. Dzi臋ki doustnej formie, podawanej bezpo艣rednio na j臋zyk, bez konieczno艣ci popijania, lek w wygodny spos贸b usuwa b贸l i gor膮czk臋 u doros艂ych, zawsze i wsz臋dzie kiedy tego potrzebujesz. APAP DIRECT mo偶e szybciej usuwa膰 b贸l ni偶 zwyk艂a tabletka, gdy偶 substancja czynna dociera do 偶o艂膮dka ju偶 w postaci rozpuszczonej. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 1 saszetka zawiera: substancj臋 czynn膮: paracetamol … Czytaj dalej

Apap Direct Max

Paracetamol nale偶y do grupy farmakoterapeutycznej analgetyk贸w (lek贸w przeciwb贸lowych), kt贸re r贸wnocze艣nie dzia艂aj膮 jako antypiretyki (leki przeciwgor膮czkowe) i s艂abe leki przeciwzapalne. Lek Apap Direct Max stosuje si臋 w celu obni偶enia gor膮czki i z艂agodzenia 艂agodnego lub umiarkowanego b贸lu. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 1 saszetka zawiera: substancj臋 czynn膮: paracetamol 1000 mg; Ponadto lek zawiera: sorbitol (E420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E955), magnezu stearynian, hypromeloza, … Czytaj dalej

APAP Przezi臋bienie FAST

Apap Przezi臋bienie Fast zawiera paracetamol i witamin臋 C. Paracetamol dzia艂a przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo. Witamina C uzupe艂nia zwi臋kszone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, wyst臋puj膮ce w czasie przezi臋bienia lub grypy. Lek wskazany jest w kr贸tkotrwa艂ym leczeniu objaw贸w wyst臋puj膮cych w przebiegu przezi臋bienia lub grypy, takich jak: gor膮czka, b贸l g艂owy, b贸l gard艂a, b贸le mi臋艣niowe i b贸le kostno-stawowe. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 1 tabletka musuj膮ca zawiera substancje czynne: paracetamol 500 mg kwas askorbowy … Czytaj dalej

Apenal

Czopki Apenal dzia艂aj膮 przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo.聽Lek stosuje si臋 u niemowl膮t i dzieci w b贸lach i gor膮czce r贸偶nego pochodzenia, np. przy z膮bkowaniu,聽po szczepieniach, a tak偶e w objawowym leczeniu stan贸w grypopodobnych i przezi臋bie艅. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Substancja pomocnicza to t艂uszcz sta艂y (Witepsol S58). Dawkowanie preparatu – jak stosowa膰 ten lek? Leki Apenal w czopkach o mocach 50 mg i 80 mg jest przeznaczony … Czytaj dalej

Bolopax

Bolopax jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Wskazania do stosowania: – 艂agodny lub umiarkowany b贸l g艂owy; – migrena; – neuralgia (nerwob贸l); – b贸l z臋ba, gard艂a, uszu; – objawowe leczenie b贸lu reumatycznego; – 艂agodny lub umiarkowany b贸l pooperacyjny; – b贸l pourazowy; – gor膮czka. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Pozosta艂e sk艂adniki to: powidon … Czytaj dalej

Calpol / Calpol 6 Plus

Lek Calpol oraz Calpol 6 Plus w postaci zawiesiny doustnej zawiera jako substancj臋 czynn膮 paracetamol. Paracetamol wykazuje dzia艂anie przeciwgor膮czkowe i przeciwb贸lowe. Lek Calpol przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 miesi臋cy do 6 lat. Lek Calpol 6 Plus przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i doros艂ych. Wskazania do stosowania Calpol oraz Calpol 6 Plus: gor膮czka wyst臋puj膮ca w przebiegu: 鈥 przezi臋bienia, 鈥 grypy, 鈥 chor贸b wieku dzieci臋cego … Czytaj dalej

Codipar

Codipar

CODIPAR jest lekiem zawieraj膮cym paracetamol, kt贸ry dzia艂a przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo. Nie wykazuje dzia艂ania przeciwzapalnego. CODIPAR jest stosowany w b贸lach r贸偶nego pochodzenia, jak: – b贸le g艂owy; – b贸le mi臋艣niowe, stawowe i kostne; – bolesne miesi膮czki; – b贸le z臋b贸w; a tak偶e w gor膮czce w przebiegu przezi臋bienia lub grypy. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Jedna tabletka zawiera substancj臋 czynn膮: paracetamol 500 mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, … Czytaj dalej

Efferalgan

  Efferalgan jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Obni偶a podwy偶szon膮 temperatur臋 cia艂a wyst臋puj膮c膮 w czasie choroby, nie obni偶a temperatury prawid艂owej. Paracetamol w mniejszym stopniu ni偶 salicylany podra偶nia b艂on臋 艣luzow膮 偶o艂膮dka. Wskazania do stosowania: – B贸l r贸偶nego pochodzenia (b贸le g艂owy, z臋b贸w, staw贸w, mi臋艣ni, b贸le miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne). – Leczenie objawowe stan贸w grypopodobnych i przezi臋bienia. – Gor膮czka. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Pozosta艂e … Czytaj dalej

Efferalgan Forte

Efferalgan Forte jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Obni偶a podwy偶szon膮 temperatur臋 cia艂a wyst臋puj膮c膮 w czasie choroby, nie obni偶a temperatury prawid艂owej. Paracetamol w mniejszym stopniu ni偶 salicylany podra偶nia b艂on臋 艣luzow膮 偶o艂膮dka. Wskazania do stosowania: – B贸l r贸偶nego pochodzenia (b贸le g艂owy, z臋b贸w, staw贸w, mi臋艣ni, b贸le miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne). – Gor膮czka. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Pozosta艂e sk艂adniki leku to: bezwodny kwas cytrynowy, wodorow臋glan … Czytaj dalej

Efferalgan Vitamin C

Efferalgan Vitamin C jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Obni偶a podwy偶szon膮 temperatur臋 cia艂a wyst臋puj膮c膮 w czasie choroby, nie obni偶a temperatury prawid艂owej. Paracetamol w mniejszym stopniu ni偶 salicylany podra偶nia b艂on臋 艣luzow膮 偶o艂膮dka. Dodatek witaminy C uzupe艂nia jej niedobory cz臋sto wyst臋puj膮ce w przebiegu chor贸b przezi臋bieniowych. Wskazania do stosowania: – Bol o 艂agodnym i 艣rednim nasileniu ro偶nego pochodzenia (bole g艂owy, z臋b贸w, staw贸w, mi臋艣ni, bole miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne). – Leczenie objawowe stan贸w … Czytaj dalej

Gemipar 125

GEMIPAR 125 to czopki, kt贸re zawieraj膮 paracetamol, Paracetamol wykazuje dzia艂anie przeciwb贸lowe i przeciwgor膮czkowe. Lek przeznaczony jest dla dzieci od 1 do 6 lat. Wskazania do stosowania: Kr贸tkotrwale leczenie b贸lu o ma艂ym i umiarkowanym nasileniu, np. b贸le g艂owy, z臋b贸w, b贸le stawowe, mi臋艣niowe i kostne, b贸le po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Gor膮czka np. w przebiegu przezi臋bienia lub grypy u pacjent贸w, kt贸rzy nie mog膮 przyjmowa膰 paracetamolu doustnie np. z powodu nudno艣ci lub wymiot贸w. … Czytaj dalej

Gemipar 50

GEMIPAR 50 to czopki, kt贸re zawieraj膮paracetamol. Paracetamol wykazuje dzia艂anie przeciwb贸lowe i przeciwgor膮czkowe. Lek przeznaczony jest dla niemowl膮t. Wskazania do stosowania: Kr贸tkotrwa艂e leczenie b贸lu o ma艂ym i umiarkowanym nasileniu, np. b贸l zwi膮zany z z膮bkowaniem. Gor膮czka np. w przebiegu chor贸b wieku dzieci臋cego u pacjent贸w, kt贸rzy nie mog膮 przyjmowa膰 paracetamolu doustnie np. z powodu nudno艣ci lub wymiot贸w. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 1 czopek zawiera 50 mg paracetamolu (Paracetamohmi)oraz substancje pomocnicze: … Czytaj dalej

Gemipar 500

GEMIPAR 500 to czopki, kt贸re zawieraj膮 paracetamol. Paracetamol wykazuje dzia艂anie przeciwb贸lowe i przeciwgor膮czkowe. Lek przeznaczony jest dla doros艂ych oraz m艂odzie偶y w wieku powy偶ej 12 lat. Wskazania do stosowania: Kr贸tkotrwale leczenie b贸lu o ma艂ym i umiarkowanym nasileniu, np. b贸le g艂owy, z臋b贸w, b贸le stawowe, mi臋艣niowe i kostne, b贸le po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Ggor膮czka np. w przebiegu przezi臋bienia lub giypy u pacjent贸w, kt贸rzy nie mog膮 przyjmowa膰 paracetamolu doustnie np. z powodu nudno艣ci … Czytaj dalej

Gripex HotActiv

Gripex HotActiv

Gripex HotActiv, proszek do sporz膮dzania roztworu doustnego, to lek wielosk艂adnikowy, o dzia艂aniu przeciwgor膮czkowym, przeciwb贸lowym i udro偶niaj膮cym nos. 艁agodzi objawy przezi臋bienia, grypy i chor贸b grypopodobnych. Wskazaniem do stosowania leku jest 艂agodzenie objaw贸w przezi臋bienia, grypy i zaka偶e艅 grypopodobnych takich jak: gor膮czka, b贸le g艂owy, gard艂a, b贸le mi臋艣niowe i kostno-stawowe oraz objaw贸w zapalenia b艂ony 艣luzowej nosa wyst臋puj膮cych w przezi臋bieniu, grypie. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 … Czytaj dalej

Laboratoria Polfa艁贸d藕 Paracetamol

Laboratoria Polfa艁贸d藕 Paracetamol

Laboratoria Polfa艁贸d藕 Paracetamol jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Dzia艂anie to wynika g艂贸wnie ze zdolno艣ci paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w o艣rodkowym uk艂adzie nerwowym. Laboratoria Polfa艁贸d藕 Paracetamol nie dzia艂a przeciwzapalnie, nie uszkadza b艂ony 艣luzowej 偶o艂膮dka, nie hamuje krzepni臋cia ani agregacji p艂ytek krwi, nie wywo艂uje innych dzia艂a艅 niepo偶膮danych typowych dla niesteroidowych lek贸w przeciwzapalnych (NLPZ). Wskazania do stosowania: 鈥 b贸le r贸偶nego pochodzenia, mi臋dzy innymi: b贸le g艂owy (tak偶e migrenowe), stawowe, mi臋艣niowe, miesi膮czkowe … Czytaj dalej

Megapar

Tabletki musuj膮ce Megapar zawieraj膮 paracetamol, kt贸ry jest lekiem o 艂agodnym dzia艂aniu przeciwb贸lowym i obni偶aj膮cym temperatur臋 cia艂a w gor膮czce. Stosowanie tabletek zaleca si臋 w leczeniu b贸lu r贸偶nego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu, na przyk艂ad:b贸l g艂owy, w tym migrena i b贸l napi臋ciowy, b贸l z臋b贸w, nerwob贸l, b贸l kr臋gos艂upa, b贸l reumatyczny i mi臋艣niowy, b贸l menstruacyjny, b贸l gard艂a, a tak偶e gor膮czki i b贸lu zwi膮zanego z przezi臋bieniem lub gryp膮. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 … Czytaj dalej

Megapar Forte

Tabletki musuj膮ce Megapar zawieraj膮 paracetamol, kt贸ry jest lekiem o 艂agodnym dzia艂aniu przeciwb贸lowym i obni偶aj膮cym temperatur臋 cia艂a w gor膮czce. Stosowanie tabletek zaleca si臋 w leczeniu b贸lu r贸偶nego pochodzenia (b贸le g艂owy, z臋b贸w, staw贸w, mi臋艣ni, b贸le miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne) oraz gor膮czki. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Ka偶da tabletka musuj膮ca zawiera 1000 mg paracetamolu. Inne sk艂adniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu w臋glan bezwodny, sodu … Czytaj dalej

Omnipap

Lek Omnipap zawiera paracetamol, kt贸ry nale偶y do grupy lek贸w nazywanych analgetykami (lekami przeciwb贸lowymi). Lek Omnipap jest stosowany do 艂agodzenia b贸lu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu i obni偶ania gor膮czki. Lek Omnipap mo偶e by膰 stosowany w leczeniu b贸lu g艂owy, z臋b贸w, b贸l贸w miesi膮czkowych, b贸lu mi臋艣ni oraz w gor膮czce w zwi膮zku ze zwyk艂ym przezi臋bieniem. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? 鈭 Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Ka偶da tabletka powlekana zawiera 500 mg lub … Czytaj dalej

Panacit

Substancj膮 czynn膮 leku Panacit jest paracetamol, kt贸ry nale偶y do grupy lek贸w przeciwb贸lowych i obni偶aj膮cych gor膮czk臋. Lek Panacit jest stosowany w objawowym leczeniu 艂agodnego do umiarkowanego b贸lu, takiego jak b贸l g艂owy, b贸l z臋ba, b贸l plec贸w, b贸lu menstruacyjnego (miesi膮czki), b贸li mi臋艣ni i staw贸w zwi膮zanych z gryp膮 i (lub) gor膮czk膮. Je艣li nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje si臋 gorzej po up艂ywie 5 dni w przypadku b贸lu i 3 dni w przypadku gor膮czki, nale偶y … Czytaj dalej

Panadol

Panadol

Panadol jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Panadol dzia艂a przeciwb贸lowo w b贸lach g艂owy, gard艂a, migrenach, b贸lach z臋b贸w, b贸lach kostnych, stawowych i mi臋艣niowych oraz bolesnym miesi膮czkowaniu. Ponadto mo偶e by膰 stosowany w przezi臋bieniach i stanach grypopodobnych. Dzia艂a przeciwgor膮czkowo. Je艣li po up艂ywie 3 dni nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje si臋 gorzej, nale偶y zwr贸ci膰 si臋 do lekarza. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Ka偶da tabletka zawiera … Czytaj dalej

Panadol dla dzieci

Panadol dla dzieci zawiera jako substancj臋 czynn膮 paracetamol. Dzia艂a przeciwgor膮czkowo i przeciwb贸lowo. Wskazania do stosowania: Gor膮czka i b贸l wyst臋puj膮ce, np.: – w czasie przezi臋bienia i grypy – po szczepieniach. B贸le r贸偶nego pochodzenia, np.: – bolesne z膮bkowanie – b贸l z臋b贸w – b贸l g艂owy – b贸l gard艂a – b贸l ucha. Je艣li po up艂ywie 3 dni nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje si臋 gorzej, nale偶y skontaktowa膰 si臋 z lekarzem. Jaki jest sk艂ad , … Czytaj dalej

Panadol Max

Panadol Max jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Jedna tabletka leku zawiera zalecan膮 jednorazow膮 dawk臋 substancji czynnej 鈥 paracetamolu. Panadol Max dzia艂a przeciwb贸lowo w b贸lach g艂owy, migrenach, b贸lach z臋b贸w, gard艂a, bolesnym miesi膮czkowaniu oraz b贸lach kostnych, stawowych i mi臋艣niowych. Ponadto mo偶e by膰 stosowany w przezi臋bieniach i stanach grypopodobnych. Dzia艂a przeciwgor膮czkowo. Je艣li po up艂ywie 3 dni nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje si臋 gorzej, nale偶y zwr贸ci膰 si臋 do lekarza. Jaki jest … Czytaj dalej

Panadol Menthol Active

Lek Panadol Menthol Active zawiera paracetamol, kt贸ry dzia艂a przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo. Lek Panadol Menthol Active stosuje si臋 do kr贸tkotrwa艂ego leczenia objaw贸w grypy lub przezi臋bienia takich jak: gor膮czka, b贸l gard艂a, b贸l g艂owy, b贸le mi臋艣niowe. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Ka偶da saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. Inne sk艂adniki leku to: sacharoza, aspartam (E951), kwas winowy, sodu cytrynian, aromat mentolowy E 41580, aromat czarnej porzeczki 502 … Czytaj dalej

Panadol Novum

Lek Panadol Novum zawiera paracetamol, kt贸ry dzia艂a przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo. Panadol Novum jest wskazany w b贸lach g艂owy, migrenie, b贸lu napi臋ciowym, b贸lach z臋b贸w, nerwob贸lach, b贸lach kr臋gos艂upa, b贸lach kostnych, stawowych i mi臋艣niowych, bolesnym miesi膮czkowaniu, b贸lu gard艂a, objawowym leczeniu b贸lu w przebiegu 艂agodnego zapalenia staw贸w. Panadol Novum dzia艂a przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo w czasie przezi臋bienia i stan贸w grypopodobnych. Lek Panadol Novum ma specjalny sk艂ad substancji pomocniczych o dzia艂aniu przyspieszaj膮cym rozpad tabletki (Optizorb鈩), powoduj膮cy przyspieszenie … Czytaj dalej

Panadol Rapid

Tabletki powlekane Panadol Rapid zawieraj膮 paracetamol – substancj臋 o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Panadol Rapid ma specjalny sk艂ad, dzi臋ki czemu, stosowany zgodnie z zaleceniami, wykazuje co najmniej dwa razy szybsze dzia艂anie przeciwb贸lowe ni偶 zwyk艂e tabletki paracetamolu. Wskazania do stosowania leku Panadol Rapid: B贸l o umiarkowanym nasileniu, na przyk艂ad: b贸l g艂owy, w tym migrena i b贸l napi臋ciowy, b贸l z臋b贸w, nerwob贸l, b贸l kr臋gos艂upa, b贸l reumatyczny i mi臋艣niowy, bolesne miesi膮czkowanie, b贸l gard艂a. Gor膮czka … Czytaj dalej

Paracetamol – Herbapol Wroc艂aw

Paracetamol wykazuje dzia艂anie przeciwb贸lowe i przeciwgor膮czkowe. Obni偶a tylko patologicznie podwy偶szon膮 temperatur臋 cia艂a, a nie ma wp艂ywu na temperatur臋 prawid艂ow膮. Paracetamol nie dzia艂a przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania B贸le r贸偶nego pochodzenia: – b贸le g艂owy, tak偶e migrenowe, – b贸le z臋b贸w, – b贸le mi臋艣niowe i kostno-stawowe, – b贸le miesi膮czkowe. Gor膮czka i b贸l gard艂a w przezi臋bieniu i stanach grypopodobnych. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol w ilo艣ci 500 mg … Czytaj dalej

Paracetamol 123ratio

Paracetamol 123ratio jest lekiem, kt贸ry 艂agodzi b贸l i zmniejsza gor膮czk臋 (przeciwb贸lowymi przeciwgor膮czkowym). Paracetamol 123ratio jest stosowany w leczeniu nast臋puj膮cych dolegliwo艣ci: – 艂agodny do umiarkowanego b贸l – gor膮czka. Paracetamol 123ratio, 1000 mg jest odpowiedni dla doros艂ych i m艂odzie偶y od 16 lat (masa cia艂a powy偶ej 50 kg). Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest: Paracetamol. Ka偶da tabletka zawiera 1000 mg (= 1 g) paracetamolu. Inne sk艂adniki leku to: … Czytaj dalej

Paracetamol Accord

Substancj膮 czynn膮 leku Paracetamol Accord jest paracetamol, kt贸ry nale偶y do grupy lek贸w przeciwb贸lowych. Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu 艂agodzenia b贸lu i obni偶ania gor膮czki. Tabletki mog膮 by膰 stosowane w leczeniu 艂agodnego i umiarkowanego b贸lu i (lub) gor膮czki. Lek Paracetamol Accord mo偶e by膰 stosowany u doros艂ych i m艂odzie偶y, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poni偶ej 6 lat. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest … Czytaj dalej

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym w postaci zawiesiny o truskawkowym smaku. Lek zawiera substancj臋 czynn膮 paracetamol. Wskazania do stosowania Gor膮czka, np. w przebiegu przezi臋bienia i grypy. B贸le r贸偶nego pochodzenia o ma艂ym i umiarkowanym nasileniu: – b贸le g艂owy; – b贸le z臋b贸w; – b贸le zwi膮zane z z膮bkowaniem; – b贸le po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych; – b贸le mi臋艣niowe, b贸le kostno-stawowe. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 … Czytaj dalej

Paracetamol APTEO MED

Paracetamol Apteo Med jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Dzia艂anie to wynika g艂贸wnie ze zdolno艣ci paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w o艣rodkowym uk艂adzie nerwowym. Paracetamol Apteo Med nie dzia艂a przeciwzapalnie, nie uszkadza b艂ony 艣luzowej 偶o艂膮dka, nie hamuje krzepni臋cia ani agregacji p艂ytek krwi, nie wywo艂uje innych dzia艂a艅 niepo偶膮danych typowych dla niesteroidowych lek贸w przeciwzapalnych (NLPZ). Wskazania do stosowania: 鈥 b贸le r贸偶nego pochodzenia, mi臋dzy innymi: b贸le g艂owy (tak偶e migrenowe), stawowe, mi臋艣niowe, miesi膮czkowe … Czytaj dalej

Paracetamol Aurovitas

Substancj膮 czynn膮 leku Paracetamol Aurovitas jest paracetamol, kt贸ry nale偶y do grupy lek贸w przeciwb贸lowych. Lek Paracetamol Aurovitas jest stosowany w celu z艂agodzenia b贸lu i zmniejszenia gor膮czki. Tabletki mog膮 zmniejsza膰 艂agodny do umiarkowanego b贸l i (lub) gor膮czk臋 [np. b贸l g艂owy i b贸l z臋ba]. Lek Paracetamol Aurovitas tabletki mo偶e by膰 stosowany u doros艂ych i m艂odzie偶y, ale nie jest odpowiedni do stosowania u dzieci w wieku poni偶ej 10 lat. Jaki jest sk艂ad , jakie … Czytaj dalej

Paracetamol B. Braun

Jest to lek przeciwb贸lowy (艂agodzi b贸l) i przeciwgor膮czkowy (obni偶a gor膮czk臋). Jest stosowany w 路 kr贸tkotrwa艂ym leczeniu b贸lu o umiarkowanym nasileniu, szczeg贸lnie w okresie pooperacyjnym, 路 kr贸tkotrwa艂ym leczeniu gor膮czki. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 jest leku paracetamol. Jeden ml zawiera 10 mg paracetamolu. Ka偶da ampu艂ka o pojemno艣ci 10 ml zawiera 100 mg paracetamolu. Ka偶da butelka o pojemno艣ci 50 ml zawiera 500 mg paracetamolu. Ka偶da butelka o pojemno艣ci … Czytaj dalej

Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancj臋 czynn膮 paracetamol o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Paracetamol nie powoduje podra偶nienia 偶o艂膮dka. Lek nie dzia艂a przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania B贸le r贸偶nego pochodzenia i o r贸偶nym nat臋偶eniu, szczeg贸lnie takie jak: – b贸le g艂owy; – migreny; – b贸le reumatyczne; – b贸le stawowe, mi臋艣niowe i kostne; – b贸le kr臋gos艂upa; – nerwob贸le; – b贸le menstruacyjne; – b贸le z臋b贸w. Gor膮czka w przebiegu przezi臋bienia i (lub) grypy. Jaki jest sk艂ad , … Czytaj dalej

Paracetamol DOZ

Paracetamol DOZ jest lekiem przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Lek stosowany jest w leczeniu: b贸lu g艂owy, b贸lu gard艂a, migreny, b贸lu z臋b贸w, b贸l贸w kostnych, stawowych i mi臋艣niowych, bolesnego miesi膮czkowania. Ponadto, lek mo偶e by膰 stosowany w przezi臋bieniach oraz w stanach grypopodobnych. Je艣li po up艂ywie 3 dni nie nast膮pi艂a poprawa lub pacjent czuje si臋 gorzej, nale偶y zwr贸ci膰 si臋 do lekarza. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol (Paracetamolum). Inne sk艂adniki … Czytaj dalej

Paracetamol Dr.Max

Lek Paracetamol Dr. Max zawiera paracetamol, kt贸ry nale偶y do grupy lek贸w nazywanych analgetykami (lekami przeciwb贸lowymi). Lek Paracetamol Dr. Max jest stosowany do 艂agodzenia b贸lu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu i obni偶ania gor膮czki. Paracetamol Dr. Max, 500 mg jest odpowiedni dla doros艂ych i m艂odzie偶y; nie nale偶y go stosowa膰 u dzieci w wieku poni偶ej 12 lat. Nale偶y skontaktowa膰 si臋 z lekarzem, je艣li pacjent nie czuje si臋 lepiej lub, je艣li poczuje si臋 gorzej, … Czytaj dalej

Paracetamol Farmina

Paracetamol Farmina

Czopki Paracetamol Farmina dzia艂aj膮 przeciwb贸lowo i przeciwgor膮czkowo. Lek stosuje si臋 u niemowl膮t i dzieci w b贸lach i gor膮czce r贸偶nego pochodzenia, np. przy z膮bkowaniu, po szczepieniach, a tak偶e w objawowym leczeniu stan贸w grypopodobnych i przezi臋bie艅. Lek dost臋pny jest w dawkach: 50 mg, 125 mg, 250 mg, 500 mg. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Substancja pomocnicza to t艂uszcz sta艂y. Dawkowanie preparatu – jak stosowa膰 ten … Czytaj dalej

Paracetamol Filofarm

Lek Paracetamol Filofarm zawiera jako substancj臋 czynn膮 paracetamol, wykazuj膮cy dzia艂anie przeciwb贸lowe i przeciwgor膮czkowe. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu si臋 prostaglandyn w o艣rodkowym uk艂adzie nerwowym. Zmniejszenie st臋偶enia prostaglandyn w podwzg贸rzu wywo艂uje dzia艂anie przeciwgor膮czkowe. Dzia艂anie przeciwb贸lowe zbli偶one jest do dzia艂ania niesteroidowych lek贸w przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odr贸偶nieniu od lek贸w tej grupy nie hamuje obwodowej syntezy prostaglandyn. Dlatego nie dzia艂a przeciwzapalnie i nie wywo艂uje typowych dla NLPZ dzia艂a艅 niepo偶膮danych. … Czytaj dalej

Paracetamol Galena

Paracetamol Galena w postaci syropu jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym przeznaczonym w szczeg贸lno艣ci dla dzieci. Paracetamol Galena stosuje si臋 w przypadku b贸lu r贸偶nego pochodzenia o ma艂ym i 艣rednim nasileniu (b贸l g艂owy, z臋b贸w, mi臋艣ni, staw贸w, b贸le miesi膮czkowe, nerwob贸le i inne), a tak偶e w czasie wyst臋powania gor膮czki w przezi臋bieniach i stanach grypopodobnych. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. 5 ml syropu zawiera 120 mg … Czytaj dalej

Paracetamol Hasco

Paracetamol Hasco

Paracetamol HASCO jest lekiem o dzia艂aniu przeciwb贸lowym i przeciwgor膮czkowym. Czas dzia艂ania przeciwb贸lowego wynosi 4-6 godzin. Dzia艂anie przeciwgor膮czkowe trwa 6-8 godzin. Wskazaniami do stosowania leku s膮 b贸le r贸偶nego pochodzenia i stany gor膮czkowe. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Jeden czopek zawiera odpowiednio: 80 mg, 125 mg, 250 mg lub 500 mg paracetamolu. Pozosta艂y sk艂adnik (substancja pomocnicza) to: t艂uszcz sta艂y (Witepsol S58). Dawkowanie preparatu – jak … Czytaj dalej

Paracetamol Hasco o smaku pomara艅czowym

PARACETAMOL HASCO zawiesina-o-smaku-pomara艅czowym

Lek Paracetamol Hasco o smaku pomara艅czowym, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgor膮czkowym i przeciwb贸lowym przeznaczonym do stosowania u niemowl膮t i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany. Wskazania do stosowania Gor膮czka i b贸le r贸偶nego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, b贸le zwi膮zane z wyrzynaniem si臋 z臋b贸w, b贸le g艂owy o 艂agodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwo艣ci towarzysz膮ce reakcji organizmu na szczepionk臋 (b贸l, gor膮czka, odczyn miejscowy). Ponadto lek stosuje si臋 u niemowl膮t od … Czytaj dalej

Paracetamol Kabi

Ten lek jest lekiem przeciwb贸lowym (u艣mierza b贸l) i przeciwgor膮czkowym (obni偶a gor膮czk臋). Wskazany jest w: – kr贸tkotrwa艂ym leczeniu b贸lu o umiarkowanym nasileniu, zw艂aszcza w okresie pooperacyjnym; – kr贸tkotrwa艂ym leczeniu gor膮czki. Jaki jest sk艂ad , jakie substancje zawiera? Substancj膮 czynn膮 leku jest paracetamol. Jeden mililitr zawiera 10 mg paracetamolu. – Ka偶da fiolka lub worek po 50 ml roztworu zawiera 500 mg paracetamolu. – Ka偶da fiolka lub worek po 100 ml roztworu zawiera … Czytaj dalej

Lista lek贸w przeciwb贸lowych dla kobiet w ci膮偶y.

Zobacz tak偶e:

B贸l w ci膮偶y聽mo偶e mie膰 r贸偶nego rodzaju pod艂o偶e, dlatego jego objawowe leczenie powinno by膰 w przypadkach wzbudzaj膮cych w膮tpliwo艣ci konsultowane z lekarzem. Kobieta w ci膮偶y nie mo偶e swobodnie przyjmowa膰 wszystkich lek贸w przeciwb贸lowych, gdy偶 wiele z nich przenika do p艂odu, mog膮c powodowa膰 negatywne skutki. W zale偶no艣ci od 藕r贸d艂a b贸lu mo偶na stosowa膰 r贸偶ne metody jego leczenia. Zasada, jak膮 powinno si臋 kierowa膰, to przyjmowanie lek贸w jedynie w ostateczno艣ci.

Przyjmowanie lek贸w przeciwb贸lowych w ci膮偶y

Je偶eli konieczne jest przyj臋cie leku przeciwb贸lowego, nale偶y wiedzie膰 jaka substancja czynna i w jakiej ilo艣ci znajduje si臋 w produkcie. Za bezpieczne substancje czynne, w zale偶no艣ci od trymestru ci膮偶y uznawane s膮:

  • paracetamol聽– zasadniczo potencjalnie bezpieczny przez ca艂y okres ci膮偶y, przenika do 艂o偶yska, ale przyjmowany w minimalnych dawkach przez kr贸tki okres nie ma odnotowanych skutk贸w ubocznych, nale偶y do grupy B,
  • ibuprofen, naproksen, ketoprofen oraz diklofenak – zaliczane do grupy B, ale jedynie w II trymestrze. Ich ka偶dorazowe u偶ycie powinno by膰 konsultowane z lekarzem.

Poniewa偶 brak jest bada艅 przeprowadzonych na ludziach dotycz膮cych szkodliwo艣ci lek贸w z grupy NLPZ na p艂贸d, lepiej unika膰 ich stosowania.

Inne sposoby na walk臋 z b贸lem

W zale偶no艣ci od 藕r贸d艂a b贸lu, mo偶liwe s膮 r贸wnie偶 inne metody聽na radzenie sobie z nim w trakcie ci膮偶y. Mog膮 by膰 to delikatne zio艂a, masa偶 czy techniki relaksacyjne. Ka偶dorazowe wyst臋powanie r贸偶norodnych b贸li w ci膮偶y warto om贸wi膰 na najbli偶szej wizycie kontrolnej u lekarza.