Konsultacja merytoryczna:

Gemipar 125

GEMIPAR 125 to czopki, które zawierają paracetamol, Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek przeznaczony jest dla dzieci od 1 do 6 lat.

Wskazania do stosowania:
Krótkotrwale leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, zębów, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Gorączka np. w przebiegu przeziębienia lub grypy u pacjentów, którzy nie mogą przyjmować paracetamolu doustnie np. z powodu nudności lub wymiotów.

Jaki jest skład Gemipar 125, jakie substancje zawiera?

1 czopek zawiera 125 mg paracetamolu (Paracetamolum) oraz substancje pomocnicze: parafina ciekła, tłuszcz obojętny (Yitepsol HI 5).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Gemipar 125 – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2. roku życia powinno być zalecone przez lekarza.

Dzieci od 1 do 3 lat, doodbytniczo 1 czopek jednorazowo, dzieci od 4 do 6 lat, doodbytnoiczo od 1 do 2 czopków jednorazowo.

W razie potrzeby, dawkę można powtarzać co 4 godziny, nie częściej niż 4 razy na dobę.

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

W przypadku zażycia większej dawki leku niż zalecana należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ze względu na postać farmaceutyczną (czopki) przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne, jednakże nie można wykluczyć takiej ewentualności w przypadku jednoczesnego przyjęcia paracetamolu doustnie.

Leczenie przedawkowania paracetamolu podanego doustnie polega na sprowokowaniu wymiotów, jeśli od zażycia nie upłynęło więcej niż godzina, podaniu węgla aktywowanego. W przypadku przyjęcia bardzo dużych dawek leku podaje się odtrutki: metioninę i kontynuuje leczenie acetylocysteiną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gemipar 125 – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gemipar 125 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek ze względu na dawkę przeznaczony jest do stosowania u dzieci.

Lek jest przeciwwskazany w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Paracetamol może być stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią w przypadku zdecydowanej konieczności i po konsultacji z lekarzem.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Gemipar 125 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

GEMIPAR 125 125 mg, czopki (Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gemipar 125 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

GEMIPAR 125 125 mg, czopki (Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Gemipar 125?

Cena Gemipar 125 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Gemipar 125.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gemipar 125? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sagella Sensitive balsam kojący (Opakowanie: 100 ml)Ochronny balsam do pielęgnacji skóry po depilacji całego ciała a w szczególności miejsc intymnych.Efekt działania Sagella Sensitive balsam kojący (Opakowanie: 100 ml)Przywraca skórze miękkość i delikatność zarówno po goleniu, woskowaniu jak i depilacji. Dzięki starannie dobranym składnikom, jego stosowanie przynosi szereg korzyści:

nawilża i wygładza…

44.99 

Zastosowanie Nicorette Icy White guma do żucia (Opakowanie: 105 )Nicorette Icy White guma do żucia (Opakowanie: 105 ) jest specjalistyczną leczniczą gumą do żucia przeznaczoną dla osób chcących uwolnić się od nałogu nikotynowego lub rzucić palenie papierosów.
Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z problemami podczas rzucania palenia wynikających głównie z odczuwania głodu nikotynowego.
Żucie gumy polecane jest także dla osób…

68.99 

Zastosowanie BIO-OIL Olejek do pielęgnacji skóry Naturalny (Opakowanie: 125 ml)BIO-OIL Olejek do pielęgnacji skóry Naturalny (Opakowanie: 125 ml) to kosmetyk wspierający utrzymanie prawidłowej kondycji skóry. Działa przeciwstarzeniowo i nawilżająco. Preparat przeznaczony jest w szczególności osobom, których cera traci jędrność i elastyczność.Efekt działania BIO-OIL Olejek do pielęgnacji skóry Naturalny (Opakowanie: 125 ml)BIO-OIL Olejek do…

47.42 

Zastosowanie Slow-Mag B6 (Opakowanie: 50 )Slow-Mag B6 (Opakowanie: 50 ) to lek stosowany przy niedoborze magnezu i witaminy B6 lub przy ryzyku niedoboru tych substancji. Zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości, takie jak skurcze łydek czy drżenie powiek. Łagodzi chroniczne zmęczenie.

Niedobór magnezu objawia się najczęściej bolesnymi skurczami łydek oraz rozdrażnieniem. Pojawia się kołatanie serca oraz zawroty głowy. Niedobór witaminy B6 może zaś powodować depresję i…

17.32 

Luvos Heilerde Lifting Booster&clean Maske 2+7,5ml (Opakowanie: 1 op.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief